Novela evropske smernice o zbranich



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3301 » úte 22. kvě 2018, 13:11

Já osobně jsem z toho nervozní (hlavně z toho, že se příprava a schválení maxinovely protáhne příliš a bude z toho zase obří téma), ale očividně panuje shoda na tom, že než EU dokončí své náročné byrokolečko, tak my budeme mít maxinovelu schválenou a pomine důvod, proč nás trestat. Tvrdí mi to prakticky všichni a docela přesvědčivě to podložili argumenty, tak doufám, že jsem jen přehnaně skeptický.



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#3302 » úte 22. kvě 2018, 13:36

Myslím, že nejste přehnaně skeptický. Ono bude hlavně záležet na všem ostatním. Jestli přijmeme kvoty nebo prohlásíme nelegální migranty za legální (které samozřejmě vítáme), tak nám pozdní implementaci odpustí. Jestli budeme vystrkovat růžky, tak se bude hledat klacek, který se v krásně najde v neimplementaci. Polsku vyhrožují odebráním hlasovacích práv za úplně absurdní výmysly, do kterých eurobolševikům vůbec nic není. Prý nejsou kompatibilní s Evropskými hodnotami (asi těmi Jandovými).

Takže ta novela u ledu může být nástrojem celé řady lidí a být použita v širokém spektru. Já se nepovažuji za přehnaného skeptika, ale tipuji, že bude použita proti našemu zájmu jak z Brusele, tak od domácích kolaborantů. Jde o to, jestli se něco děje na straně pro-české, ve smyslu suverenity, bezpečnosti atd... Ta novela může sloužit jako drobná rozbuška a bylo by špatné, aby bouchla v rukách zrovna nám.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3303 » úte 22. kvě 2018, 13:48

Toho se zrovna moc nebojím. EU má v zásobě mnohem lepší "klacky", když nás bude chtít za něco bít. Tohle téma se může stát výbušným v případě nějakého velkého teroristického útoku. Na ty malé už si očividně Evropa zvyká a lidi kolem toho přestávají vyvádět. Je to smutné, ale hraje to v náš prospěch.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#3304 » úte 22. kvě 2018, 16:01

Možná jsem pozadu, ale v čem přesně nám má pomoct maxinovela. Chápu, že tam je dost utajovaných věcí, který nesmej z jistých důvodů ven, ale zajímá mě to čistě procesně jakým způsobem nás má chránit i do budoucna. Všichni eu práva znalí víme, že pokud přijde něco jako nařízení, takse musí tančit , jak se z Brusele píská.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3305 » úte 22. kvě 2018, 18:58

zodiiac: Co jsem tak probral, tak je na zbraně pohlíženo ze strany národní bezpečnosti. Jsou tam brané spolky, udržitelnost krajiny / myslivci, sport sběratelství.
Pokud by pro držení samonabíjecích zbraní se zásobníkem nad 10 mělo být něco jako kvalifikace KVAS, tj nastřílet jednou za pět let. Tak bych byl pro. S druhou cestičkou na sběratelství...



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#3306 » stř 23. kvě 2018, 05:12

Aha, no mě osobně vidina jakýchkoliv spolků děsí, a byl ybch rád, kdyby to bylo mimo. Pokud by to bylo jen o nastřílení jednou za x let, s tím ybch se smířil, ale cokoliv dávat do spolků se mi nelíbí. Víme jak to chodí.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3307 » stř 23. kvě 2018, 08:53

vgj tu základní myšlenku vystihl. Maxinovela je soubor čtyř zákonů, který formálně splňuje požadavky směrnice, ale přitom přesunuje větší část současné právní úpravy do sfér sportu, obrany a vnitřní bezpečnosti. Tj. zbraně, na které směrnice dopadá (a v budoucnu dopadne) bude nadále možné vlastnit při splnění zákonem stanovených podmínek. Je to podobné tomu, co je nyní v mininovele, jen to bude lépe a jednoznačněji upraveno (mininovela byla připravena pouze tak, abychom plnili směrnici a to znamená, že je v ní spousta věcí, které by v dobrém zákoně být neměly).

Tj. kdo má prostě doma pistoli a stačí mu to tak, nebude nijak dotčen. Kdo má doma třeba kosu s klasickým zásobníkem (dnes B) a chce si ji nechat, ten bude muset splnit některou z dalších podmínek (stačí jednu) - členství ve střeleckém spolku, členství v zálohách AČR, členství v branném spolku a možná tam budou i další varianty (teprve začaly práce). Snahou je dát každému držiteli ZP na stůl aspoň jednu variantu, kterou si dokáže pro sebe představit a unese související byroopruz s tím být někde členem něčeho výše uvedeného a aspoň občas tam fungovat.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#3308 » stř 20. čer 2018, 12:43

Tak snad alespoň nějaká snaha....Já to poslední půlrok moc nesleduju teda, protože mi z toho je blivno, ale vidím, že cosi se proti tomu dělá no.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pode ... &source=hp

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#3309 » stř 20. čer 2018, 13:54

Odkaz nefunkční



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3310 » stř 20. čer 2018, 14:18

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doba ... rani-49691

Tento by fungovat měl. Jen nevím, jestli je Foldyna zrovna člověk, o kterého by měla komunita stát...

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#3311 » čtv 21. čer 2018, 07:13

Omlouvám se, je to tak, odkaz se stal v mžiku nefunkční, přesunuli to video jinam.

Mě jako koncovému uživateli a jednomu z 11 milionů je skoro i jedno jaká tvář tu věc zaštítí. Chovanec je politická mrtvola, každej do něj kope, Babiše tohle nezajímá absolutně vůbec, Zeman nemá moc páky to prosadit atd...

Pro mě lepší tohle, než nic. Stejně říkám a stojím si za tím, že za těch 8let co mi končí zbroják už to mě, ani nikomu jinému kromě myslivců neprodlouží. Nové průkazy nebudou vydány. Na to bych vsadil dobrou flašku. 8let je dlouhá doba a vzhledem k aktuálnímu vývoji očekávám spíše horší, než lepší vývoj.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3312 » čtv 21. čer 2018, 08:50

Zcela upřímně - pánové se podle mě pouze potřebovali zviditelnit, už dlouhou se ani jednomu nepovedlo být v novinách s pozitivně vnímaným tématem. Nevím o tom, že by kromě show pro novináře podnikali nějaké reálné kroky na ochranu stávajícího zákona nebo v přípravě maxinovely.

Můžu jim samozřejmě křivdit, ne všechny informace se ke mě dostanou...

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#3313 » čtv 21. čer 2018, 08:56

Nebo se to do tech osmi let bezpečnostně v Evropě zvrtne a stát bude rád, že má čtvrt milionu aktivnich lidí ve zbrani na ochranu měkkých cílů bez ohledu na nějaká narizeni a směrnice Bruselprdelstanu.



Niaz
Příspěvky: 131

Příspěvek#3314 » čtv 21. čer 2018, 09:42

"Čtvrt milionu aktivních lidí" …tak teď jsi mě pobavil. :D

Kolik získala petice k novele ústavního zákona podpisů? Lex má co, pět tisíc členů? Většina lidí se zbrojákem v mým okolí nebyla za poslední rok na střelnici. Ten zbytek možná jednou.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#3315 » čtv 21. čer 2018, 09:53

Niaz,máš pravdu, zbraně mají v šuplíku,ale něco jiného je podepisovat nějaký cár papíru a něco jiného se bát otrávené vody, zničené trafostanice a můžu vyjmenovávat další a další měkké cíle. Když půjde do tuhého, věř mi že těch čtvrt milionu najdeš. Ringo na jedné rozhlasové stanici jednou Boučkovi moderátorovi řekl, že on ne, ale ty si jednou zastřílíš. Jestli si myslíš, že se to nemůže stát, může.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Střelec, tata7474 a 42 hostů