Nákup zbraně na firmu



Mattonius
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 12. srp 2016, 15:45

Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o radu, jelikož se nevyznám v této problematice zbraňových zákonů.
Mám malou firmu a v nedávné době jsme čelili problémům s krádežemi. Vím, že jeden z mých dlouholetých zaměstnanců vlastní zbrojní průkaz.
Sám (jakožto majitel) zbrojní průkaz nemám.
Někde jsem četl že vlastnit a používat zbraň může jen vlastník zbrojního průkazu.

dotaz: Existuje nějaké možnost, jak koupit zbraň jako majetek firmy s tím, že by měl právo k jejímu používání pouze zaměstnanec se zbrojním průkazem.

Napadá mě, že to nějak musí jít, když si vezmu takové bezpečnostní agentury, tam každý zaměstnanec svoji zbraŇ přeci mít nebude, ale dostane ji od zaměstnavatele.

Děkuji za odpověď a radu jak je to možné udělat.
Matt

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#2 » pát 12. srp 2016, 16:45

Tohle se řeší zbrojní licencí. Ale přesně nevím jak a kterou. Tuším že Géčko.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#3 » pát 12. srp 2016, 16:47

Bylo by potřeba, aby si firma vyřídila zbrojní licenci, aby všichni členové statutárního orgánu byli bezúhonní a spolehliví ve smyslu zákona, zaměstnanec musí mít zbrojní průkaz skupiny D a musel by být ustanoven zbrojířem.

Kdyby ten zaměstnanec pak odešel nebo pozbyl zbrojní průkaz, musela by firma ustanovit nového zbrojíře, jinak by přišla o licenci.

Hlavně mě však zajímá, co by ten zaměstnanec měl se zbraní dělat, kdyby ve firmě potkal zloděje???

edit typo



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#4 » pát 12. srp 2016, 17:50

Neberte to zle ale:
Někde jsem četl že vlastnit a používat zbraň může jen vlastník zbrojního průkazu.

v dnešní době a na tomto fóru fakt pobavilo :)

Jinak, jednodužší bude, když si pořídíte vy osobně zbrojní průkaz sk. E. Pak byste si pravděpodobně mohl pořízení zbraně i další věci dát do nákladů firmy.



Mattonius
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » pát 12. srp 2016, 17:59

pedro! píše:Hlavně mě však zajímá, co by ten zaměstnanec měl se zbraní dělat, kdyby ve firmě potkal zloděje???

Nemyslím použití zbraně proti zlodějíčkoj, ale člověk nikdy neví, jestli je ozbrojen nebo ne.
Debata o použití nebo nepoužití zbraně je ale trochu off topic :)

Zbrojní licenci firma nemá a zaměstnanec má tuším A,B,E. D určitě ne.



Mattonius
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » pát 12. srp 2016, 18:08

zUT píše:Neberte to zle ale:
Někde jsem četl že vlastnit a používat zbraň může jen vlastník zbrojního průkazu.

v dnešní době a na tomto fóru fakt pobavilo :)

Jinak, jednodužší bude, když si pořídíte vy osobně zbrojní průkaz sk. E. Pak byste si pravděpodobně mohl pořízení zbraně i další věci dát do nákladů firmy.



Formuloval jsem to špatně, myslel jsem tím, že nevím o tom, že by někdo mohl být vlastníkem zbraně a zároveŇ neměl zbrojní průkaz popřípadě onu licenci.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#7 » pát 12. srp 2016, 18:13

pedro! ti to vysvětlil celkem jasně

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#8 » pát 12. srp 2016, 18:40

Tak nevím, zda to je, nebo není Troll. :)

Každopádně je blbina řešit "firemní" zbraň pro zaměstnance. Získání licence bude víc práce, než si udělat zbroják sám. Pokud to nejde, tak se domluvte, že tomu zaměstnanci vy jako "dárek" zaplatíte zbraň, poplatky za nákupko a přihlášení, budete mu platit nějaký střelivo a on jí bude nosit do práce a "chránit Vás".

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#9 » pát 12. srp 2016, 18:44

Blacky to napsal teď velice výstižně. Nezkoušet ušetřit pár tisícovek na firemní zbrani odepsáním z daní ale jít nejsnažší cestou.



Mattonius
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » pát 12. srp 2016, 19:29

Díky vám teď vím že to nepůjde udělat jednoduše. Nic se tedy odepisovat nebude, můžete to uzamknout. Budu to muset udělat tak, jak říkáte Blacky.

můžete to zamknout .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů