Novela evropske smernice o zbranich



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#4261 » pon 9. lis 2020, 19:12

Proč to je divné? Někdo to musel nakoupit a někdo to musel seskládat a kategorizovat.
Podle všeho to asi teda někdo koupil jako A a pak to předělal.
A tu expanzní jsem uváděl z toho důvodu, že se nikdy žádná nová expanzní nevyráběla, takže to musí být vyrobené ze samočinné, tj. z A.
CZ prodává 858 jako nové, jsou nově v CRZ, protože jsou oficiálně vyrobené z dílů.
Kdežto evidentně STV nakoupilo Ačka a ty předělali. A buď na expanzní Déčka nebo samonabíjecí Béčka.
A historie sériového čísla v CRZ ukazuje, že to bylo A, upraveno a CUZZS rekategorizováno jako B.

Piggy, právě, že na tom sakra sejde. Defacto je to tak udělané, aby se zamezilo tomu, že desítky tisíc zbraní, které oficiálně vznikly z dílů (a ne funkčních A) a jsou nově B, spadaly do té pitomé kategorie předělávek.
Bohužel je ale řada zbraní, které do té kategorie spadnou, ať už kusové předělávky anebo asi takto výše továrně a administrativně blbě vyrobené předělávky.

Celý vtip je právě s tím CRZ a dokazováním, jestli je to předělávka. Máme zde důkaz ve formě CRZ, který tu byl už "dávno" před směrnicí a tím se prokáže, jestli ta zbraň byla před směrnicí A nebo nebyla.
Jak jsem psal, bohužel u několika (desítek, stovek, tisíc) kusů je tam uvedená jako A, tudíž dotyčný bude potřebovat výjimku.

Tipl bych si, že tam spadnou třeba předělávky kulometů od pistolníka, protože ty kulomety musel někde koupit. A jinak, než přes CRZ a A to asi jít nemohlo.


janku, odevzdávat nic samozřejmě nebudeš muset, jen trocha papírování navíc (a papírování navíc ještě větší pro případného dalšího kupce, kdybys ji pak chtěl prodat).



janekk47
Příspěvky: 11

Příspěvek#4262 » pon 9. lis 2020, 19:24

Ale tak pokud ju kupovali od armády, tak snad armáda ji neměla v CRZ, a mohli ji vyrobit a zaregistrovat jako "B" ??? Ty si myslíš, že ju nebudu muset odevzdat, že mi na to dají nějakou vyjímku, nebo úřady vymyslí jak tu směrnici obejít. Vždyt ta vyjímka se dává jen opravdu ve vyjímečných případech, tak proč bych ju měl dostat zrovna já ?



kolp
Příspěvky: 100

Příspěvek#4263 » pon 9. lis 2020, 19:32

Podle novely ZoZ, ktera prosla snemovnou ma byt na zbrane kat. A-I narokove povoleni(honosne nazvano vyjimka), takze bych zustaval (zatim) v klidu.



janekk47
Příspěvky: 11

Příspěvek#4264 » pon 9. lis 2020, 19:55

Tak díky pánové za uklidnění, já už jsem se vážně obával, že o tu pušku po novém roce přijdu.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#4265 » pon 9. lis 2020, 21:40

Evidentně ji nekoupili od armády, resp. ji prvně zaregistrovali jako A, pak upravili a změnili přes zkušebnu na B. Není to první ani poslední případ. holt těch "individuálek" několik bude.

Ne, nepřijdeš, jen, jak jsem psal, až se to všechno schválí, tak vyfasuješ nárokovou výjimku automaticky, kdežto případný budoucí kupce od tebe si o ni bude muset zažádat.



janekk47
Příspěvky: 11

Příspěvek#4266 » pon 9. lis 2020, 22:11

A ta "nároková vyjímka" bude mít podobný parametry jako "dnešní vyjímka", že tu zbran budu muset mít velmi dobře zabezpečenou a policie u mě doma bude moci kdykoliv udělat kontrolu ?



kolp
Příspěvky: 100

Příspěvek#4267 » pon 9. lis 2020, 22:18

Uskladneni standardni jako dnes. Zadne kontroly.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#4268 » pon 9. lis 2020, 23:10

Kontroly jsou na A, ne na A1 nebo jak se to označuje ;-)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#4269 » stř 2. pro 2020, 20:40

Když vláda přijímá nějaké rozhodnutí, není jasné, jak o něm který ministr hlasoval. Současně není možné se dozvědět, jaký byl před hlasováním průběh diskuse. Návrh zákona z dílny hnutí STAN a České pirátské strany to chce změnit. Podporu u ministerstev však prakticky nenašel, nejvýrazněji proti je resort ministryně spravedlnosti Marie Benešové. S předlohou nesouhlasí ani Úřad vlády.

Vláda se na svých jednáních vyjadřuje k návrhům zákonů, rozhoduje o veřejných zakázkách nebo jmenuje vedoucí představitele státních úřadů. Průběh sezení kabinetu zachycuje zápis, jejž Úřad vlády zveřejňuje na svém webu. Ze záznamu však není patrný postoj jednotlivých ministrů. Zveřejňuje se jen číslo, kolik z nich bylo pro, proti nebo se hlasování zdrželo. Zápis nezaznamenává ani průběh debaty k danému bodu.

Stávající praxe ukázala slabinu, když kabinet v červenci projednával novelu o ústavním právu držet zbraň. Řada ministrů avizovala, že návrh nepodpoří. V tomto smyslu bylo připravené i vládní usnesení. Při samotném jednání však kabinet otočil a návrh schválil. Proč debata vyústila ve změnu názoru, nebylo možné ze zápisu zjistit. Na následné tiskové konferenci vlády jen padlo, že kabinet se zkrátka rozhodl jinak.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) navíc po jednání vlády na svém profilu na Twitteru informoval, že jako jediný hlasoval proti. Nicméně deník Aktuálně.cz zjistil, že se ve skutečnosti hlasování zdržel. Ministr to pak přiznal až při následné konfrontaci s redaktorem.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/benes ... .seznam.cz

"Já své zdržení chápu jako nesouhlas a stanovisko proti tomu, co se tam zformulovalo. I když to vypadá jako zdržení, ale pro všechny ministry to bylo jasné. Odmítl jsem se na tom podílet a hlasoval jsem jinak. Řekl jsem také, že ve sněmovně budu vystupovat proti tomu, protože s tím nesouhlasím," vysvětloval Aktuálně.cz rozpor svého tvrzení s oficiálním zápisem z jednání.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zahad ... 47ab5f122/



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#4270 » pát 4. pro 2020, 11:05

Tušíme od kdy vyjde zákon v platnost? Čekám na dlouhou a nevím, zda to "stihnu" před vydáním novely, takže nevím, zda si mám koupit nadlimitní zásobníky teď nebo až po registraci zbraně na A1. Díky

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4271 » pát 4. pro 2020, 11:36

Teď jsou na úrovni srovnatelné s rohlíky, tak na co čekat?



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#4272 » pát 4. pro 2020, 11:49

Hmm, asi jsem si to špatně vyložil? Dnes jsou volně prodejné, takže když je teď nakoupím a později vložím do dlouhé kat. B, tak se nic nezmění? Co když budu registrovat zbraň až po novele a už budu mít doma zásobníky, taky se nic nemění? Čili jsou to položky na sobě nijak nevázané? Díky za osvětu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4273 » pát 4. pro 2020, 11:59

Legalizací až to bude nutné bych si teď hlavu nelámal, nebo se bojíš, že ti je při přihlašování zbraně až to bude platit zabaví? Vždyť jsi je koupil dokud to šlo legálně. A levnější pak asi nebudou, jestli vůbec budou.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#4274 » pát 4. pro 2020, 12:36

Oba zákony (senátní tisky č. 4 a č. 5) byly na programu schůze, která začala 3. 12. a také na programu schůze senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost dne 9.12.

Senát na to má 30 dní, ale může to schválit/neschválit dřív... Následně několik dní až 2 týdny čekání na podpis Zemana. Pak jednotky dní než vyjde ve sbírce a od té doby je platnost za 15 dni.

LEX píše:Zásobníky: situace „zbraní s vloženým nadlimitním zásobníkem“ je poměrně komplikovaná a bude vysvětlena v dalším článku.

Zde prozatím uvedeme, že kdo má k datu účinnosti zákona samonabíjecí zbraň pro střelivo se středovým zápalem a k ní má příslušné nadlimitní zásobníky, může tyto zásobníky dále držet a používat i bez jakéhokoli dalšího povolení. Nemůže však nabývat další zásobníky bez povolení pro nadlimitní zásobníky.

Také nesmí zásobníky, které má, převést na osobu, která nemá příslušné povolení (bude popsáno v dalších článcích).

https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... ustanoveni

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#4275 » pát 4. pro 2020, 14:42

A co ten kdo je má třeba proto, že se mu líbí a nemá zbraň do které by šli vložit / žádnou zbraň?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: cipis, Google [Bot], jenikw, nn, Pentlochnap, Scofield, vladaduba a 20 hostů