Tlumiče na zbraně



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#556 » ned 7. úno 2021, 22:16

morho: Tlumiče GIS by se měly vyrábět u nás a nedávno sem viděl na Youtube video od Hard Tasku kde to testovali. Tak to asi nic špatnýho nebude, nepřišly mi zrovna jako amatéři...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#557 » ned 7. úno 2021, 22:49

Ohledně ceny tlumičů je, dle mě, nutné brát brát v úvahu nejen jejich útlum, ale i namáhání vracejícím se tlakem zpět do zbraně, právě za tyto konstrukce se platí hodně i třeba v US viz OSS.
Při pohledu na Vosátku, více otvorů na čele tlumiče, mě napadá, nemá také nějaký sofistikovanější systém? GIS, LUVO, základní ATEC mají sice solidní útlum, ale u 223 bude hlaveň dostávat dost zabrat.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#558 » pon 8. úno 2021, 09:44

A-TEC A-FLOW stojí 25+, to by Vosátka byl za 15k za lidovku...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#559 » pon 8. úno 2021, 09:54

On má taky tlumič na plnotučné ráže omezenou životnost, na to je potřeba pamatovat. Sice jsou to desítky tisíc výstřelů v tom lepším případě, ale může to být limitující faktor u jejich dalšího prodeje.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#560 » pon 8. úno 2021, 11:39

Béďa: ty otvory u V-AR tlumiče můžou být slepé a sloužit pro utahování. Bez lepších fotek těžkou soudit.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#561 » pon 8. úno 2021, 12:30

CzechJoker píše:On má taky tlumič na plnotučné ráže omezenou životnost, na to je potřeba pamatovat. Sice jsou to desítky tisíc výstřelů v tom lepším případě, ale může to být limitující faktor u jejich dalšího prodeje.

Garand Thumb uvádí u svého Surefire Socom nájezd okolo 80 tisíc na .223Rem... Tam už to tu vyšší cenu taky ospravedlní...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#562 » pon 8. úno 2021, 13:38

Po 40k nechal vymenit jadro. Taky uvadi ze nasazeni sf tlumice proti ostatnim zmeni nastrel minimalne, to je jiste dalsi parametr na porovnavani, ne jen snizeni hluku.

40k maji vydrzet titanovy OSS diky flow through, jinak titan vydrzi mene nez ocel. Ta cena je taky trochu vetsi nez jsem cekal. Kdyz jsem porovnaval treba ar15 co v usa stoji 800+ coz je cena i toho tlumice, tak u nas ty ar jsou porad levnejsi.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#563 » pon 8. úno 2021, 17:53

To Flame: Rozdíl cen může být dát nákupem tlumičů přes evropského distributora(jeden placený článek v řetězci navíc) a i rozdílnou marží, která může být u takto nízkoobrátkového zboží nastavena jinam, než u laciných ARek, kterých při stejném objemu práce prodejce prodá řádově víc... Ale k tomu by možná měl lepší postřeh Sokar, nebo někdo, kdo se dovozem zbraní přímo zabývá... Jen si tak odhaduju...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#564 » pon 8. úno 2021, 21:50

To je mozny. Kazdopadne az budu mit cestu na urad, tak se zeptam jak je to s dovozem tlumicu. Nemuselo by to byt tak tezke, kdyz treba v Norsku odkud pochazi A-tec jsou tlumice uplne neregistrovany a volne prodejny.



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#565 » pon 15. úno 2021, 16:00

Nedoneslo se k někomu zákulisní info, zda je plánován dovoz poradnych tlumičů na pusky - tj. Surefire socom, KAC?

A-tec je kvalitní a osvědčená záležitost.

GIS je reklamní "tlačenka" (nulová historie výroby tlumičů, promo přes jisté kanály- a bum, budouci bestseller v CR).

Vosatku jsem ještě neměl šanci vyzkoušet...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#566 » pon 15. úno 2021, 16:46

Já zatím neviděl třeba ani Rotexy. Přitom výrobce je skoro za humny.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#567 » pon 15. úno 2021, 17:12

To Settra: Bestpatron má v nabídce OSS, Surefire originální úsťovky taky nabízeli, třeba budou mít info i k tlumičům...



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#568 » pon 8. bře 2021, 09:46

To čumím! Našel jsem tlumič Nielsen sonic 22LR v nabídce Decathlonu jako novinku za 1299kč :) Normálně na decathlon.cz, bohužel ta nabídka se nedá rozkliknout, myslím, že je to nějaký nonsesns. Už jste si někdo byli pro tlumič do Dekáče? Když si vzpomenu jak byli tlumiče vnímány pár let zpátky, tak se tomu musím docela chechtat.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#569 » pon 8. bře 2021, 10:11

Ano a nedivím se. Mám z Dekáče např. Peltory. I když tady se spíš mám obavu obchodák uklepnul a nedošlo mu, že tohle prostě není volný prodej. Tlumič je prostě drahá trubka s pár mističkama a všichni víme, že ceny jsou nesmyslně napálený. Ano OSS je laskonka, ale to si nekoupíme. Výrobci respektive převážně dovozci po desítkách roků zákazů naivně očekáváji závratné zisky. BeeSilent už je 6 a cenu budou padat doufejme všem. Střelnice zavřený ještě na dlouho, testovat není kde. Na malorajdu mi to dává největší smysl, tak po něčem taky pasu.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#570 » pon 8. bře 2021, 18:24

Není to nesmysl, Decathlon neprodává jen v České republice, ale i jinde. Stejně jak tlumič, tak tam kdysi byly brokové náboje a ještě cosi. Chyba je pravděpodobně jen v lokaci, než to někdo opraví, aby se to nezobrazovalo u nás.

decathlon.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů