Už vás kontaktovala policie v souvislosti s GDPR?



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#1 » pát 25. kvě 2018, 10:57

Dnes jsem obdržel SMS s výzvou k odsouhlasení zpracování osobních údajů. Také vám to už poslali?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#2 » pát 25. kvě 2018, 11:08

Na jakém základě? Zpracovávají přece všechny naše údaje bez jakéhokoliv našeho souhlasu a je to i logické.



iloveguns
Příspěvky: 1423

Příspěvek#3 » pát 25. kvě 2018, 11:13

A když jím ten souhlas nedám, tak se stane co? Odeberou mi ZP?



trubka
Příspěvky: 15

Příspěvek#4 » pát 25. kvě 2018, 11:15

Kontaktní údaje mají s naším souhlasem nad rámec zákona.

http://www.policie.cz/clanek/gdpr.aspx

Je potřeba jim písemně zaslat souhlas, jinak do 30. září 2018 kontakt vymažou. Předpokládám, že pak už bude kontakt probíhat písemně na adresu.

Je to na zvážení každého. Pokud u vašeho útvaru služba posílání sms/mailu při konci platnosti funguje, tak může mít smysl jim kontakt nechat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#5 » pát 25. kvě 2018, 11:15

iloveguns : Jo. A taky zřejmě občanství. :D



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#6 » pát 25. kvě 2018, 11:24

Jo jo, rozesmálo :D Už jen kvůli faktu, že budu muset osobně na PČR/Poštu, nenávidím EU o to víc...



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 25. kvě 2018, 12:22

Souhlas odeslán obratem přes datovou schránku ;-) , takže mám splněno.



iloveguns
Příspěvky: 1423

Příspěvek#8 » pát 25. kvě 2018, 12:41

Ta dnešní SMS je první případ, kdy mi PČR poslala něco jinak než poštou. Když mi končí platnost ZP, tak je ani nenapadne mi poslat upozornění, abych neprošvihl lhůtu, i když moji e-mailovou adresu i telefonní číslo mají.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#9 » pát 25. kvě 2018, 13:07

Už to vidím jak si musím jít koupit další bouchačku abych mohl na policii podepsat souhlas. To je poprvé co mě EU nutí se ozbrojit a rodina mi na to musí navalit prachy :-D

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#10 » pát 25. kvě 2018, 13:10

Taky, před hodinou. V SMS je WWWadresa na které se to dá asi vyřídit online. Trubka ji napsal o pár řádků výše.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#11 » pát 25. kvě 2018, 13:17

iloveguns píše:Ta dnešní SMS je první případ, kdy mi PČR poslala něco jinak než poštou. Když mi končí platnost ZP, tak je ani nenapadne mi poslat upozornění, abych neprošvihl lhůtu, i když moji e-mailovou adresu i telefonní číslo mají.


Cituji část textu z webu "Abychom mohli v budoucnu úspěšně realizovat záměr na automatické zasílání upozornění na blížící se konec platnosti Vašich dokladů (e-mailem nebo SMS), žádáme Vás o vyplnění tiskopisu „Souhlas se zpracováním osobních údajů“ "

Takže když jim teď ten souhlas nepošleš, tak už tě tuplem neupozorní.
Oni ty údaje o nás mají a mít je budou a když budou chtít tak je použijí. Tohle je podle mě takovej formální krok kvůli GDPR a osobně nevidím důvod proč souhlas neposlat.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#12 » pát 25. kvě 2018, 14:07

Patton píše:Taky, před hodinou. V SMS je WWWadresa na které se to dá asi vyřídit online. Trubka ji napsal o pár řádků výše.

Online pouze, pokud máš datovku, nebo ověřený el. podpis do mailu. Pokud jsi nikdy takové vymoženosti nepotřeboval a tohle je první případ, máš smolíka a pošlapeš hezky na přepážku.

Navíc pokyny a tiskopis jsou hezky v .doc, žádný moderní vymoženosti, jako .pdf nebo chraňbůch online formulář (jako maj úplně všichni ostatní), takže se mi ten text s chybějícími fonty hezky na Macu rozformátoval, prostě česká úřední lahoda :lol:



WMartin
Příspěvky: 111

Příspěvek#13 » pát 25. kvě 2018, 15:39

Takže jak je to? Jsem běžný smrtelník. Budu muset na úřad nebo až mě vyzvou nebo se nic neděje....



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#14 » pát 25. kvě 2018, 15:48

Buď formulář pošleš poštou nebo doneseš osobně na na inspektorát kam spadáš. Pokud tak neučiníš do 30. září 2018.Vymažou tvůj e-mail případně tel. číslo a v případě potřeby tě budou kontaktovat úřední formou tedy dopisem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#15 » pát 25. kvě 2018, 18:00

Už jsme to probrali v vlaknu k oddelenim. Podle jejich vykladu je telefon a mail udaj nad ramec toho co potrebuji ze zakona pro vykon sve agendy a tak k tomu musi mit nas souhlas. Bud ti ho daji podepsat kdyz tam zrovna jdes, nebo pokud ty udaje maji, tak vas informuji, ze potrebuji souhlas, jinak to smazou a nic vam telefonem ani mailem neposlou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ilicz, Seznam.cz a 24 hostů