VH LEX 2019



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1 » ned 24. bře 2019, 15:04

Děkuji kolegům z LEXu za práci odvedenou na druhé VH, které jsem se zúčastnil.

Tento příspěvek chci ale věnovat členům, kteří nepřišli. Snad nikoho neurazím...

Kolegové, jsou nás, platících členů, víc než čtyři tisícovky. Kde vás máme? Anketa na LEXím fóru, která měla za cíl určit potřebnou kapacitu sálu, eviduje méně, než 600 hlasů. To je asi 1/7 členské základny. A nadpoloviční většina si tam odhlasovala, že nedorazí. Kde jste byli? Na VH nás, i s představenstvem, bylo ještě méně. Neuvěřitelně malý zlomek nás všech, kteří LEXu věnujeme minimálně peníze, protože souhlasíme, že je jeho činnosti třeba.

To vám nevadí, že se nedozvíte některé detaily? Nepotkáte s kolegy? Neodhlasujete si řádně fungování na další rok, či déle?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#2 » ned 24. bře 2019, 15:35

No já třeba vedl trénink starší přípravky fotbalu... :)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#3 » ned 24. bře 2019, 16:06

ViralWinter: Škoda, mohli jsme dát řeč. :D Chtělo by to mini stánek ZK. :D

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#4 » ned 24. bře 2019, 16:19

Kolik nás tam bylo, 144? Pár lidí se omluvilo a další určitě měli něco na práci. Nicméně z těch několika tisíc nás tam určitě mohlo být mnohem více.
Pokecat se dalo dobře nejen s lidmi z ministerstva vnitra atd., ale i odsud.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#5 » ned 24. bře 2019, 17:15

Právě, chápu, že se určitě najdou členové, kteří zrovna tuhle sobotu opravdu nemohli. Ale 148 z víc jak 4000, to mi nepřijde reálné :D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#6 » ned 24. bře 2019, 17:28

Tak tu mas jedneho z tej mlciacej vacsiny. Aktualne mam vcelku dost problem stihat agendu okolo svojej prace, decak, baraku a X dalsich veci a popri tom sa urvat aj na strelnicu pripadne obcas na sutaz ... (je to zvlastne, ale aj spat treba). A to nie je o tom ze "tuto" sobotu, ale vacsinu mojich sobot.

Takze na rovinu - podporujem LEX, ale bez urazky - skutocne mam tie priority nastavena ako ich mam. Co ma z VH zaujimalo som si pozrel na internete. Ked budem mat pocit ze sa chcem zapojit intenzivnejsie, tak to budem riesit. Teraz - kedze sa viacej nezapajam, tak do toho nekafrem. Staci takto ? :)



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#7 » ned 24. bře 2019, 18:10

No, uprimne, spolek potrebuje odhlasovat nejake formality a VH musi svolat. Ja tak nejak citim, ze bych tam mel jet. Ale zrovna letos nemam dojem, ze bych videl a slysel neco duleziteho z podia.
Pokec u kafe byl zajimavy, clovek potka spriznene duse. Vyptal jsem se na veci kolem soudu pana Straku a Bartoska.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#8 » ned 24. bře 2019, 18:20

Takže ti vyhovuje, že o rozpočtui, nebo auditu hospodaření za 4000 členů rozhoduje 140 těch, kteří (jak to tady vyznívá) neměli danou sobotu nic lepšího na práci? Tak OK. Ale já myslím, že je to velká škoda. Ale zeptal jsem se a dostalo se mi odpovědi. Díky :(

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#9 » ned 24. bře 2019, 18:45

Myslím, že pokud by účast na VH byla povinná, pronikavě by ubylo členů.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#10 » ned 24. bře 2019, 18:57

vzhledem k tomu, jakou za můj příspěvek odvádí lex práci, tak je mi jedno co s ním udělají.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#11 » ned 24. bře 2019, 19:22

Moji neúčast nechť si LEX vyloží tak, že dělá dobrou práci a já k ní nemám žádné připomínky.



steve_michalik
Příspěvky: 36

Příspěvek#12 » ned 24. bře 2019, 19:54

Jak už psali jiní, priority jsou v tuto chvíli nastaveny jinak a času nazbyt je málo. Takže se pouze zmohu být pasivním členem, co mlčí a platí :lol: . Na mojí pseudo obranu - sleduji fórum Lexu, tudíž mám jakousi představu, kam Lex směřuje.
A řekl bych, že pokud by takových členu bylo o řád více, tak by se nikdo nezlobil.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#13 » ned 24. bře 2019, 20:11

ViralWinter: Já nebyl ještě na žádné. Po pravdě, letos mě to asi lákalo nejvíc. Ale ani ne, že bych si myslel, že vím lépe jak by mělo vedení Lexu nakládat s vybranýma penězi, ale že bych rád poznal některé lidi tady z fóra. :-)
Jinak to mám nastavené, jak tu už někdo naznačoval. Členstvím podporuji Lex, který dle mě funguje dobře. Nemám ambice se aktivněji zapojovat. A dneska by navíc stejně vyhrála rodina, i kdybych tam jít v plánu měl.



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#14 » sob 30. bře 2019, 21:13

Nejsem tak sociální, jako zde někteří jiní a nepotřebuji se nikým osobně přiliš seznamovat, přezívky na foru mi stačí :-) a pokud bych to měl vyjádřit velmi stručně, tak příspěvek platím právě proto, abych se nemusel příliš angažovat a věřím, že jiní, kteří jsou do tématiky více zapálení s penězi naloží dobře, což se podle mě v podstatě děje, alespoň co mám možnost sledovat. Každopádně pokud chcete větší účast či zapojenost, radši než někam jezdit na VH bych volil při nepříliš důležitých věcech, nějaké hlasování přes internet. V dnešní době mi to již přijde normální.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#15 » stř 10. dub 2019, 15:49

U organizací jako je LEX (a nejen u podobných) není neobvyklé, že aktivních (a proaktivních) členů je cca 10%. Když sečteme počty lidí, co jeli na VH, co se podílejí na závodech LOS, na prezentacích LEX na akcích jako dobrovolníci a těch pár, co by fakt něco z toho chtěli dělat taky ale aktuálně z objektivních důvodů skutečně nemohou, tak budeme kolem těch 400, tj. 10% členské základny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů