Westernové holstre, opasky atd.

Westernové střílení a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 376
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » sob 1. čer 2024, 22:58

Jestli to je první práce s kůží, tak klobouček. Moc pěkné. Jen to bude chtít něčím natvarovat a vytvrdit. Revolver musí jít ven volně. Na poutka na opasku se bodni. Moc práce a pak je to jen na ozdobu. Raději si vyrob nabíjecí strap/pásek, nebo raději 7ks. Nachystas si do nich komplet náboje na celý závod a jeden do rezervy. Poutka udělej z pruzenky, lépe se to vydává, nandává...



Corwin_102
Příspěvky: 59

Příspěvek#32 » ned 2. čer 2024, 21:22

JJ první práce. Díky. Snad to natvarování klapne.
Ty poutka na opastku - měl jsem v plánu vyříznout kus kůže na keteré bude pár poutek pro náboje. Přesně na situace jakou jsem viděl v Pelhřimově - dobíjení bonusového náboje.

Čemu říkáš nábíjecí strap/pásek? To je mimo opasek přinést si nabíjecí pásek na stůl a použít před stage na nabití? Pruženka je guma - ok. to už je jasný...

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 376
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » ned 2. čer 2024, 21:35

Revolver stříkni WD40, zabal do tužšího igelitu, a dej do pouzdra, které před tím namočís ve vodě, lihu, nebo obarvis lidovým moridlem na požadovanou barvu, a nech uschnout.

Ano, to je ono, 10 a 10 nábojů pro jedno nabití.



Corwin_102
Příspěvky: 59

Příspěvek#34 » pát 16. srp 2024, 17:23

Protože příští týden jedu na moje první westernové závody jako střelec, musel jsem máknout s vybavením.

A protože prostě zatím netuším u jaké kategorie zakotvím tak se mi nechtělo moc investovat do vybavení a raději jsem trochu zapracoval.
Výsledek mého snažení je vidět níže.

Levé pouzdro prochází právě procesem formování. Stejně jako v předchozím případě ve stylu "Mexican loop holdster" - tentokrát z nové kůže. Zkusil jsem i trochu zdobení a mám z něj radost. Ještě sehnat barvu na hrany jinou než černou a dořešit zvýraznění zdobení (asi černá olejová barva a setřít (?) ) a bude to myslím fajn. Pořád ho beru jen jako zkušební/testovací. Přes zimu ušiju "klasická" pouzdra s přezkou a třeba i levé na křížové tasení (zase podle kategorie a stylu co budu chtít střílet)

Návlek na opasek na 4 x 2ks brokových nábojů se taky jeví jako funkční. To bylo výrobně mnohem větší peklo a časově VÝRAZNĚ náročnější než holdster. I když na to výsledek možná nevypadá... Uvidím. Když bude fungovat tak mám nakoupený materiál na celý opasek - tak třeba taky přes zimu.. :lol: :wink:

Jinak práce s kůží je nádherná a doporučuju všem.... :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 226

Příspěvek#35 » sob 17. srp 2024, 12:39

Vypadá to b velmi dobře, ale těch 8 brokových bude často asi málo, někdy to bývá málo i pro zkušené střelce.



Corwin_102
Příspěvky: 59

Příspěvek#36 » čtv 22. srp 2024, 21:14

Díky.

JJ. Může být málo. Ale neberu to úplně závodně, tak budu muset hodit pár střel do kapsy - pro případ nouze....
Jinak je to vývoj - rychlý lepený prototyp na ověření konceptu byl jen na čtyři patrony... Tak třeba třetí verze bude na dvanáct i víc. Materiál mám na celý opasek...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron