Proc byt clenem LEXu?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#406 » pát 20. kvě 2022, 14:26

Idahou: Asi máš pravdu. Já to jen vnímám tak, že když tam bude více lidí, bude mít LEX a jeho snahy i větší podporu.
A ve veřejném prostotu bych raději viděl aktivity LEXu než Liga Libe, která mě přijde, že v tom veřejném mínění občas zrovna moc nepomáhá.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#407 » sob 21. kvě 2022, 21:04

Ale v Libe maji blondynu ktere si vsimne kazdej :)



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#408 » ned 22. kvě 2022, 07:13

Zájmy se dají prosazovat peticemi a demonstracemi nebo tím, že budu obíhat poslanecké kanceláře. Mě sedí spíš to obíhání. Náměstí má přijít až potom, co selže jednání.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#409 » ned 22. kvě 2022, 17:56

pavelg píše:
Sobiho píše:To jsem samozřejmě udělal. To že vyšel časopis Zbraně a náboje, časopis myslivost, pozvánka na dětský den a post cizích článků neni moc přesvědčivé. Té vedlejší činnosti je tam 95% Možná jen slabá prezentace...


A podíval ses pozorně na to video, co jsem ti nalinkoval?


Tak video jsem opravdu shlédl celé a to dokonce 2x... Nabyl jsem dojmu, že opravdu to smysl má. Jen ta činnost si zaslouží lepší prezentaci.
Takže děkuji za link. :-)



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#410 » úte 24. kvě 2022, 08:18

Jako to video nedává odpověď, jestli se stát členem - popravdě to, co se tam popisuje, je výsledkem práce hrstky lidí. Dává to odpověď na to, jestli má smysl práce LEXu a jestli má smysl je podpořit (členství je jen jedna z forem, samozřejmě ta nepřirozenější)

A jestli by si to "zasloužilo lepší presentaci" .. já si pořád myslím, že vzhledem k charakteru té práce by pro ty, se kterými se pracuje, nebyla přílišná medializace zrovna příjemná a mohlo by ten mechanismus pokazit. Takhle se dá poměrně diskrétně promluvit s člověkem od SPD, KSČM, Pirátů i TOPky. Samozřejmě je nemůžete pozvat na školení dohromady. A kdyby se vytrubovalo, že v pondělí Kalousek, v úterý Pekarová, ve středu Minář a ve čtvrtek Babiš, jak by to asi dopadlo?

Tady nejde o utajování, kdo se orientuje a chce vědět, ten se dozví. Ale plošné vynášení informací o tom, s kým a o čem se kdo bavil, by pomohlo akorát tak protizbraňovým aktivistům a EU lobby a uvádělo ty lidi pod zbytečný tlak. Zatím se většina věcí dala řešit poukazem na racionalitu a prostě vysvětlit jak se věci mají doopravdy. Takový mírný pokrok v mezích eurobolšvismu, založený na specifickém postavení oblasti a tradici.
Až přijde doba, kdy toto bude neúčinné (a ta doba je podle mě blízko, prakticky v téměř všech oblastech už tady je, a poměrně tvrdě), tak budou potřeba metody jiné, na které je potřeba se ale taky nachystat.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#411 » úte 24. kvě 2022, 10:06

Ta prezentace nemusí být stylem: Pekarová 9:35-10:12 černá káva, sušenka.... ale stačí obecněji: Na půdě parlamentu komunikujeme na téma, předložili jsme to a to, a vypadá to tak a tak. Po výsledcích musí člověk aktivně pátrat. Takhle jsem to myslel. Sám jsem v jiném oboru (PO) řešil "zájmy profesní organizace" jak na půdě PSP, tak ministerstev a vím, že spíše mají zájem o prezentaci (pozéřinu), ale informovat lépe by šlo... Jinak já to myslím motivačně a ne jako hate.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#412 » úte 24. kvě 2022, 12:53

Mně způsob komunikace LEXu nevyhovoval. Tajemné mlčení, my nesmíme ani naznačovat, všude jsou naši protivníci, takže nic neřekneme ani na vnitřním fóru. Takže nepodporuji a nejsem členem.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#413 » úte 24. kvě 2022, 13:04

Mně ten způsob vnitřní komunikace taky nevyhovuje. Ale na druhé straně to akceptuju pro evidentní výsledky. A mám trochu obavy o to, co bude dál, když/až ta hrstka to nebude (moct) provozovat dál jako dosud.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#414 » úte 24. kvě 2022, 13:06

Je to škoda, protože pokud se LEXu nepodaří zájemce nebo člena přesvědčit o své užitečnosti, tratí na tom hlavně LEX. I když člen ztratí zájem, dál vesele těží z práce LEXu na legislativě... Mně vždy přišlo, že na vnitřním fóru představenstvo komunikuje celkem otevřeně. Plus od října 2021 vychází pravidelný soupis agendy za předchozí měsíc.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#415 » úte 24. kvě 2022, 14:16

Já o užitečnosti nepochybuju, aspoň s ohledem na to, co vím. Jen to funguje v režimu, kdy pošlu prachy a doufám... zatím se mi zdá, že oprávněně.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#416 » pon 3. říj 2022, 06:36




Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#417 » pon 3. říj 2022, 06:46

O tom už se tady několik dní diskutuje ve vlastním vláknu...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#418 » pon 3. říj 2022, 09:33

To ale, Jardo, neznamená, že by g-relax musel vybočovat ze zajetého režimu, kdy sem do vlákna dává odkazy na nové a zajímavé články na webu LEXu ;)



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#419 » úte 17. led 2023, 11:47

ahoj
mám dotaz. mám jako člen LEXu nárok na selvu při přihlášení zbraně?
"v případě sportovní či lovecké zbraně pro členy sportovních klubů respektive mysliveckých sdružení jen 100 Kč"

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#420 » úte 17. led 2023, 11:58

Nevím zda někomu může stát složité dokládání členství v klubech za stokorunu. Myslím, že na OSZBM je to nálepka kolenovrta. Obecne k Lexu, členství platím, pomáháme všichni sami sobě v dobré věci, současně mě mrzí, že prakticky nikdy jsem nedostal fundovanou odpověd na vznesený dotaz :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron