Novela evropske smernice o zbranich



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3226 » pon 26. bře 2018, 07:05

Ještě možná doplním shrnutí pro ty, kterým se nechce číst ty moje slohovky: Už jsme se o tom se Štěpánem interně pobavili - to co jsme chtěli prezentovat jako hlavní myšlenku (a co se nám nepovedlo a za to se omlouvám) je následující:

1) Chceme zachovat stávající stav týkající se nabývání a držení zbraní
2) Postup MVČR podporujeme, mají to dobře analyzované a připravili dobrou mininovelu
3) Naší prioritou je netříštit síly střelecké veřejnosti a dát si pozor, abychom neztratili podporu nestřelců, protože bez toho nepůjde připravit a prosadit maxinovelu

Snad je to takto jasnější



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#3227 » pon 26. bře 2018, 09:57

Citace:
"xor: Na ty jsem se pak ptal osobně, LEX se MVČR už se o nich v rámci maxinovely baví a lidi z ministerstva jsou tomu naklonění. Důvodem je usnadnit provoz střelnic, kde mnohé by při použití tlumičů mohly umožnit střelbu z dlouhých, kterou teď kvůli hlukovým limitům povolit nemohou."

K tlumičům na dlouhých jsem dost skeptický. Když dejme tomu na některé střelnici povolí dlouhé s podmínkou použitím tlumiče, bude to pro střelce dost velká zátěž. Málokdo si bude chtít na ústí pušky udělat závit, koupit tlumič a subsonické střelivo. Já bych si starého Mosina nebo Simonova závitem na ústí určitě zničit nenechal.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3228 » pon 26. bře 2018, 10:31

Ještě jsem se trochu rozepsal na fóru LEXu do většího detailu. Pokud to někoho zajímá, tak zde: https://www.gunlex.cz/forum/viewtopic.p ... 467#p33467



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#3229 » pon 26. bře 2018, 10:34

Jen technická, vybrat si mezi střílet, ale s "drahým tlumičem, anebo nestřílet (bez tlumiče), asi bude řešení tohoto problému.
Prostě na střelnici, kde si nemůžeš picnout kvůli hluku z dlouhé, by tahle změna znamenala jen a jen zlepšení, protože se pro ty, co na ten tlumič a střelivo nemají, nic nezmění, nebudou tam střílet i nadále ...

iloveguns píše:K tlumičům na dlouhých jsem dost skeptický. Když dejme tomu na některé střelnici povolí dlouhé s podmínkou použitím tlumiče, bude to pro střelce dost velká zátěž. Málokdo si bude chtít na ústí pušky udělat závit, koupit tlumič a subsonické střelivo. Já bych si starého Mosina nebo Simonova závitem na ústí určitě zničit nenechal.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3230 » pon 26. bře 2018, 10:59

Právě - jedná se prostě jen o další možnost, kterou bude možnost využít. Někomu bude k prdu, ale leckdo ji využít bude moct a bude rád.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#3231 » pon 26. bře 2018, 12:02

ViralWinter píše:Ad poslední odstavec — Ne, většině zbraně buřt nejsou. Na VH byl prezentován mj. i průzkum internetové populace, kterů ukázal, že zbraně jsou buřt méně než třetině reprezentativního vzorku, pokud mne paměť neklame.


No otázka je relevantnost toho průzkumu. Ne ani tak počtem respondentů jako jeho výběrem. Lidem kterým jsou zbraně víceméně zatím buřt se takovým průzkumem ani nebudou zabývat.
Ale jinak ano.

iloveguns: No subsonic střelivo je to nejmenší ono ani není tak nutně potřeba. U pušek subsonic nikdo moc neřeší.
Rozhodně bych to uvítal, tam kam jezdím se musí dlouhé střílet z izolované "budky" něco jako stacionární tlumič. :D Závit na flintě mám, takže kdyby byla možnost tlumiče, další bonus navíc



iloveguns
Příspěvky: 1424

Příspěvek#3232 » pon 26. bře 2018, 17:24

K čemu je potom tlumič, když nebudu řešit subsonic? To tam ten tlumič nemusí vůbec být, pokud nepoužiji subsonic.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#3233 » pon 26. bře 2018, 23:18

otázkou je, jestli (potencionálně) bez olova vůbec nějaké subsonic budou... Předpokládám, že tato otázka asi nebude nějak řešitelná ani v rámci velké novely



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3234 » úte 27. bře 2018, 05:11

@Dragunov: Za ty roky, co jsou různé dotazníky, průzkumy a testování součástí mojí práce, je relevatnost těch průzkůmů to, co je snad vždy napadáno a o čem je pochybováno. Převážně lidmi, kteří buď problematice nerozumí, nebo se jim nelíbí výsledek, protože se neslučuje s jejich osobném názorem (úplně stejně, jako se najdou takoví, co pochybují o vyjádřeních studovaného lékaře, učitele, nebo klidně automechanika, protože oni tomu rozumí samozřejmě líp) ;)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#3235 » úte 27. bře 2018, 07:30

kubas_hk9: Jo olovo je rozhodně větší problém.
Já to poslal iloveguns v SZ. Subsonicy do pušky (puškového střeliva)prostě z principu nedávají moc smysl. Od dob co máme bezdýmej prach se výkon zbraní žene přes vyšší rychlost. (proto existují zbraně jako 4-bore pušky v černoprachu - ten má svoje limity takže se účinek zvětšoval velikostí střely) Jednoduše to vysvětloval třeba hickock45 - jaký je rozdíl mezi 22 LR a 223 Remington? Ve střele ani ne tolik jako právě v té rychlosti. Logicky u pistole kde má 9mm subsonic nějakejch 147 grainu ti je v učinku na 10-20 metru nějaká rychlost celkem jedno.(HP to není tak co) ale u 55 grainové kulky z pušky na 100 a víc metrů... Nehledě na výkonnější střelivo... V populárním kalibru .30 máme tunu nábojů které klidně můžou používat nemlich stejnou kuli. Ano, změny jsou dány i vývojem, protože je lepší mít kratší nábojnici (.308 vs starší 30-06) ale jinak - rychlost.

Zkrátka a jednoduše ano kulka dělá hluk i tím že letí nadzvukovou rychlosti a dělá ho po celou dobu kdy tak činí což ničemu nevadí. Ten zvuk se narozdíl od výstřelu blbě směrově lokalizuje. Ano subsonic střelivo bude tišší i v tlumiči. Ale i nesubsonické střelivo je v pušce s tlumičem sakra tišší a použitelné bez sluchátek. Použijte google a YT. Kdyžtak prosím přesun,

ViralWinter: Ano, to se děje často. Ale tak to víš nevěřím statistikám které si sám nezfalšuju. :D :D Jen nabádám k opatrnosti u interpretace. Já zase nejsem tak statistikou nepolíbený a udělat výběr, který odpovídá celému základnímu souboru je prostě problém. U lidí a jejich názorů tuplem. Trump taky vyhrál a Anglie taky odchází z EU. A kolik analytických společností, které dělají průzkumy a které dozajista umí to předpovědělo? Ale jo je dobře, že v přednášce padlo, že o výsledku volby rozhodují mediáni ale to je tak nějak jasný.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3236 » úte 27. bře 2018, 09:33

IMHO Trump i Brexit proběhly dosti těsně, ani jedno se nedá označit za "landslide", takže tam dosáhnout odchylky znamenající opačný výsledek mohlo být celkem snadné... Myslím, že STEM/MARK, který tu studii z VH dělal, má reputaci slušnou a ví, co dělá. Je to ale sémantika, sdělení je, jak píšeš, pořád stejné (a platilo i pro sněmovní a prezidentské volby) — má smysl cílit hlavně na nerozhodnuté...



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#3237 » úte 27. bře 2018, 09:41

....a snadno ovlivnitelné.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#3238 » úte 27. bře 2018, 10:37

:roll:



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#3239 » úte 27. bře 2018, 11:41

@Dragunov: já to sem nadhodil spíš jen jako něco, na co rozhodně nezapomenout a co je třeba taky výhledově řešit, jiank budem pěkně nahraní. Tichost subsonic bych tu moc nerozebíral, jinak MOD bude zuřit ;) Však jestli nám je v budoucnu povolí, tak to bude aktuální.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#3240 » úte 27. bře 2018, 12:23

ViralWinter: No já to myslel tak, že se kloním k názoru který prezentovalo MV, ono to není ani tak v rozporu s tím průzkumem. Většině lidí jsou zbraně jedno ALE! jen do určitého bodu. Je tu možná pár lidí proti, ale jejich aktivita je malá. Pokud jim to podají tak, že je stojíme prachy tak pak to bude jiná. Často je rozdíl mezi realitou a dotazníkem.
Chce to lidi přesvědčit, že v podstatě nejde o zbraně a využít protievropských nálad, aby si Brusel uvědomil, že to nebyl dobrej nápad dál vymýšlet blbosti. Že už ztratily VB (vlastní vinou) a když se budou bát že přijdou o nás, a hlavně o Rakousko, Polsko(to asi né), Maďarsko (aspoň si uvědomí realitu té možnosti) otočí a bude větší vůle to stáhnout. Ale to je asi Utopie, jak ze strany naší tak ze strany Unie. Je to taková hra kdo (co) povolí dřív.

Jet úplně tvrdou pilu ve stylu: Neimplementujeme-pokuta-nezaplatíme-nedostanete dotace-nechceme, to by neukočíroval ani Bismarck. A my nemáme ani vládu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, LordSalix, trojda33 a 22 hostů