Zkouška odborné způsobilosti - jen reálné zkušenosti

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1 » úte 21. čer 2016, 18:53

Sice už je to asi 3. nebo 4. téma s tímto podtextem, ale vzhledem k rozmělněnosti těch ostatních bych byl rád, kdyby na tomto místě nebylo nic jiného, než FAKTA (nebo alespoň verze, jak ta fakt vnímají ti, co si zkouškou prošli...) a zároveň, aby to sloužilo jako jakási "databáze" toho, kdo, kde co zkouší či jestli je nějaká zkouška něčím "zvláštní".

Proto bych rád, aby zde nebyly ŽÁDNÉ REAKCE.
Ideálně, aby zde byly příspěvky ve smyslu:
Datum: 32.13.2019
Místo: Střelnice pod hospodou
Zkušební komisař: Petr Střelka
Popis: Po teoretické části dal komisař stručný, ale všeříkající briefing, chtěl ránu jistoty na závěr každého vybíjení a na závěr odstranění každé závady. Jen u dlouhých na tom netrval. Z 8 lidí, co šlo k manipulaci vyhodil 3. 1 za to, že dal ránu jistoty, když měl v komoře náboj, 2 za to, že po pšouku nerozebrali zbraň, neprovedli kontrolu průchodnosti hlavně, znova nabili a stříleli by dál. Nedělá žádné naschvály, ale je přísný na úhly a na prst na spoušti.
Policajti vůbec nezasahovali do průběhu zkoušky.


My ostatní na to koukejme s pokorou a neberme to jako dogma (zvláště vylítnuvší od zkoušky možná budou mít potřebu si to tady s komisařem vyřídit) - přesto prosím o snahu o co největší objektivitu - zdržet se komentářů, co bylo spravedlivé a co nikoliv a naopak se rozvzpomenout na všechny věci, které mohly způsobit nějaký problém.

Adminy prosím, jestli by to téma šlo připíchnout nahoru a pokud nemají náladu na správu tohoto vlákna, prosím o moderátorský přístup - já už to tu ohlídám :-)



vsl
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » pon 27. čer 2016, 13:30

Datum: 27.6.2916
Místo: Brandýs nad Labem
Zkušební komisař: Ladislav Kaupe

Briefing před praktickou byl detailní, komisař popisoval i běžné postupy. Výslovně řekl, že chce ránu jistoty vždy, kromě slabé rány (kdy z formulace vyznělo, že by za ni asi vyhodil, protože to považuje za nebezpečné); u dlouhých ji nechce, ale když ji stejně dáme, je to v pořádku. Šel jsem v první skupince 5 opakovačů, takže nevím, jaký byl další průběh zkoušky, my jsme ale 4 z 5 manipulaci udělali, vyhozený zapomněl dát ránu jistoty. Komisař mi kupodivu (vzhledem k tomu, co se zde píše) přišel v pohodě. Při zkoušce komunikoval, dával najevo, že dobře, nedusil otázkami, chtěl jen jednu závadu (já si vyrobil zádržku, “tak jste mi ušetřil práci, odstraňte závadu”). Dokonce zdůrazňoval klíčové body, abychom na ně nezapomněli — “udělejte sborku tak, jak je správný postup” nebo u zádržky, tak mě zastavil a “v klidu si to promyslete” (hrabal jsem na závěr, zpětně musel mít pocit, že zapomenu na zásobník).



wp_thunder
Příspěvky: 1

Příspěvek#3 » úte 28. čer 2016, 08:22

Datum: 27.6.2916
Místo: Brandýs nad Labem
Zkušební komisař: Ladislav Kaupe

Byl jsem v druhé pětce. Bohužel neudělal, ale chyba byla jen a pouze ve mě, zapracovaly nervy a u selhače jsem nezmínil 30s čekání. Komisař naprosto pohodový a férový jak zmiňuje kolega výše, nechtěl nic nestandardního a to víc si nadávám za své selhání, protože to člověk driloval xkrát a pak na to "zapomněl". Další co neudělali přede mnou - nedání rány jistoty, nezkontrolování zbraně po jejím uchopení.
Po prvním převzetí zbraně byly přítomny ve zbrani školní náboje, po vybití následovala rozborka a popisem jednotlivých částí zbraně. Pak následoval povel nabít 2 náboje (školní) do zbraně, a příprava zbraně ke střelbě, přerušení střelby, povel pálit kdy po cvaknutí spouště byla oznámena závada. Po popisu závady a jejího odstranění by asi pistole skončila a šlo by se na malorážku.



skeetsport16
Příspěvky: 1

Příspěvek#4 » pát 1. črc 2016, 08:46

Datum:30.6.16.
Místo: Ustí n/L Mariánská skála
Zk.komisař : Pan Radek Štefl
Popis: Přihlášeno 20 přišlo 15.Neuspěšní tři v testech-jeden manipulace (30 vteřin)-jeden nenastřílel.
Od Pana komisaře vše jasně sděleno-bezpečnost,rána jistoty,postup při selhači atd.U koho viděl
jistotu a připravenost měl jen krátkou.Ten kdo neměl tu správnou jistotu pokračoval k malorážce
až k brokovnici.Prošel jsem přípravou správce střelnice Pana Strejce a až na pochopitelnou
nervozitu a třes rukou,jsem díky němu nebyl ničím překvapen :)Páni od policie profíci na svém
místě ochotni poradit,vysvětlit i uklidnit.Bonus na konec ve formě formulářů jak na zp.tak na
lékaře.Pan komisař profík bez záludností, stručný a jasný.Všem co mají před zkouškou radím-
nepodcenit přípravu (já tomu dal tři měsíce) a při zkoušce nikam nepospíchat toť vše z Ustí :)



JIPI3476
Příspěvky: 1

Příspěvek#5 » sob 2. črc 2016, 08:49

Datum: 29.6.16
Místo: Jihlava
Zk. komisař: Mgr. Ivo Tesař
Popis: Ráno přihlášeno okolo 25 lidí, přišlo 18 (?). Testy neudělalo 8, jeden manipulace, kolik nenastřílelo nevím, byl jsem mezi prvními a po převzetí Dokladu o osvědčení jsem odjel.
Ráno od komisaře vše pečlivě vysvětleno, testy rozdány, čekačka pak na vyhodnocení. Přítomní policisté ochotní, poradili, před manipulací ještě všechny upozornili, ať si dávají bacha na to co se má dělat. U manipulace vše OK, dělal jsem ji jen s CZ75, když viděl že umím, tak to ukončil. Ani selhač, ani pšouk nechtěl, to mě překvapilo.
Na střelnici pohoda, i když trochu nervy byly, za 46 bodů.
Pan komisař absolutně v pohodě, profík každým coulem, stručný, jasně vše vysvětlí i několikrát. I já radím - nepodcenit přípravu. 50 % na testech mě opravdu překvapilo...
Zdravím z Vysočiny.

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#6 » ned 3. črc 2016, 17:21

Report od kolegy, kteý u mě dělal v rámci projektu ZK přípravu na ZP:

Datum: 30.6.16
Místo: Brno, Rosnička
Zk. komisař: JUDr. Jiří Záruba
Popis: Ráno nás přišlo 17 na testy, neudělalo 5. Pak se přidalo 6 na opakování praktické části, kterou 7 neudělalo, z toho 2 napodruhé. Zkoušky tedy dokončilo jen 11 lidí.
Manipulace: malorážka, pistole a broková kozlice- zjištění, zda zbraň není nabitá. Následně chtěl rozebrat pistoli a malorážku.
U manipulace jsem se zeptal, co chce- zda ránu jistoty nebo vypuštění kohoutu, tak řekl, že si mám vybrat, tak jsem vypustil kohout přes 2 palce. Ale u střeleb chtěl mířenou ránu jistoty, po nástřelné sérii i po 5 naostro
Komisař vyhazoval např za:
Střelba: Po nabití zásobníku velel „Nabíjet!“ a dotyčný vzal pistoli (závěr zavřený) ze stolku a hned tam vložil zásobník, aniž zkontroloval, zda je bezpečná
U manipulace: komisař simuloval zaseklý náboj v závěru, vložil tam školní náboj, jako že se zasekl a jak se to má řešit. Uchazeč nevyhodil zásobník, ani to nezkusil a hned začal tahat za závěr…
Někdo nepočkal 30 sekund u selhače… Asi 2 lidi nanastříleli....
.



U.I.
Příspěvky: 1

Příspěvek#7 » čtv 7. črc 2016, 22:40

Datum: 7.7.2016
Místo: Střelnice U lovčího Huberta - Střelnice Spořilov, Chodovská 7, Praha 4
Zkušební komisař: Julius Babinský
STATUS: úspešně složeno, plný počet bodů (79) (rozšíření skupin ZP)

Popis:

Z celkového počtu účastníků 14 lidí (z toho dva byli podruhé na praktické) se 3 nepropsali skrz testy, 3 neudělali manipulaci a 2 předvedli chybnou manipulaci přímo při střelbě či před ní. (tzn ze 14ti lidí neudělalo 8)
Probíhalo to tak, že jsme si všichni napsali teoretickou, 20 minut pauza, potom všichni šli postupně na manipulaci, 15 minut pauza a následně zbytek šel na střelbu. Zkouška začínala v 9 ráno a končili jsme až ve 14hod.
Co jsem zaslechl či vyzvěděl, tak vyhodil za "nepočkání 30 sekund u selhače v brokovnici" , "paní za neohrabaný či nesprávný úchop zbraně-cosi s levou rukou a spouští" u třetího z manipulace nevím, u střeleb jednoho člověka tuším "za prst na spoušti při nabíjení a ještě PŘED střelbou" a druhého za "nebezpečnou manipulaci se závěrem(tekla mu krev, údajně s tím nějak prazvláštně lomcoval a i špatné úhly apod.)" po této eskapádě se čekalo cca 5-10 min na desinfekci stavu i zbraně od krve ...

Co se týče praktické části, komisař předem dal všechno jasně na jevo, dal prostor na dotazy, každý jsme se mohl zeptat na cokoliv, co požaduje, a jak si co představuje, odpovídal jasně a srozumitelně a rozhodně doporučuji se v této fázi na všechno nejasného zeptat, ptal jsem se asi na tři věci, rozhodně si nemyslím, že by člověk byl "za blbce" či penalizován, naopak to prospěje k vyjasnění situace. Dával důraz na "mířenou ránu jistoty", dále z dotazů co padlo - u slabého výstřelu "v žádném případě ránu jistoty, spouštět kohout na ozub" a "kontrolovat hlaveň vždy při rozborce i sborce"

Já osobně jsem střílel ze všech tří zbraní, manipulaci jsem tudíž dělal též se všemi (krátká, malorážka, brokovnice).

MANIPULACE
PISTOLE: dostal jsem převzetí zbraně, s nábojem v komoře, což mne ale nepřekvapilo. Rozebrání zbraně pro čištění. Následně závadu typu selhač, ptal se u náboje, co to znamená, že je na zápalce značka a kde je problém a co udělám s nábojem. Odpověď, že předám správci střelnice byla v pořádku, řekl jsem, že též můžeme náboj vložit znovu a vystřelit jej, ale že to asi není dle zákona a říkal, že to je jasný, a že to je v pořádku. Následně chtěl vypouštění kohoutu na ozub. Při instruktáži před praktickou částí jasně upozornil, že při vypouštění kohoutu musí palec tvořit překážku, aby se nestalo, že nám "vyklouzne" až na závěr...

MALORÁŽKA: převzetí, též s nábojem v komoře, vyndat zásobník, rozborku pro čištění, sborku, bezpečné odložení zbraně - nic záludného

BROKOVNICE: převzetí zbraně - a zde bylo vidět, že si stoupl opavdu přímo za mě/vedle mě, a že chtěl slyšet, že se prvně ohlédnu za sebe, zda-li tam někdo nestojí, aby ho netrefily letící nábojnice při zlomení brokovnice - což mi přišlo trochu záludné, ale též mě to nepřekvapilo, požádal jsem ho, aby ustoupil, aby ho nábojnice netrefily, provedl zlomení klikou - náboje v hlavních, vyndal jsem je, pohled do obou hlavní, bezpečné odložení, následně chtěl brokovnici rozebrat, opět pohled do hlavní při rozebrání i při skládání, říkal jsem, že následně ověřím funknčnost spoušťového mechanismu a zbraně, říkal že netřeba a ať bezpečně odložím

STŘELBA:

PISTOLE: 3 nástřelné, 5 ostrých - vše v černém (15m) - OK
MALORÁŽKA: 3 nástřelné, 5 ostrých, (25m) - s oporou - vše okolo středu - OK - při nástřelu jsem měl závadu - hlásil jsem závadu, a následně jsem říkal, že odstraním, on že OK, znovu jsem stáhl závěr dozadu-dopředu, vše ok, vypadl mi funkční náboj, říkal ať střelím druhý, následně jsem dostal pokyn ať vyndám zásobník, že mi dobije, a ať si vrátím zásobník zpět - třetí rána a OK, při 5 ostrých už bez závady :))

BROKOVNICE: 25m -OPĚT STÁL PŘÍMO ZA MNOU PŘI LÁMÁNÍ - čekal, až se ohlédnu - zkontroluji, zda-li za mnou nikdo nestojí, aby letící nábojnice při lámání někoho nezranili, požádal jsem ho o poodstoupení - dostal jsem pokyny, že dostanu pouze 2 náboje - 1 nástřelný a 1 na ostro, instrukce, že nástřelný si ověřím tím, že se zachvěje terč .. no inu dobrá .. po přitažení terče byl vážně jako cedník :)) každopádně jsem ještě u malorážky se ptal, jak je to s tou pojistkou, že to má každá zbraň jinak (co kdyby mi to dal zajištěné, že, tak mi to vysvětlil a ukázal)... a u brokovnice jsem žil v domnění, že se automaticky aktivuje pojistka při zlomení zbraně a voala .. zrovna u téhle brokovnice se tak nestalo .. a vzhledem k tomu, že mi u manipulace nenechal ověřit funkčnost, tak jsem na to přišel až při střelbě.. takže místo odjištění, jsem si to zajistil .. a pak promáčknul spoušť a nic , tak na něj koukám .. a on prej.. pojistka.. říkám, no jo .. ale dyť sem jí odjistil .. no tak mi pan komisař řekl, že sem si to právě zajistil, že se nic neděje, že to má každá brokovnice jinak .. a že mám pokračovat.. odjistit a střílet na terč ..


za mě osobně komisař působil velice autoritativně a neutrálně až přísně, lidi začali pomalu odpadávat, sem si říkal ... aha.. asi je nemilosrdný a topí .. ale musím říct, že opak byl pravdou .. stačilo nebýt tolik nervózní, na všechno se zeptat, manipulovat pomalu, v klidu ... a udělat všechno tak, jak jsme se na kurzu učili ! za mě normální, lidský komisař, nemyslím si, že by dělal nějaké záludnosti či špeky!

Vše se jinak natáčelo na policejní GoPRO kameru, testy, poučení, manipulace i střelba ... nenechat se tím znervoznit, o nic nejde .. byli přítomni policista a policistka v civilu, do průběhu zkoušky nijak nezasahovali.

Příjemně mi překvapil správce střelnice, který radil nervózním adeptům a odpovídal na naše neústálé další a další dotazy a coby-kdyby. :)

Tímto bych chtěl poděkovat - Jan Korecký a společnosti KOPS.cz za odbornou přípravu. ( http://www.kops.cz/o-nas ) Byl jsem u něj na kurzu, řekl bych, že mne připravil na všechny možné i nemožné scénáře ... SUPER!
Mohu jen vřele doporučit !



KCZ83
Příspěvky: 34

Příspěvek#8 » úte 12. črc 2016, 05:56

11.7. Střelnice Kapslovna v Praze, komisař Mgr. Černý

zkouška proběhla korektně, komisař vysvětlil co zejména bude požadovat a toho se držel, žádné zákeřnosti, žádné nástrahy

u praktické základní manipulace - kontrola zbraně, simulované vybití zbraně, simulovaná závada a její odstranění, střelba

na začátku 13 uchazečů o komplet a 7 opravkářů praktické.... 2 vypadli na testech, 7 dalších na manipulaci a 1 na střelbě, ale dle jejich slov oprávněně

ale teda byly to nervy, ne že ne.... díky tomuto webu za čerpané zkušenosti a aplikaci pro android .-)

Uživatelský avatar
Standa_Ov
Příspěvky: 12

Příspěvek#9 » úte 12. črc 2016, 11:24

31.5.2016
Střelnice Patriot Ostrava
komisař: ing.Markus

Na zkoušky dorazilo 21 uchazečů + 4 opravy.
Testy neudělali 4 a manipulaci 7.
Testy nemá cenu komentovat kdo se nenaučí se nenaučí.
Praktická část letěli jen ti co prostě udělali základní chyby, opakují základní + jedna starší paní co manipulaci zvládla bohužel asi stres či jiné emoční zakolísání, nenastřílela. Sama nám po zkoušce zdělila, že při přípravě nebyl s střelbou problém.
Jeden uchazeč letěl za to, že si před kontrolou zbraně nezkontroloval je-li či není zásobník v šachtě malorážky. Byl upozorněn na chybu uvědomil si jí, ale bohužel následoval prst na spoušť a to už komisař oči nepřivřel. Další letadlo bylo díky manipulaci bez povelu či manipulaci odlišnou od povelu.

Komisař nevyhazoval za maličkosti ! Vždy se zeptal uchazeče na chybu a pokud si byl vědom pokračovalo se dál v manipulaci.
Samozřejmě ne prst či míření kam nemám atd...

Zkoušky byli odstartovány v 8ráno kdy se v učebně psali hromadně testy. V cca 8:45 bylo vyhodnoceno a posláno 4 uchazeče domu.
Manipulace a střelby po jednom uchazeči cca 10min všichni mimo Cečkaře cca 20min. Ti co neudělali cca 5min bez střelby konec.

Děkuji p. Mikeskovi a střelnici Patriot za přípravu a luxusní přístup !

Pevnou mušku všem !



Zizkovak
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » stř 10. srp 2016, 18:58

Zkouška dnes 10/8 střelnice Magnum Praha 6. Z asi 17 přihlášených dorazilo 11 (z toho 2 ženy). Komisař p. Julius Babinský, přihlíželi dva policisté v civilu. Testy napsalo 9 (všichni kromě jedné na 79b), dva vypadli - jeden starší pán a mladá dáma, která se již na začátku bavila do telefonu s asi přítelem, že to "zkusí a když tak půjde opět za 3 měsíce....". Pak následovala praktická část, k té se připojili ještě dva pánové na opravu: komisař nejdříve detailně vysvětlil, co a jak se bude dělat a na co bude dbát a šlo se na věc: komisař chtěl vše : převzetí zbraně, vybití, rozborka, sborka, nabití, simulace střelby a odstarění závady "selhač", tu chtěl popsat a následně ukázat. Ke střelbám nás šlo 6 (z toho 1 dáma)... ostatní vypadli na manipulaci se zbraní, ale všichni to připisovali vlastním chybám typu, dal jsem ruku před hlaveň, prst na spoušti, nečekal 30s při slabé ráně apod.... tj fatální chyby. Následovala střelba, kde vypadli další 2 na chybné manipulaci (opomenutí rány jistoty, nezkontrolování zbraně před střelbou) Zbytek nastřílel, byt (třeba já s chlupem štěstí - nástřel 10,8,7 - ostrá serie byla slabší, ale v rámci pravidel a požadavků...asi únava a nervozita z dlouhého dne, od VS jsem nic podobného nezažil...:-)) Nicméně stačí být v klidu a prostě dělat jen to, co komisař žádá a velí. (jako nesápat se po zbraní sám od sebe, raději stůjte kousek dál a přistupte až na výzvu komisaře apod!! Vše si napřed rozmyslete a v klidu udělejte, to platí i pro střelbu, kdy jsem uspěchal ostrou sérii a bylo to o dost slabší než ta nástřelná.. mea culpa!!! Pamatujte, že i tady platí dvakrát mysli a pak teprve konej!!!Takže celkově jsme to ze 13 udělali 4! Celkové hodnocení: komisař přísný, ale korektní... v civilu asi jinak velmi příjemný člověk. tj vše jasně vysvětlil, zodpověděl dotazy, nedával extra chytáky atd... a všichni, kdo vypadli uznali vlastní chybu. Prostě zapracovala nervozita a nebo náhlý zkrat myšlení... Policisté - příjemní ochotní pánové, poradili, vysvětlili... celková aktmosféra přátelská. Povšimnul jsem si zajímavé věci, že vypadli všichni ti "rozumbradové", co tam celou dobu "žvanili" a stále něco vykládali - tj doporučuji se více soustředit - méně mluvit a jít se třeba projít, často pít apod. Také doporučuji si vzít svačinu, protože zkouška trvala od 9 do 13 30... a v bufetu mají jen sušenky a pocit hladu na klidu a jistotě nepřidá. Těm, co mají obavy ze zkoušek obecně, doporučuji radu mojí ženy (pracuje ve zdravotnictví) kupte si v lekárně homeopatický lék Gelsemium C30 (žlutý jasmín) a ráno před zkouškou si vezměte 3 pilulky....je to volně prodejné homeopatikum a stojí ca 90 kc a opravdu to funguje!!! (kdo je hodně nervák tak ještě jednou před praktickou zkouškou) jak správně brát homeopatika si nejděte na internetu (nejist před a po 20 min a nezapíjet vodou atd) Navíc se vám zbytek může později hodittřeba na chřipku.... Závěr: po odpovědné přípravě se to dá udělat. tj naučit se testy a alespoŇ dvakrát přijít na školení na danou střelnici, nebo jinam, kde dělají podobní školení. Nicméně Magnum team dopořučuji - jsou profesionální a důslední a mají dost zkušeností a vědí, co jsou nejdůležitější věci a chyby nás začátečníků. TAKE VELKE DIKY Strance Zbranekvalitne!! Delate skvelou praci, pokud bych mohl prispet pár korun na provoz, tak mi sem napište čislo úctu...



slavja05
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » čtv 11. srp 2016, 21:18

11. 8. 2016
Střelnice Ostroměř - 700 Kč střelnice + 600 Kč komisař
Komisař Bc. Jiří Krejčí
Sraz v 8 hodin, policisté i komisař už na místě a prostor na dotazy a osahání zbraní. Komisař v pohodě, preferuje ránu jistoty ale při manipulaci ať si člověk klidně vypouští přes palce. Při střelbě už vyžaduje ránu jistoty. Vše co požaduje ještě jednou zopakoval před samotnou zkouškou.
Dostavilo se 6 lidí + 4 repetenti na manipulaci (podle výrazu v tváři policistů mělo dorazit mnohem víc lidí). U testů měl jeden člověk jednu chybu, ostatní plný počet.
Na praktickou jsem šel jako třetí, první dva udělali (z toho jeden hodně nervózní repetent). První otázka, co je to bezpečný prostor a určil ho. Měl jsem ABE, začal jsem manipulací s malorážkou. Bezpečně vybít, hned rozebrat, ukázat hlavní části, kde to má pojistku a jak bych ji zajistil, co je za ráži. Následně složit. Říkám že je složeno ale on že co po nás chtěl...? Tak jsem mu dal ránu jistoty ale pořád mu to nestačilo. "Chtěl jsem ověřit..." ...funkčnost. Tak jsem mu se závěrem párkrát zamanipuloval, dobrý. "Odložit..." znovu pohled do komory, odložit s otevřeným závěrem.
Pak ČZ 75. Vybít... Rozborka (stále mířit do bezpečného prostoru, prst v lučíku se mu moc nelíbil, tak doporučoval jiný způsob), zase popsat části, pojistky (na co je ten ozub), jaká je ráže. Složit... Jeden náboj do zásobníku, ke střelbě nabíjet. Dal jsem jen zásobník do zbraně a radši čekal, pobídnul mě ať nabiju komplet. Pálit... Závada... Půjčte mi to... Vyhodil náboj, jako že jsem dostřílel. Co teď? Zahlásit, vytáhnout zásobník, ukázat zásobník se závěrem vzadu... OK. Radši jsem znovu provedl kontrolu, rána jistoty, odložil jsem. Vzal ten náboj a narafičil ho do okénka jako že je špatně vyhozená hilzna. Řešte závadu... Vyndal jsem zásobník, stáhnul závěr aby hilzna vypadla, kuk do komory, spustil závěr a zase rána jistoty. OK. Zásobník do zbraně a vedete střelbu... objeví se zvíře, co uděláte? Jen jsem odklonil zbraň do strany, zajistil, hlásím tam to zvíře... "Dobře, tak vybijte." (z tónu hlasu cítím, že je to poslední věc, co po mně chce) Už se vidím jak s úsměvem odcházím, tak stahuju závěr... se zásobníkem...
Komisařovi to bylo očividně líto, potvrzuje, že to byla úplně poslední věc, že jsem očividně manipulaci dobře zvládal a nebyl důvod dál trápit.
Samozřejmě jsem byl (jsem) na sebe hodně naštvanej, nějaké to sprosté slovo, naštěstí další termín na té střelnici hned přesně za 14 dní, tak snad se zadaří. Dál jsem nečekal a jel domů.

Ke komisaři nemůžu říct jedinou špatnou věc, žádné špeky ani záludnosti, nejistého člověka přezkoušel důkladněji. Za sebe můžu říct, že takhle nějak si představuju zkoušku.



JUC
Příspěvky: 5

Příspěvek#12 » čtv 18. srp 2016, 14:06

Datum: 18.8.16
Místo: Praha Střelnice Avim
Zk. komisař: Černý Milan
Popis: Přihlášeno 15 lidí+5 na opáčko, přišlo 7. Na opáčko tuším všichni. Testy ze 7 lidí napsalo 6 na plnej počet, jeden s jednou chybou a jeden nenapsal. Pokud vím tak praktickou udělali všichni zbývající.
Ráno proběhla rozprava, při které komisař vše vysvětlil a odpověděl na dotazy. Pak následovali testy a společné vyhodnocení.
Ti co prošli pokračovali po jednom na střelnici. Postupně šli na řadu opraváři a pak my.
Já jsem manipulovat pouze s CZ 75 a střílel ze Shadow. Chtěl po mě převzetí a kontrolu zbraně, rozborku, popis částí zbraně a nalezení výrobních čísel a zkušebních značek, pak sborka, závada - zádržka, plus několik teoretických otázek. Na střelbě jsem odmítl nástřelné a nastřílel bez potíží.
Kdybych nebyl nervozní jak blázen, tak by se dalo říct že vše probíhalo v přátelském duchu. Správci střelnice měli s uchazeči svatou trpělivost a pořád odpovídali na ty samé dotazy. S komisařem se dalo mluvit, byl sice přísný, ale nebyl rozhodně záludný a nevymýšlel chytáky a nevyžadoval zbytečně přehnanou manipulaci. Na závěr chci poděkovat za důkladnou přípravu a trpělivost Honzovi Koreckému alias cmk a rovněž můžu doporučit přípravu na střelnici Avim, která byla také velice přínosná.



Ironborn
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » čtv 18. srp 2016, 15:19

Místo: Pardubický kraj
Zkoušející: Petr Ducháč

13 + 6 opakujících. 2 nenapsali testy, nejméně 3 vyhozeni od manipulace včetně autora:-).

Bezpečný prostor byl terč. Komisař seděl za vámi, zbraně byly na stole po vaší pravé ruce, když jste byli k terči čelem. Pro zbraně se bylo nutno natáhnout. Od zkoušky jsem byl vyhozen během 5 vteřin, když jsem chtěl provést kontrolu zbraně - natáhl se, uchopil zbraň nad stolem, prst zcela mimo lučík a pokusil jsem se pistoli z té podivné pozice nasměrovat na terč (bezpečný prostor), který jsem měl po levé ruce.

Bylo mi vysvětleno, že jsem vůbec neměl otáčet trup, ale měl si hlaveň pistole ještě na stole otočit více k terči, pak uchopit zbraň, udělat krok vzad, zbraň mít přitom cca v úrovni pasu nebo podél těla a až pak zbraň zvednout a spolu s otočením těla o 90 stupňů nasměrovat na terč.

Takto jsem prý mířil mimo bezpečný prostor.

Připadá vám to normální?



wrec
Příspěvky: 12

Příspěvek#14 » pát 19. srp 2016, 07:21

Tento web mi dost pomohl s přípravou na ZP. Zkoušku odborné způsobilosti jsem včera úspěšně vykonal. Podělím se s vámi o její průběh.
Datum 18.8.2016
Místo GunCenter Otrokovice
Komisař Mgr. Ing. Dostálek

Ke zkoušce přihlášeno asi 20 lidí, dostavilo se 16, 4 neudělali testy (ti, co to trápili až dokonce) a 3 nenastříleli. (+/- autobus)
Celkem kvalitní úmrtnost.
Testy netřeba komentovat. Měl jsem v nich jednu novou otázku.
Manipulace žádné záludnosti, komisař vyžadoval to, co je v zákoně (bezpečná manipulace, rozborka/sborka, mířená rána do bezpečného prostoru)
Komisař byl korektní, vysvětlil předem vše, co pak po nás chtěl. Upozorňoval několikrát, nesápat se po zbrani, dělat jen to co nám řekne a poslouchat co nám říká. Tady to může znít jednoduše, ale...
Manipulaci měli všichni v pořádku, především díky Pepovi z Guncentra, který všem všechno vysvětlil, odpovídal na dotazy a ukazoval manipulaci na všem možném.
Doporučuju přípravu v guncentru, někomu může být těch 1200 líto, ale mně to dost pomohlo.
Začínali jsme v 8 a před 12 už bylo hotovo a rozdáno.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#15 » úte 23. srp 2016, 08:56

05/2016
Střelnice: Strunkovice nad Blanicí (JČ kraj)
Komisař: JUDr. Jan Urban MBA
Přihlášeno 25 lidí, dostavilo se 13(!!), zbytek bez omluvy, + 3 opravující praktickou část

K testům netřeba nic dodávat, do 10 minut odevzdáno u všech.
Následná oprava a sdělení výsledků - vypadli dva mlaďoši - jeden 73b (A,B,C,D,E), druhý 52b (A,B,C,D,E)

Komisař v pohodě, stále upozorňoval jásající lidi, že ještě není konec, aby neztráceli koncentraci, že je ještě 2/3 čekají.

Praktická část - pistole GLOCK 17 / CZ 75 D
- malorážka (asi ZKM), zásobník kovový na 5
- brokovnice dvojka 12
-3 opraváři + zbylých 11 provedlo úspěšně bezpečnou manipulaci, rozborku/sborku (nekonali se žádné záludnosti, žádné cvičné náboje v komoře, vpravo komisař, vlevo policistka, určení bezpečného prostoru, popis hlavních částí zbraní dlouhá+krátká .. časová náročnost cca 5 minut)

Střelby - pistole Walther P22 .22lr (3+5 nábojů)
- malorážka - plastový zásobník na 10 (3+5 nábojů)
- brokovnice (3+2 náboje)

Poplatky - komisař 600,-
- střelnice 400,-
- zbraně/střelivo 500,-

Hodnocení komisaře a průběhu kladně, předem jsem na něj moc dobré reference nedostal ("kat") ale bezprostředně po ZOZ jsem mohl konstatovat, že po nikom nechtěl nic nad rámec podmínek stanovených zákonem. Vše naprosto korektní, včetně jeho přístupu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů