Proc byt clenem LEXu?



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#571 » stř 17. led 2024, 14:41

colombo:
Jasně .. to je jen důsledek snahy mluvit konkrétně a ne v rovině "je ještě co zlepšovat"
Ono když se nečlen podívá a zamyslí, tak snadno pochopí, že to vypovídá spíš o relativně zdravé oragnizaci , že ten příklad ukazuje spíš na vylepšení reportování a že se nedělo nic, co by (aspoň v mém chápání) jakkoliv po věcné stránce uškodilo.
Jestli to viditelně neplyne z mého textu nahoře, tak jsem to radši napsal jasně tady.

Ale jo, jsou to věci interní.



cartmann
Příspěvky: 18

Příspěvek#572 » stř 17. led 2024, 15:09

Veci ohledne valne hromady atd. nepatri sem na verejne forum, ale do fora lexu, kde jsou jen clenove.
Toto vlakno melo asi byt podporou pro Lex, aby pripadne byli novi clenove.
Ne aby ten dojem byl odrazujici.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#573 » stř 17. led 2024, 15:29

pavelg píše:Ale já jsem mnohokrát nabízel, a nebyl jsem sám.

Hledal jsem, nenašel. Nevadí. Třeba příště.

pavelg píše:To je jedna oblast. Ale ta poslední diskuse se dotkla toho, že členové na VH chtěli rozumět struktuře výdajů, presentér neměl nejmenší páru, zahrál to do autu a nakonec... kdo chce, může si přijít osobně pohrabat v účtenkách.
Na požadavek "rozumět struktuře výdajů" není potřeba se stát členem vedení, představenstva a ani nabízet svoji pomoc při tvorbě tabulky výdajů. Samotný fakt, že člověk, který to presentoval, vůbec netušil, co tam ukazuje, je asi nejlepší důkaz toho, že ten dokument stál za prd a neplnil svoji úlohu.

Líbí se mi, jak jte velkoryse přehlédnul/zapomněl/nezmínil, že to bylo cca 2016 nebo 2017, od té doby byla struktura rozpočtu docela zásadním způsovbem překopána.

pavelg píše:Taky moc nevidím smysl hrát cimrmanovské hry typu "zeptejte se před hrou na cokoliv chcete z té hry".
Třeba kdyby šla v předstihu informace o tom, že LEX hodlá platit jednoho člena jako zaměstnance na plný úvazek a nebylo to jako překvapení a hotová věc na VH, asi by to způsobilo trochu diskuse na foru, ale zase by byla klidnější VH bez určité pachuti u některých, že se cosi peče za jejich zády.

Zrovna jsem dočetl vlákno na fóru, které se tomu věnovalo (rok 2018). Opět velkoryse přehlížíte/pomíjíte fakt, že už vám i v tom konkrétním fóru bylo Pavle vysvětleno, že najímání zaměstnanců a určování jejich pracovní náplně spadá do kompetencí prezidenta spolku.

pavelg píše:Mám se přihlásit do představenstva, abych dopředu věděl, že chtějí např. najmout Jakuba Jandu jako profesionála pro PR? Nebo mám klást takové dotazy každý týden, abych to nepromeškal? Nebylo by lepší takové záměry oznamovat předem?

Potřebujete vědět předem, že LEX si hodlá zaplatit právní rozbor problému XY nebo najmout PR poradce? I vedení LEXu potřebuje pro svou práci jistou míru autonomie bez toho aby byl mikromenežován každým jednotlivým členem, který se k tomu cítí oprávněn z pozice toho, že zaplatil roční členský poplatek. Jsme zase zpátky u toho, že NENÍ potřeba ani žádoucí schvalovat každou jednotlivou položku rozpočtu. Od toho je rozpočet střediska a člověk za něj zodpovědný.

Tímto se dostáváme zcela mimo záběr tohoto vlákna na fóru, opakovaně řešíme věci, které nepatří sem ale do členského fóra LEXu. Máte-li další dotazy, směrujte je tam.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#574 » stř 17. led 2024, 16:03

Mmch. zrovna Jakub Janda mě docela překvapil svým střízlivým vyjádřením k masakru na fildě.
Akorát to teď nějak neumím najít, gůgl mi hází jenom jeho staré názory na střelbu v Ostravě (také docela věcné).



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#575 » stř 17. led 2024, 17:10

Vyvažuji. Na Valné hromadě jsem byl a byla zcela standardní, vzpomínám si na skvělé vystoupení paní Bačkovské a perfektní videoprezentaci LOS.
Pokud bych chtěl předat nějaké nápady na zlepšení, tak je napíšu na LEX fórum nebo to proberu na VH s vedením LEX (třeba v přestávce pro občerstvení), ale tohle překřikování na anonymním fóru je z mého pohledu úplně k ničemu...
ilicz: obdivuji vaši trpělivost



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#576 » stř 17. led 2024, 19:51

Chtěl bych Vám pánové z vedeni Lexu poděkovat. Vaše práce možná není tak medializovana, ale je mravenčí a důležitá. Je podstatne, ze stát nás z Lexu bere jako partnera do diskuze.

Ja taky nejezdim na VH, ale sleduju podstatné informace a tak nemam potřebu buzerovat na forech a rozdavat knížecí rady.

Ostudou českých střelců je, ze Lex nema 300 000 členů.

Mimochodem, jestli nekdo slysel nedavny pořad ČRo Plus Interview Plus s paní Bačkovskou, klobouk dolu pred takovym výkonem! Zasloužila by si alespon kytku :)



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#577 » stř 17. led 2024, 20:05

však jsme to tu již zmiňovali, že pí. Bačkovská je odborník na svém místě a za sebe doufám, že to tak zůstane i nadále :thumbup: . Někdo toho Vítka musí krotit v "rozletu".

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#578 » stř 17. led 2024, 20:10

mission : Nojo, krotit. Vykulenej je ministr a Bačkovská vedoucí odboru ministerstva. A nejspíš ani ne odboru ale jen agendy zbraní. Dohledávat to nebudu. Kdo koho ovládá?



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#579 » stř 17. led 2024, 20:18

marinakus píše:Vykulenej je ministr...

Rakušan, stejně jako Kuba a další křiví politici se prostě drží Churchillovy zásady "Never let a good crisis go to waste." Nemějme jim to za zlé, bezpáteřní oportunizmus je základním kritériem úspěšného politika.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 550
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#580 » pon 22. led 2024, 16:32

LEX z.s. podporuje petici »NE panice a neuváženým krokům v návaznosti na tragédii 21.12.2023«
O důvodech podpory se můžete dočíst více v našem článku, kde najdete i odkaz na petici samotnou.

https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... 21-12-2023



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#581 » úte 26. bře 2024, 21:38


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#582 » úte 26. bře 2024, 22:50

LEX:
na stránce twitru odkaz Členové LEX si mohou celý článek přečíst zde:
https://gunlex.cz/domu/monitoring-medii ... od-policie
si jako registrovaný člen Lex po přihlášení, článek nepřečtu a píše mi to
Error
Pro přístup k tomuto obsahu nemáte oprávnění.
děkuji za opravu až to bude možné.
//edit 22:56 h
Naposledy upravil(a) audis dne úte 26. bře 2024, 22:56, celkem upraveno 1 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#583 » úte 26. bře 2024, 22:51

"Pokud dokážeme včasným zaregistrováním podezřelých transakcí zachránit byť jediný život, má to smysl" je klasický argumentační faul. Nedá se na něj reagovat, aniž bych nebyl označen za psychopata požírajícího koťátka.
I když, zakažme automobily amatérům, zachráníme tím ne jeden, ale čtyři sta lidských životů každý rok! A to má smysl! Aha, to neprojde...

audis: mě se to načte dobře.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#584 » úte 26. bře 2024, 23:12

pane jo to je věta která zaslouží nobelovku. Pořád jsem projekták amatér, když tohle nedokážu z fleku vymyslet na kontrolním dnu projektu. Až vyrostu, chtěl bych být jako autor této věty. jaj to muselo být prosezených dní u monitoru vymyslet tuto komunikační klamavou techniku.
Analytický systém podle ní může odhalit transakce, které by mohly být předzvěstí spáchání závažného trestného činu.
- my ne, to analytický system
- mohly být
- předzvěstí.
===
Dělat z lidí blbečky má svoje hranice, a to se projeví tak, kdy vám 3/5 nevěří bez dalšího přemýšlení.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#585 » stř 27. bře 2024, 00:38

Asi nejlépe zůstat v klidu a nenechati prchlivosti cloumati svým majestátem ..
Jednoduše bylo třeba vyvolat jakousi "mediální akci" jak se tedy nyní zatočí s těmi magory typu FFUK.. Tot asi celé :-)
Tak teď holt nebudeme chvíli nakupovat střelivo "v množství větším než malém" než emoce a hystérie opadnou .. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti