Proc byt clenem LEXu?

Sedmej

Příspěvek#406 » pát 20. kvě 2022, 14:26

Idahou: Asi máš pravdu. Já to jen vnímám tak, že když tam bude více lidí, bude mít LEX a jeho snahy i větší podporu.
A ve veřejném prostotu bych raději viděl aktivity LEXu než Liga Libe, která mě přijde, že v tom veřejném mínění občas zrovna moc nepomáhá.

poloventilator

Příspěvek#407 » sob 21. kvě 2022, 21:04

Ale v Libe maji blondynu ktere si vsimne kazdej :)

JirkaCV

Příspěvek#408 » ned 22. kvě 2022, 07:13

Zájmy se dají prosazovat peticemi a demonstracemi nebo tím, že budu obíhat poslanecké kanceláře. Mě sedí spíš to obíhání. Náměstí má přijít až potom, co selže jednání.

Sobiho

Příspěvek#409 » ned 22. kvě 2022, 17:56

pavelg píše:
Sobiho píše:To jsem samozřejmě udělal. To že vyšel časopis Zbraně a náboje, časopis myslivost, pozvánka na dětský den a post cizích článků neni moc přesvědčivé. Té vedlejší činnosti je tam 95% Možná jen slabá prezentace...

A podíval ses pozorně na to video, co jsem ti nalinkoval?

Tak video jsem opravdu shlédl celé a to dokonce 2x... Nabyl jsem dojmu, že opravdu to smysl má. Jen ta činnost si zaslouží lepší prezentaci.
Takže děkuji za link. :-)

pavelg

Příspěvek#410 » úte 24. kvě 2022, 08:18

Jako to video nedává odpověď, jestli se stát členem - popravdě to, co se tam popisuje, je výsledkem práce hrstky lidí. Dává to odpověď na to, jestli má smysl práce LEXu a jestli má smysl je podpořit (členství je jen jedna z forem, samozřejmě ta nepřirozenější)

A jestli by si to "zasloužilo lepší presentaci" .. já si pořád myslím, že vzhledem k charakteru té práce by pro ty, se kterými se pracuje, nebyla přílišná medializace zrovna příjemná a mohlo by ten mechanismus pokazit. Takhle se dá poměrně diskrétně promluvit s člověkem od SPD, KSČM, Pirátů i TOPky. Samozřejmě je nemůžete pozvat na školení dohromady. A kdyby se vytrubovalo, že v pondělí Kalousek, v úterý Pekarová, ve středu Minář a ve čtvrtek Babiš, jak by to asi dopadlo?

Tady nejde o utajování, kdo se orientuje a chce vědět, ten se dozví. Ale plošné vynášení informací o tom, s kým a o čem se kdo bavil, by pomohlo akorát tak protizbraňovým aktivistům a EU lobby a uvádělo ty lidi pod zbytečný tlak. Zatím se většina věcí dala řešit poukazem na racionalitu a prostě vysvětlit jak se věci mají doopravdy. Takový mírný pokrok v mezích eurobolšvismu, založený na specifickém postavení oblasti a tradici.
Až přijde doba, kdy toto bude neúčinné (a ta doba je podle mě blízko, prakticky v téměř všech oblastech už tady je, a poměrně tvrdě), tak budou potřeba metody jiné, na které je potřeba se ale taky nachystat.

Sobiho

Příspěvek#411 » úte 24. kvě 2022, 10:06

Ta prezentace nemusí být stylem: Pekarová 9:35-10:12 černá káva, sušenka.... ale stačí obecněji: Na půdě parlamentu komunikujeme na téma, předložili jsme to a to, a vypadá to tak a tak. Po výsledcích musí člověk aktivně pátrat. Takhle jsem to myslel. Sám jsem v jiném oboru (PO) řešil "zájmy profesní organizace" jak na půdě PSP, tak ministerstev a vím, že spíše mají zájem o prezentaci (pozéřinu), ale informovat lépe by šlo... Jinak já to myslím motivačně a ne jako hate.

kolemjdoucí

Příspěvek#412 » úte 24. kvě 2022, 12:53

Mně způsob komunikace LEXu nevyhovoval. Tajemné mlčení, my nesmíme ani naznačovat, všude jsou naši protivníci, takže nic neřekneme ani na vnitřním fóru. Takže nepodporuji a nejsem členem.

pavelg

Příspěvek#413 » úte 24. kvě 2022, 13:04

Mně ten způsob vnitřní komunikace taky nevyhovuje. Ale na druhé straně to akceptuju pro evidentní výsledky. A mám trochu obavy o to, co bude dál, když/až ta hrstka to nebude (moct) provozovat dál jako dosud.

getsome

Příspěvek#414 » úte 24. kvě 2022, 13:06

Je to škoda, protože pokud se LEXu nepodaří zájemce nebo člena přesvědčit o své užitečnosti, tratí na tom hlavně LEX. I když člen ztratí zájem, dál vesele těží z práce LEXu na legislativě... Mně vždy přišlo, že na vnitřním fóru představenstvo komunikuje celkem otevřeně. Plus od října 2021 vychází pravidelný soupis agendy za předchozí měsíc.

pavelg

Příspěvek#415 » úte 24. kvě 2022, 14:16

Já o užitečnosti nepochybuju, aspoň s ohledem na to, co vím. Jen to funguje v režimu, kdy pošlu prachy a doufám... zatím se mi zdá, že oprávněně.

Zpět na