Opakování zkoušky na ZP - střelba



tomash
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » čtv 27. dub 2017, 17:44

Dobrý den, dnes nem neuspěl u zkoušky na zbrojní průkaz. Test i sborku a rozborku jsem zvládl, bohužel jsem neuspěl u střelby, dal jsem jen 3/5. Chtěl bych se proto zeptat, kolikrát mohu střelbu opakovat, jestli mám příště poslední šanci, nebo ne, protože znovu by se mi to už celý platit nechtělo, Díky za odpověď.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2 » čtv 27. dub 2017, 17:48

Mas jeste jeden pokus - manipulace+ strelba.
A co konkretne se ti nechce platit? Zkousku zaplatis stejne znovu, rozdil je IMHO jen 100Kc za prihlasku...



tomash
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » čtv 27. dub 2017, 17:58

U opakování praktické části se platí plná částka? Ja myslel, že u opravné části se platí jen komisař

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 27. dub 2017, 18:10

Ceka Te komplet prakticka cast podruhe. Manipulace i strelba. Platis jen cast ceny, kolik, to zalezi na strelnici. Pokud to nedas podruhe, mas 3 mesice distanc, pak znovu prihlasku a znovu cela zkouska vcetne placeni.



tomash
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » čtv 27. dub 2017, 18:14

Aha, já myslel, že budu opakovat jen střelbu, když sem sborku a rozborku udělal, protože komisař v přihlášce zaškrtl, že jsem u manipulace se zbraní prospěl. Každopádně dík za info

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#6 » čtv 27. dub 2017, 18:23

Jak kde... u nás na Vysočině se opakuje jen střelba

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#7 » čtv 27. dub 2017, 18:51

rumcajs : Opět lidová tvořivost některých komisařů. Zkouška má dvě části, teoretickou a praktickou. Vyhláška nehovoří o jakémkoliv dalším oddělování střelby od manipulace. Je to podle mě především průser dozorujícího orgánu, tj. policie.
tomash : A myslíš, že když by ke zkoušce přišli teoreticky jen opakovači, bude ji střelnice provádět zadarmo? Je to sice blbé ale zpravidla se platí klasicky celá zkouška jako na poprvé. Nemusíš přecee opravu dělat na stejné střelnici a dost často to tak i dopadá.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#8 » čtv 27. dub 2017, 19:37

Na druhou stranu ale, je spravedlive, pokud opravuje jen to, co zmastil.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » čtv 27. dub 2017, 19:50

Hledat logiku v žákonných normách je celkem marný boj.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#10 » čtv 27. dub 2017, 23:17

v březnu 2016 dříve neuspěšní střelci, opakovali pouze střelbu. Zda proběhla platba za komisaře a kolik za střelnici jsem nesledoval (asi platili oboje).

nějak se mi nezdá, že by nenastříleč musel opakovat manipulaci a střelbu. I školitel předtím popisoval, že nenastříleči opakují pouze střelbu v termínu za 14 dní, který určí komisař.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#11 » čtv 27. dub 2017, 23:25

tomash:
tak to příště nastřílíš, máš to za 14 dní, pohoda. Opakovat testy je horší, to je nenadálá rychlá smrt a čekání několik měsíců (před rokem 6 měsíců, te dtu někdo píše 3 měsíce, asi novela zákona nevím)

Mně nastrřílet pomohlo: po každé ráně stáhnout pištol k sobě+ prst ze spouště, kouknout kam to šlo, pro další ránu míření o 3/4 délky opačným směrem než předchozí odchylka od desítky. a každou ránu takto korekce. Důležité je si zapamatovat předchozí díry v terči kde jsou, aby po další ráně jsi viděl, která přibyla a provedl korekci. Já si zapamatoval první tři díry.

jestli jde o prachy, policie tě o prachy skásne mnohem víc: při vydávání ZP poplatek 700 kč za každou skupinu. Pokud to jen trochu jde, doporučuju všechny skupiny (A B C E, nebo navíc D pokud to máš pro práci). Vždycky se to může jednou hodit a neopakovat celé zkoušky znovu po dlouhé době pro rozšíření ZP.)



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#12 » pát 28. dub 2017, 05:33

V brnisku platí jak komisaře 600 tak střelnici.
Ta chce už jen 500.
Jen co jsem stihl postřehnout, když vedle mě vyletěl teda za manipulaci.

Mě pomohlo jít den před zkouškou vystřelit 25 ran a hned zjistíš s instruktorem co děláš blbě a co dělat, ať v pohodě nastřílíš.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#13 » pát 28. dub 2017, 06:07

Já napoprvé neudělal manipulaci (nešel jsem ani střílet) a v HK jsem nic střelnici neplatil, jen komisaře, na podruhý komisaře znovu a střelnici.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#14 » pát 28. dub 2017, 07:36

Potvrzuji praxi v Hradci Králové před rokem.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#15 » pát 28. dub 2017, 10:29

Sysop píše:Na druhou stranu ale, je spravedlive, pokud opravuje jen to, co zmastil.


A co zmastil? Zkousku? Praktickou cast? Strelbu?

Prave proto, aby se tato spise filosoficka otazka nemusela resit, musi dat zakonodarce do placu nejakou "zlatou stredni cestu" a ta to definuje presne, jak psal Marinakus... Bud prolitnes uz u teorie, pak opakuje komplet zkousku s tim, e prihlasit se lze nejdrive po 3 mesicich. Kdyz podelas kteroukoliv cast prakticke, opakujes PRAKTICKOU (manipulace+strelba) - 15 prac dni az 2 mesice ode dne, kdy clovek neprosel.

A ano, existuji komisari, kteri si ulehcuji praci a kdyz videj, ze nekdo prosel manipulaci, ale ne trelbou, manipulaci nezkousi... Ale to je proti narizeni vlady 315/2011 a vyhlasce MVCR 115/2014 a az komisar jednoho dne narazi na policajty, kteri se s nim nebudou mazat, mude mit jeno male minus za hrube poruseni zkusebniho radu (coz muze byt duvod k vraceni prukazu komisare).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů