Změna kategorie zbrojního průkazu



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#1 » stř 14. úno 2018, 12:38

ahoj, nevíte prosím někdo jestli je možné ještě před zkouškou změnit na přihlášce ke zkoušce odborné způsobilosti skupinu zbrojního průkazu?
díky za info
Jura

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2986

Příspěvek#2 » stř 14. úno 2018, 12:43

Ano, za pokus to stojí,vyhovět nemusí. dohodou na příslušném oddělení policie, nebo před zkouškou s komisařem, lépe oboje. Je to jen o lidech. Pravděpodobnost úspěchu vysoká.

Doporučuji všechny skupiny ev vyjma D. Někdy se všechny skupiny mohou hodit.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#3 » stř 14. úno 2018, 12:45

Mohlo by to jít před přidělením střelnice a odesláním pozvánky ke zkoušce, podle vstřícnosti příslušného oddělení policie. Pak tvrdí, že už to mají v systému a nejde to změnit.



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#4 » stř 14. úno 2018, 12:57

díky za rychlou odpoved. Je středa hned tam vlítnu



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#5 » stř 14. úno 2018, 13:03

V den zkoušky (před zkouškou) jsem si chtěl ještě přidat skupinu a bylo mi řečeno že to nejde, že to mají už zadané v systému.



Kusák
Příspěvky: 28

Příspěvek#6 » stř 14. úno 2018, 17:40

Tady na fóru se to zmiňovalo tuším ve vlákně "Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat" a je to různé, podle okrsků. V Brně to nejde, dal jsem si přihlášku jen na E, pak jsem si říkal, že ještě přihodím B a už to nešlo (ani cca týden před zkouškou na policii ani na zkoušce samotné) - prý to mají v systému. Tedy komisař by asi proti nebyl, ale přísedící policista to rázně zamítl. Řešení by bylo na zkoušku nejít a dát novou přihlášku a počkat na nový termín.
Jinak je to o penězích a o kvalitě přípravy - pokud ti není líto 700 za každou skupinu a máš nastříleno, že se nebojíš pistole z 15 m, tak si dej všechno. I to D se může někdy hodit a to, že je potřeba dávat 2x častěji zdravotní prohlídku bude za chvíli jedno, platnost ZP se asi zkrátí na 5 let.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#7 » stř 14. úno 2018, 20:50

Dej vědět, jak jsi (ne)pochodil.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#8 » stř 14. úno 2018, 21:08

U zkoušky jako takové je to problém snad všude. Pokud je požádáno dříve na PČR, je dnes hlavním problémem zdravotní způsobilost. Většinou ji má každý vydanou jen pro svoje zvolené skupiny a pak pochopitelně nejde přidat další a nebo je nutné opatřit nové osvědčení. Vždy doporučuji (od 1. 8. minulého roku) nechat si vystavit potvrzení od lékaře na všechny skupiny. Je to za jedny prachy a člověk si sám nezahradí eventuální možnost doplnění skupin na přihlášce ke zkoušce. Jinak u nás není problém.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#9 » čtv 15. úno 2018, 19:12

Přesně jak píše marinakus . Jinak u nás u zkoušek to někdy jde a někdy ne. Záleží kteří policisté přijedou. mě jako komisaři je to fuk.(vozím s sebou noťas a tiskárnu ,tak bych případně osvědčení přepsal) Zažil jsem oba případy.



JirkaJ
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » úte 6. bře 2018, 09:27

tak pridani skupin se nepovedlo. nicmene B a E je doma :)



iloveguns
Příspěvky: 1433

Příspěvek#11 » úte 6. bře 2018, 10:04

audis píše:... Doporučuji všechny skupiny ev vyjma D. Někdy se všechny skupiny mohou hodit.


Proč vyjma "D"?

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#12 » úte 6. bře 2018, 10:36

Já bych řekl, že Déčko nepřinese obyčejnému žadateli žádnou další výhodu. Ale musí se dvakrát častěji k lékaři pro způsobilost. Takže si o něj žádají pouze ti, kteří tuto skupinu doopravdy potřebují třeba pro výkon povolání.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#13 » úte 6. bře 2018, 12:20

A pak až to budou potřebovat ke zbrojni licenci, budou dodělávat a bude to stát dvakrát tolik... Času i peněz. Všechny skupiny jsou základ.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#14 » úte 6. bře 2018, 12:22

Ja jsem si dal vsechny skupiny vcetne D. Jit pro lekarske potvrzeni jednou za 5 let me nezabije a vim, ze muzu treba na duchod delat strazneho se zbrani :D



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#15 » úte 6. bře 2018, 13:19

A - vyhoda je v moznosti registrovat zbrane pro sberatelstvi i kdyz nemaji zkusebni znacku + nakupovani streliva mimo ramec vlastnenych zbrani
B - znacna vyhoda pro sportovni strelce, kdy se snizuje spravni poplatek pri registraci ze 300 kc na 100 kc
C - to stejne pro cleny mysliveckeho spolku
E - zaklad

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů