Praktické zaučení na střelnici - problém



Tazator
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » sob 14. kvě 2016, 18:12

Dobrý den.. Prosím o radu, dnes jsem měl na střelnici opět zájemce o zbrojní průkaz a najednou mi bylo řečeno, že nesmím svěřovat svoji zbraň lidem bez ZP.. Dále, pokud nemám nějaký kurz či nějaké osvědčení tak nemohu školit lidi na přípravu ZP.. Ale pokud si přečtu § 59 tak jsem se ničeho nedopustil. Potřebuji rady jak se hájit. Dělám to každou sobotu a lidí dost a úspěšnost stoprocentní a jsem na ně hrdý - asi jim jde na střelnici o prachy, protože spousta lidí to dělá bez jejich kurzu.. ZP mám více než deset let a skupiny A,B,E - pistoli mám a jen malorážku si tam půjčujeme.. Děkuji za každou radu..



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#2 » sob 14. kvě 2016, 18:17

Jediný vysvětlení by byl nějakej vnitřní řád střelnice. Otázka je, mají-li na to ze zákona právo.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#3 » sob 14. kvě 2016, 18:17

nesmysl mužes si učit koho chceš jenom je stve že jim beres kšefty to že nekoho zaučujes na praktickou zkoušeku tzn bezpečna manipulace atp na to nepotřebujes nic je to tvoje osobni vec a pokud za to beres penize tak jedine aby te nekdo nepopotahoval kuli daním to je jediny co mi napada ale to je zase podle toho kolik ti to hodi za rok tušim jinak ti nikdo ze střelnice nema žadny pravo do toho kecat pokud dodržujes na střelnici bezpečnou manipulaci a řád
Naposledy upravil(a) franta599 dne sob 14. kvě 2016, 18:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#4 » sob 14. kvě 2016, 18:18

ti zavidi penize. dle zakona drzitel ma zajistit bezpecnou manipulaci. haleluja, allah akbar



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#5 » sob 14. kvě 2016, 18:24

Nic jim do toho není, neděláš nic zakázanýho. Co se týká daní, nahodilý (příležitostný) příjem do 30.000,- za rok, se nezdaňuje.



Tazator
Příspěvky: 40

Příspěvek#6 » sob 14. kvě 2016, 18:30

Tak tolik ani nedostanu, ale něco málo ano, to já to chci investovat do zbraně pro ně.. Byl sem tam jak idiot, ale asi jim opravdu jde o to, že chtějí více peněz.. A měl jsem od nich i kurzisty - prostě při tom kvaltu nestíhají vnímat a vše se naučit a chci je opravdu připravit na vše..

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#7 » sob 14. kvě 2016, 18:38

praskni jeste tu strelnici, kde takove hovna vymysleji... ja mam za sebou 4 pripravy na zbrojak, 3 z toho z tohoto fora, nekolik "jen tak" zastrilet a vzdy vsechno v pohode. dokonce holcina od koni tam poslala takovou desitku, ze vic stred to byt nemohl

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#8 » sob 14. kvě 2016, 18:40

Hehe, asi takhle:
§ 59
Svěření zbraně
(1) Držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence může svěřit zbraň kategorie B nebo C nebo střelivo do této zbraně jiné fyzické osobě, která není držitelem zbrojního průkazu příslušné skupiny, pouze v rámci
a) výcviku a výuky ve střelbě,
b) sportovní přípravy nebo sportovních soutěží, jejichž součástí je střelba,
c) výuky k loveckým účelům,
d) přípravy na budoucí povolání související s držením nebo nošením zbraně,
e) filmové nebo divadelní činnosti, jde-li o zbraň upravenou pro střelbu nábojkami nebo cvičnými náboji, nebo
f) výuky branné přípravy nebo výuky v oboru, jehož obsahem je i výroba, opravy a zkoušky zbraní a střeliva.

(2) Svěří-li držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence zbraň nebo střelivo do používání fyzické osobě podle odstavce 1, je povinen
a) poučit tuto osobu o bezpečném zacházení se zbraní a střelivem,
b) dbát nutné opatrnosti a
c) zajistit přítomnost odpovědné osoby (instruktora), která je držitelem zbrojního průkazu příslušné skupiny a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem.

(3) Zbraň nebo střelivo do této zbraně lze svěřit fyzické osobě podle odstavce 1 jen na dobu nezbytně nutnou, a to pouze
a) k provedení střelby na střelnici, pokud nejde o střelbu ze zbraně uvedené v odstavci 1 písm. e), nebo
b) k jiné manipulaci se zbraní nebo střelivem v prostoru, který určí odpovědná osoba provádějící dohled podle odstavce 2 písm. c).


Takze...
Pripravit kohokoli ZDARMA na zbrojak muze kterykoli drzitel ZP a zbrani a muze je "sverit" za danych podminek.
Ale vzit si za to penize - to uz je podnikani - nejde jen o dane, ale vubec o pohled z pohledu zivnostenskeho zakona a zakona o zbranich. Na to je potreba minimalne koncese. A pokud si clovek nepujci zbrane ze strelnice, tak i licence F a zbrane psane na tuto licenci.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#9 » sob 14. kvě 2016, 19:33

To záleží na tom , jak je to často a pravidelně:
http://www.kodap.cz/cs/pro-vas/aktualit ... -list.html



Tazator
Příspěvky: 40

Příspěvek#10 » sob 14. kvě 2016, 19:35

Tak zatím neprásknu a přípravu na ZP dělám dlouho a mám za sebou přes dvacet lidiček a dokonce i ženský a všechny z tohoto fóra - prostě dělám to pro lidi.. Ale já si pro ně půjčuji zbraně ze střelnice - malorážku..



Tazator
Příspěvky: 40

Příspěvek#11 » sob 14. kvě 2016, 19:37

Tak každou sobotu, hodně lidí a jinak to nejde - tady je střelnice otevřená pouze v pátek a v sobotu - pátek nemůžu - prostě nestíhám..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#12 » sob 14. kvě 2016, 20:38

Pravdu má CMK. Zadarmo kdokoliv, za peníze jen na živnosťák a podle mě koncese nestačí v žádném případě ale licence vždy. Nejde jen o živnostenský zákon ale především o Zákon o zbraních a střelivu.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#13 » sob 14. kvě 2016, 20:39

Pablo.gs píše:To záleží na tom , jak je to často a pravidelně:
http://www.kodap.cz/cs/pro-vas/aktualit ... -list.html


Odpoved ti napsal Tazator, kdyz se ptal :-( "Dělám to každou sobotu a lidí dost a úspěšnost stoprocentní".

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#14 » sob 14. kvě 2016, 20:40

ty jsi lidumil, děláš to pro lidi :lol: :lol: žiješ ale určitě z něčeho jinýho, než je provoz střelnice a pak se divíš, že jsou na tebe nasraní, že jim bereš kšefty a ještě k tomu, jak píšeš, docela pravidelně :roll: tady přece nejde o paragrafy nebo nějaký osvědčení, ale o domluvu s provozovatelem střelnice, kterýmu se to pochopitelně nelíbí... možná by stačilo se vžít do jeho role, tu střelnici musí udržet mimo jiné i pro tebe a ty lidi, který mu tam "školíš", aby jste si měli kde zastřílet a na to jsou potřeba prachy, který se musej vydělat kde jinde než na střelnici... neznám podrobnosti, vlastně je mi to úplně jedno, ale taky bych tě pravidelně a bez domluvy nenechal a tady asi žádný řešení nevybrečíš...

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#15 » sob 14. kvě 2016, 20:44

Není ale pointa v tom, že ať na to potřebuje živnost nebo ne, střelnici je do toho kulový? Maximálně ho můžou zkusit napráskat nebo něco, ale to je tak všechno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LuKu, Sedmej a 61 hostů