Výzva k aktivitě od LEXu

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#46 » pon 25. dub 2016, 09:54

"Toto nařízení se použije na střelné zbraně kategorií A, B, C nebo D podle definic v příloze I směrnice 91/477/EHS." - takze je mnohem jednodussi obchodovat s "Decky", kdyz nejsou znehodnoceny, resp. je vubec neznehodnocovat, jestli to teda dobre chapu :-)

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#47 » pon 25. dub 2016, 09:59

iloveguns: kdyz on ten novackej clanek hovori o inzerovani a obchodovani - to je to uvedeni na trh ;-)



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#48 » pon 25. dub 2016, 12:10

Jak jsem se díval po nabídkách zavařenin, stejně je nějaké nařízení od šašků z Brusele či z prdele, ono to vyjde nastejno, armyshopům šumafuk.... A to je dobře....

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#49 » pon 25. dub 2016, 15:43

Mě by spíš zajímalo, jka aktivně pracuje český LEX s podobně zaměřenými organizacemi v dalších státech EU, především Německa. Náš rybníček je přeci jenom malý a těch našich pár tam v té devizové cizině moc nezmůže - to zvládneme pouze společným postupem proti naprosto nelogickým postojům pár populistických individuí...takže LEXi, jak to tedy je?

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#50 » pon 25. dub 2016, 15:53

LEX velmi aktivne pusobi ve spolupraci s Firearms United. Nekdy mi to pripada, ze Cesi jsou slyset snad nejvic ;-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#51 » pon 25. dub 2016, 18:56

můžu se zeptat, čeho Lex reálně už dosáhl? kromě té snahy? teď to nemyslím nijak špatně, jenom mě to zajímá.



dallli
Příspěvky: 44

Příspěvek#52 » pon 25. dub 2016, 20:36

Můj názor je, že právě osvěta neznalých zákonodárců je to nejdůležitější co může dělat. Obávám se, že na rozsáhlejší lobbing ve stylu velkých korporací nebudou peníze. Nicméně členem Lexu jsem se stal ihned po obdržení ZP a nelituji. Snaží se za správnou a rozumnou věc, která je i věcí mojí.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#53 » pon 25. dub 2016, 21:18

Tak ono jak se to veme. Kdyz se zamerime na tu smernici, co nam lezi tak v zaludku, je na nejake "realne dosahl" asi jeste brzy. Ale napriklad stanovisko LEXu v anglictine (http://gunlex.cz/en/2231-open-letter-to ... oss-europe) se prostrednictvim Firearms United siri Evropou. Nasi (a mozna nejenom nasi) europoslanci zastavaji k nam vstricne postoje taky asi diky LEXu. Nakonec spousta z nas pise maily europoslancum prave na popud LEXu. Co mam dal takhle diky Tlamoknize zpravy, tak povedomi o ceske zbranove legislative je mezi (streleckou) verejnosti pomerne velike. Jestli proto, ze nam zavidej, nebo diky aktivitam LEXu ale rict tak uplne neumim. LEX je proste uz i na evropske urovni respektovany partner a to, rekl bych, neni malo. Nam nezbyva nez doufat, ze to bude i k necemu dobre ;-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#54 » úte 26. dub 2016, 07:34

Sedmej: Jestli trochu sleduješ vývoj legislativy ohledně zbraní, tak musíš vidět jednu věc. Např. novela ZoZ zatím vypadá, tak jak vypadá, hlavně díky osvětě Lexu u správných lidí. Nebo myslíš, že máme tak geniálně pro-gun poslance jen tak? Jestli nejsi členem, určitě to můžu doporučit - za mrzký roční poplatek, který podpoří správnou věc, získáš mimo jiné přístup do fóra, kde se probírají i "zákulisní" informace. Já osobně byl v Lexu dřív, než jsem si dělal ZP.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#55 » úte 26. dub 2016, 20:27

Aktualizace stavu:
Přišla ještě odpověď od pí. Charanzové, nikdo jí sem ještě nevyvěsil, takže přikládám:

Vážený pane ...........,

děkuji za Vaši zprávu a také za vyjádření podpory v rámci jednání o zbraňové směrnici zde v Evropském parlamentu.

Jsem osobně ráda, že se situace za posledních několik měsíců výrazně změnila a že se nám v rámci debat podařilo upravit původní návrh prezentovaný Evropskou komisí na sklonku loňského roku, který vzbudil vlnu nevole a obav. Zpravodajka Evropského parlamentu Vicky Ford předložila první návrh své zprávy, do nějž se mi podařilo prosadit celou řadu požadavků na změny.

Jsem přesvědčena, že v nejbližších týdnech a měsících nás čekají vcelku složitá jednání o finální podobě stanoviska Evropského parlamentu, a proto tématu věnuji veškerou svou pozornost. Na základě celé řady podnětů, mimo jiné i od asociací sdružujících majitele zbraní, budu s kolegy předkládat pozměňovací návrhy k textu Evropské komise. Je mým cílem z návrhu odstranit veškerá ustanovení, která by měla směřovat k zabavování zbraní lidem, kteří je drží v souladu se zákony. Toto je má priorita.

V textu je pak dále celá řada opatření, která budou muset být výrazně upravena či dopracována, aby se směrnice vskutku zaměřila na potírání nelegálních obchodů se zbraněmi a nikoliv na jejich legální držitele. Určitě v tuto
chvíli nechci propadat falešnému optimismu, jednání o této legislativě ještě budou dlouhá a komplikovaná, nicméně pevně věřím, že ve výsledku se nám podaří dojednat text, který bude mít z hlediska bezpečnosti reálný přínos, aniž by kvůli tomu šikanoval občany, kteří se chovají zcela dle práva.

S pozdravem,

Dita Charanzová
poslankyně Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#56 » čtv 28. dub 2016, 06:25

Snad skoro ve všech odpovědích, co jsem obdržel, se poslanec či zpravodajce odkazoval na LEX. Z čehož usuzuji, že odvedl kus dobré práce, protože nese značnou část odpovědnosti za jejich vstřícnost vůči střelecké veřejnosti.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#57 » čtv 28. dub 2016, 06:37

A kdy příjde den "D", a bude se o tom rozhodovat?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#58 » čtv 28. dub 2016, 08:07

Chtěli by to protlačit do konce června, dokud má Evropské předsednictví Holandsko, které je známý příznivec restrikcí. Od července předsedá Slovensko, tak komunisti z Brusele nechtějí riskovat případné obstrukce.



Als
Příspěvky: 10

Příspěvek#59 » čtv 28. dub 2016, 13:36

Oprášil jsem své znalosti italštiny a obeslal osobním dopisem 13 italských členů výboru LIBE a 9 členů výboru IMCO.

Pozn.: nikdy by mne v životě nenapadlo, že jednoho dne budu psát Alessandře Mussolini…(vnučka, členka LIBE výboru)

Pokud někdo ovládá italštinu a chce také pomoci, napište mi SZ, pošlu Vám svoji verzi. Asi by nebylo dobré CTRL+C/CTRL V, nicméně po drobných úpravách/přeházení textu apod. moji verzi může použít i někdo další.



vsl
Příspěvky: 29

Příspěvek#60 » pát 29. dub 2016, 12:20

Jan Zahradil velice jednoznačně:
Vážený pane ………,

velice Vám děkuji za Váš mail a za Vaše cenné argumenty. Nejste zdaleka jediný, kdo upozorňuje právě na tyto tři body, a je pravda, že Vaše připomínky se plně ztotožňují s těmi, které máme k návrhu směrnice i my.

Osobně bych uvítal, kdyby komise svůj původní návrh stáhla a připravila jiný, který by se zaměřil výhradně na nelegální obchodování se zbraněmi. Jsem přesvědčen, že legální držení zbraní žádné nebezpečí pro společnost nepředstavuje, ba právě naopak. Protože tak ale Evropská komise neučinila, musíme se nějak vypořádat s tím, co máme na stole.

Text nyní prochází diskusí ve výborech Evropského parlamentu a vzhledem k tomu, že původní dokument Evropské komise se vyznačoval nebývalým amatérismem a neodborností, dochází k jeho zpřesňování. Jak my, tak paní Vicky Ford jsme v kontaktu s odbornou veřejností, jejíž racionální a na praxi založená argumentace se postupně prosazuje. Snažíme se například o zpřesnění definice hlavních částí zbraně nebo o zpřísnění modifikace částí zbraně nebo střeliva jen v těch případech, kdy by se úpravou měnila jejich kategorie – což by vyloučilo postih "domácího" přebíjení. Je naprosto jasné, že tento typ přebíjení představuje pro řadu střelců existenční otázku, zatímco s terorismem nebo organizovaným zločinem nemá vůbec nic společného. Právě dnes jsem proto v tomto smyslu podal ke zprávě sérii pozměňovacích návrhů.

Velice doufám, že se nám tentokrát – i díky Vaší podpoře – podaří vytvořit směrnici, která napraví některé nedostatky ve znehodnocování zbraní v některých členských státech a nastaví podobně racionální pravidla, jaká existují například v České republice.

S pozdravem,
Jan Zahradil

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti