Proc byt clenem LEXu?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#391 » čtv 19. kvě 2022, 21:09

coffee: To, že LEX se neumí prezentovat veřejně je škoda. Možná by stálo za to věnovat čas i nějaké reklamě. Třeba by se to vrátilo v počtu nových členů. Nedivil bych se, kdyby většina držitelů ZP ani o Lexu nevěděla.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#392 » pát 20. kvě 2022, 06:40

Achjo.. zas si tu někdo ten bájný hrad představuje tak, že k tobě večer přijede policie, uklidí rozstříleného pachatele, zasalutuje, omluví se za vyrušení a odjede.
To že to ty nemůžeš najít, neznamená, že to není. Asi jsi jen nezaznamenal, co všechno dělali při poslední úpravě zákona a přípravě programu MV.
Ber to try asi takhle. Kdyby se někdy řešila zase úprava zákona, a připisovala se tam nějakým způsobem ta cd, lex bude u toho a tvoje pětistovka jim u toho pomůže.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#393 » pát 20. kvě 2022, 06:57

Nemám pocit, že by se Lex neuměl prezentovat a ještě než jsem se stal členem/přispěvovatelem tak jsem o nich věděl skrze zprávy protože v rámci množství tématických zprávy byly/jsou relativně často citováni a nebo zmíněni jako organizace se kterou o dané záležitosti jedná/diskutuje vláda/ministerstvo

Ta část střelců, která o něm neví, bude podle mě převážně část která se o něco takového ani nezajímá

Podle mě Lex dělá to co má a zbytečně se nevystavuje - to považuji v našich podmínkách za rozumný přístup



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#394 » pát 20. kvě 2022, 07:53

Sobiho píše:To jsem samozřejmě udělal. To že vyšel časopis Zbraně a náboje, časopis myslivost, pozvánka na dětský den a post cizích článků neni moc přesvědčivé. Té vedlejší činnosti je tam 95% Možná jen slabá prezentace...


A podíval ses pozorně na to video, co jsem ti nalinkoval?



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#395 » pát 20. kvě 2022, 08:35

To že LEX neumí "prodat" úplně všechno, co dělá, je možná spíš lepší. Když se ohlédneme za tím, o čem všem VÍME, že se LEX podílel, tak za tím bude určitě velké množství práce, o které jsme vůbec NEVĚDĚLI, dokud nebyl výsledek viditelný. A nikde mi nevymluví, že by ten výsledek byl takový, jaký je, kdyby všechny informace o té odvedené práci, a to i ex post, měl každý k dispozici. A to píšu jako dlouholetý člen.

Sám jsem inicioval a po mnoho akcí byl vlastně (omlouvám se na neskromnost) tahounem LEXího stánku na burze militárií. Můžu jen potvrdit to, že neznalost lidí většinou vyplývá z toho, že dlabou na to snažit se být v obraze. Většinou to byli jednoduše uživatelé, kteří si chtěli v klidu střílet a nestarat se. Natož něco aktivně vyhledávat a číst. Proč, že jo? A pak se jen divili...

A spousta se jich třeba podivovala a nechápala, proč být členem nějakého LEXu, když přece oni už jsou v např. v SSK, nebo nějakém IPSC klubu (i když zrovna u nich byla informovanost předsi jen lepší... ještě toho trochu, sledovat nějaké další stránky a nedej bože ročně poslat výpalné v ceně jedné krabičky Lugerů...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#396 » pát 20. kvě 2022, 10:08

Hlavně není jasné, proč by měl LEX "prodávat" svoje vlastní úspěchy na veřejnosti?

LEX funguje jako expertní skupina, která je respektovaná nejen odborníky, tak i laiky (politiky), bez ohledu na víru a přesvědčení zúčastněných. Takže v téhle skupině se "prodává" zjevně úspěšně.

To jak působí nebo oslovuje širokou střeleckou veřejnost je pak spíš jen důsledkem předchozího bodu (osvětová činnost).

Otázka, proč být členem může mít různé roviny, od, mám z toho nějaké výhody, po, má smysl podpořit LEX. Věřím, že hodně lidí je členem z toho druhého důvodu, nicméně i ten první je validní, byť není cílem (LEXu).

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#397 » pát 20. kvě 2022, 10:42

risa2000: A není to tak, že čím více členů za sebou Lex bude mít, tím je pravděpodobnější, že se s ním budou politici bavit?
A druhá věc, když potom třeba David Karásek vysvětluje v televizi nějaké naše zájmy, asi by to také vypadalo lépe, kdyby tam byl z pozice představitele organizace, o které bude mít veřejnost nějaké povědomí (ideálně pozitivní).
Alke možná to vidím blbě.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#398 » pát 20. kvě 2022, 12:11

Politici se s Lexem nebaví kvůli počtu členů, ale kvůli tomu, že jim poskytuje know-how. V našich podmínkách rozvinutého kreténismu je dále pro mnohé lidi klíčovější KDO co říká, než CO kdo říká. Ve vyšším levelu pak to, S KÝM se člověk stýká, než co umí a zná.
Takže velmi dobře rozumím tomu, že se při konsultaci s poslancem za SPD nefotí na FB a neroztrubuje, že ten pozměňovací návrh, se kterým přišel ten a ten, je od nás. Protože kdyby pak takový konsultant přišel za poslancem z TOPky, jeho spolustraníci by ho chtěli vyloučit čistě proto, že se potkal s někým, kdo se potkal s polancem za SPD.
Anebo by odmítl sám poslanec proto, že nemá zájem jít s kůží na trh jako nosič pozměňováku s tím, že se mu pak budou z LEXu posmívat, že mu to podstrčili z LEXu.
Jestli chce LEX spolupracovat se všemi v zájmu výsledku, musí jim nechat pomyslné zásluhy a neuvádět je do situací, kdy bude soudružka Tvarůžková ohrnovat pysky nad tím, že se baví "řekněme s kontroverzní osobou, která se bavila s osobou, se kterou se podle Tvarůžkové bavit nesmí nikdo".
Já si myslím, že většině lidí by to mohlo dojít při sledování toho videa, co jsem postoval. Jestli někdo podmiňuje členství v LEXu tím, že LEX musí mít reklamu v primetime na ČŤ a billboardech na jeho sídlišti, pak je asi i lepší, když zůstane mimo a bude vědět co nejméně.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#399 » pát 20. kvě 2022, 12:22

Ten "kvantitativní politický" tlak je taky možný, ale je druhořadý, a měl by být podle mého názoru pod hlavičkou jiné organizace. Je proto obrovská škoda, že nebyla nastavena optimální spolupráce s Ligou atd - aby se sehrála hra na hodného a zlého.
Tento druh aktivity se přece projevil v nedávných volbách (snad senátních?), kde střelecká komunita přispěla k tomu, že nebyl znovuzvolen jeden člověk. A byl tím překvapen nejen on, ale reflektovala to i pravověrná media. Lex v této oblasti jen dělal tabulky s tím, jak se který kandidát stavěl k určitým otázkám - hlasováním, názorem, postojem...



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#400 » pát 20. kvě 2022, 12:23

Definuj "víc lidí". Na skoro 11 milion obyvatel je 300k (a něco) držitelů ZP. Podstatná část z nich se o něco takovýho zajímat nebude
Další část se zajímá a cestu k Lexu si najde - v prodejnách zbraních a na střelnicích vídávám letáky, pravděpodobně je to jen u partnerů, ale i tak. Mám pocit, že i při složení zkoušek k ZP jsem dostal letáček u tehdy ještě nepartnerské střelnice.
U partnerů je pak většinou třeba u objednávek uvedeno něco jako "Sleva x% pro členy Lexu", což podle mě funguje jako nejlepší reklama pro ty kteří nevyhledali Lex z jiných důvodů.

Dosah případné reklamy je tak podle mě dost malý a ani k ní není moc prostor (kde by byla?).
Takže to máš náklady navíc, přičemž na určité procento bude působit reklama opačně.

Další potíž je v tom, že není v našem zájmu nějak extra vystrkovat hlavu, když k tomu není důvod.
- Běžná veřejnost zcela určitě nepodpoří snahy Lexu a viditelnost takové organizace by jen zvýšila riziko vzniku "anti-gun" organizace

Osobně tedy současný přístup vidím jako ten správný, který vede k tomu, že zbraňová legislativa se řeší v rámci zainteresovaných a odborných kruhů, přičemž neslouží jako populistické téma



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#401 » pát 20. kvě 2022, 12:33

Čímž se blížíme k tématu politika, které je zde zakázáno. Každopádně otázku "co LEX dělá a jak" jsme snad pokryli do té míry, že si může každý rozhodnout, jestli to chce podpořit (jakkoliv) nebo ne.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#402 » pát 20. kvě 2022, 12:45

Ale hlava se vysrkovat má. V roce 2015 to bylo celkem potřeba. A moje zkušenost s našima europoslancema byla, až na Teličku, velice příjemná. Dopisoval jsem si s celým spektrem. Co si pamatuji: Maštálka, Charanzová, Poc, Polčák,....
Hlavu nás takto vystrkovalo (a ještě občas vystrčí) více. A nejen v oné "památné" zimě 2015-16. A bylo to na popud LEXu. Tam jsem bral rozumy a konzultoval až kam zajít, abych věci neuškodil...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#403 » pát 20. kvě 2022, 13:03

Jako určitě to neberte jako Hate thread... Vím co je LEX, vím co hlásá o co se snaží, jen jsem chtěl vědět, jestli tomu tak skutečně je. Já si myslím, že je škoda, že se ta činnost neprezentuje, ono to nemusí být agresivně, ale prostě mezi pravidly LOS, mezi upozorněním na nová čísla časopisů, pozvánek na dětské dny a prostě toho "balastu" to pak zapadá...
To video je super, i když je dlouhé :-D ale vše moc hezky shrnuto a vysvětleno, a pokud tomu tak ta činnost byla a je, tak tedy klobouk dolů...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#404 » pát 20. kvě 2022, 13:22

Já myslím, že 500 Kč ročně zase tak moc není.

A také si myslím, že prezentovat se jinak, než Liga Libe není zase taková chyba.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#405 » pát 20. kvě 2022, 14:14

kolombo píše:Já myslím, že 500 Kč ročně zase tak moc není.

A také si myslím, že prezentovat se jinak, než Liga Libe není zase taková chyba.


Tak s tímto absolutně souhlasím, protože to na mě působí až děsivě...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron