Westernové zbraně a příslušenství - foto

Westernové střílení a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#76 » úte 28. lis 2023, 22:37

Z hlediska pořizovacích nákladů ta 38Spec bez debaty.
Sportovní výhoda nepatrného zpětného rázu u 32 SW Long by pro "soutěživce" mohla převážit nad tou ekonomickou.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#77 » stř 29. lis 2023, 08:11

Héfaistos píše:2 Redsnake - 45 LC nikdy nenalaboruješ na výkon jen vzdáleně se blížící nadupaným 44 Mag. - Je třeba si uvědomit, že 45 LC je původně černoprachý náboj. Pokud už chci revolver v "45 LC" s možností střílet pořádné prdy, vyberu něco v ráži 454 Casull. Tam mohu střílet cokoliv, westernové čajíčky 45 LC nebo nadupané 454... Je to obdobné jako v prvním odstavci ten revolver v ráži 357.


Domnívám se, že máš pravdu tak napůl. .45 Colt je původně černoprachý náboj, to je fakt a jak víme dědictvím černoprachých nábojů je nábojnice velkého objemu. A díky tomu se dá .45 Colt přebít na podobný výkon jako .44 mag.

Je to jen o tom mít k tomu vhodnou zbraň, různé SAA ať už klony nebo originály na to nejsou vhodné.

Může napovědět tohle video - https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=DnamDopVw2s

Případně googlit termín "ruger only loads"

Případně tady tabulka pro prachy Hogdon, určitě se dají použít i jiné, nicméně jsou tam navážky dosahující 1400J
https://loaddata.com/Cartridge/45-Colt- ... -Data/6553



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#78 » stř 29. lis 2023, 09:15

Nejsem si jistý jestli jsem tuhle fotku už nedával, nemám to ani lépe nafocené ale byl jsem požádán o foto ve zprávách a zprávou fotka asi odeslat nejde, tak ji sem vkládám.

Pietta Great Western II ,4 3/4″
IMG_2182 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#79 » stř 29. lis 2023, 09:59

Redsnake píše:...Případně googlit termín "ruger only loads"

Případně tady tabulka pro prachy Hogdon, určitě se dají použít i jiné, nicméně jsou tam navážky dosahující 1400J...


O "Ruger only loads" navážkách pro 45 LC samozřejmě vím. Ale nejvýkonnější 44 Mag, (povětšinou také pro Rugery ;-) ), mají ke 2000J.

Nicméně standardní 45 LC v klasické originální laboraci má kolem 600 J. Když si pořídím revolver v 454 Casull, můžu je bez problémů střílet. Ale můžu střílet i 454 s energií cca 2500 J (čemuž se nepřiblíží ani ta 44 Mag.)

Jak už říkám, pokud někdo bazíruje na originalitě, ať si koupí "origo" SAA v 45 a dál to neřeší a střílí origo laborace či westernové pšouky, pokud si chce občas "zablbnout" ať si koupí Ruger Super Blackhawk Bisley v 454 Casull:
https://ruger.com/products/newModelSuperBlackhawkBisley/specSheets/0871.html a opět už dále nemusí nic řešit. ;-)
Naposledy upravil(a) Héfaistos dne stř 29. lis 2023, 10:02, celkem upraveno 1 x.



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#80 » stř 29. lis 2023, 10:02

Ano, já taky jen psal o tom, že je .45 Colt univerzální náboj co do možností jak je nalaborovat. To je celé.
O originalitě nebo neoriginalitě nebyla v mém příspěvku ani zmínka.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#81 » stř 29. lis 2023, 10:10

Redsnake- díky za foto. Koukal jsem v tom Kerberosu měli právě GWII s army pažbičkou a s jiným tvarem kohoutu v ráži .38spec.
https://www.kerberostrade.cz/katalog/re ... -34-a-512/
Naposledy upravil(a) oldglock dne stř 29. lis 2023, 10:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#82 » stř 29. lis 2023, 10:11

Ono když už přebíjím, tak ta úvodní investice do matric je skoro jedno, jestli pořídím matrice 45LC nebo 454 Casull. Samozřejmě, prvotní investice do "nábojnic" je v neprospěch 454, ale upřímně - kolik toho v těchto rážích (ať už 45 LC či nedej bože plnotučné 454) člověk na střelnici vystřílí, zvláště z SAA či jeho klonů.

Dříve jsem býval velký revolverář, a měl jsem i SAA (Pietta) v 45 LC, Anakondu v 44 Mag atd... (Z 454 jsem jen střílel na střelnici, myslím že to byl Freedom Arms). Teď mi zůstal jen Ruger GP 100 v 357 a přebíjím si do něj jak "terčové čajíčky" (tj. lehce podzvukové 158 gr), tak extra plnotučné "Ruger only" 357 ;-) Ale to už je OT, western už dlouho nestřílím. :-(



Redsnake
Příspěvky: 334

Příspěvek#83 » stř 29. lis 2023, 10:23

.454 casull není westernovou ráží ani smykem. Můj původní příspěvek reagoval na viewtopic.php?f=60&t=118&start=45#p298838 kde se DesertEagle ptá " Dejte pls typy (ráže? ) čím začit u krátkých westernovek ?" na což mu odpovídám, že osobně mám rád .45 Colt, protože je dobový a flexibilní.

Montovat do toho .454 Casull s rokem vzniku 1957 nevim no. To už můžem rovnou začít řešit, že .45 Colt nelze nalaborovat na 500 Linebaugh...

Mimochodem, správně je to .45 Colt, ne .45 Long Colt, o tomhle názvosloví byly taky popsány stohy papíru

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#84 » stř 29. lis 2023, 10:44

oldglock píše:Redsnake- díky za foto. Koukal jsem v tom Kerberosu měli právě GWII s army pažbičkou a s jiným tvarem kohoutu v ráži .38spec.
https://www.kerberostrade.cz/katalog/re ... -34-a-512/


Bohužel tyto revolvery jsou nedostupné a nikdo není schopen říci, jak dlouho budou... :-( Jsou skládané na základě osobních preferencí pro použití v CAS. Trvalo cca 6 let, než se k tomu chlapci od Pietty dokopali, pak přišel Covid a další sra.ky a výroba nestíhá, jedou jen základní modely :-(

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#85 » stř 29. lis 2023, 13:23

Redsnake píše:.454 casull není westernovou ráží ani smykem...

Stejně tak jako 357 Magnum. Nevím, jestli to není v těch mých příspěvcích vidět, nebo to jen nelze pochopit, ale napíši to naposledy.

...POKUD NĚKDO NETRVÁ NA DOBOVÉ ORIGINALITĚ...

Nevím jak moc více to mám ještě zdůraznit. Pokud někdo chce dobovou ráži, ať střílí dobovými rážemi a zbraněmi. Pokud chce někdo "western" jen pro zábavu, ať se zamyslí nad prioritami a současnými možnostmi.

IMHO "newesternové" je třeba už používání vetšiny SAA od Rugeru, které mají (až na tuším původní Blackhawk) úplně jiný vnitřní mechanismus, či vlastně cokoliv co má zápalník v rámu + přenosovou páku nebo jiné obdobné pojistky.

Člověk si musí vybrat, jestli chce úplnou kopii originality (zbraň i střelivo) nebo prostě někde udělá ústupky moderní době. Ať už ve zbrani a její konstrukci, či ve střelivu.

Tímto končím s OT.



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#86 » čtv 30. lis 2023, 18:55

ace curly píše:Chce zbraně s příběhem a .44-40 je hezký příběh. Má hezčí tvary :D.

Přesně, ty tvary jsou pro černý prach to nejdůležitější.
Díky lahvičkovému tvaru .44-40 neunikají tolik spaliny do zbraně, lépe to těsní v komoře/válci.
Pak stačí čistit jen lauf.
Kdežto u rovné nábojnice jako je .45 Colt a pod. vám z černého prachu do zbraně naleze docela špíny.
Pak se to řeší shánění měkkých nabojnic které se co nejvíc roztáhnou a zatěsní komoru apod.
Pro bezdým je to fuk, ale to už není ten úplně pravý western ;)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#87 » čtv 30. lis 2023, 21:28

Jojo, má pravdu předseda. Mám 73 v .44-40 i .357 MAG (střílím, ale výhradně .38 SP) a můžu to potvrdit.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#88 » pát 26. dub 2024, 06:43

Dvě USA klasiky....
Vaquero 2008 a Buck 2022
v161841.jpg


vv161932.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů