Harrington & Richardson

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 21. lis 2013, 09:11

Zdravím Vás, rád by jsem poprosil o info, zda máte zkušenosti s puškou Harrington & Richardson Bufalo Classic 1871 ráže 45-70Gov. Mám v plánu ji pořídit ke svým westernovým zbraním a tak se sháním po možných zkušenostech s přesností, spolehlivostí, či po případných úpravách např. dobových mířidel. Pokud nějaká informace přijde, budu za ni rád.
Díky Petr

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#2 » čtv 21. lis 2013, 09:22

Zkušenost s ní nemám, ale jako první bych si zjistil, na jakou tlakovou úroveň je stavěná. Pro náboj .45-70 jsou tři:
1) Trapdoor do 18.000PSI
2) Winchester/Sharps do cca 28.000PSI
3) Marlin do cca 40.000 PSI
(pozor - sázím to z hlavy)

jinak snad nic proti ...

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 21. lis 2013, 09:30

Za ty peníze slušné.Jediné, co mne naní mrzelo, byly díly z plastu, které mi na westernové zbraně nejdou. Konkretně je to "kloubní pouzdro" na předpažbí a tuším i mířidla byly z plastu... Jinak to nestřílelo zle.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 21. lis 2013, 09:39

Díky, ty tlaky se dopátrat to bude asi trochu ořech, zřejmě vycházet z ráže a běžného cipovaného stželiva (je to farmářka, kus pořádnýho železa, ale zkusím se dopátrat).
A pokud byla ještě u někoho pozitivní zkušenost, bude rozhodnuto. Plasty a pod. neduhy nahradím a poladím , snad k dobovějšímu vzhledu (za ty prašule už to stojí nějak poupgradovat :D ).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#5 » čtv 21. lis 2013, 10:11

Max. tlak CIP pro .45-70 je 2 200 Bar, tedy cca 32.000PSI.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 21. lis 2013, 10:21

Tak to asi tak budeme brát (je určená pro běžně dostupné střelivo, není omezená na černoprachou laboraci, tak asi tak). Po letech pouze u 9mm a sa.58 jsem víkendové westernovky v r.357mag (Uberti, Rossi)prodal a pořídil pro častější střílení pár saa Cattleman 1873 EVILL ROY a pákovku 1873 v r. .44-40Win a začal poprvé přebíjet a tak teď před nákupem .45-70 se každá informace pro začátečníka hodí.



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » ned 24. lis 2013, 10:39

Tak HR už je na cestě, fotky jsem přihodil včetně lepších mířidel, tak až osadíme a zastřílíme, přidám info o přesnosti.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#8 » ned 24. lis 2013, 11:48

Mám ji v .500sw. Taková vzhledově obyčejná puška - do westernu mi to moc nepasuje, spíš bych šel do RB, HW nebo Sharps



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 24. lis 2013, 13:18

Tak to mně se právě na west líbila, je pravda vzhledem obyč, ale taky to beru trochu střízlivě, vyzkouším, mrknu na nějaký závod pro tento typ zbraně a pak uvidíme. Je mi jasné, že Sharps bude klasika nejklasikovatější a i kvalita bude od některých firem výborná, jen nechci bez prvotních zkušeností kupovat zbraň o dvě třetiny dražší než je (pro mně pěkný H-R).

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » ned 24. lis 2013, 18:27

Mne také z pohledu westernu svým designem tato puška "neuráží", jen ty plastové díly mne mrzí. Naopak mi přijde docela elegantní...
Obrázek
Obrázek

Sice si asi za éry divokého západu nezastřílela, ale jako levnější alternativa pro začátek westernové střelby, proč ne. Docela by mne zajímalo, z jakého roku byly velkorážové kulovnice tohoto typu...



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 24. lis 2013, 18:33

:) Jak bude doma, hned se mrknu na náhradu plastů za kov. Seženu směs kůží a kostí, vytvořím dobové mramorování a bude to perfekt (sranda) :D . Ale to vše až potom co se přesvědčím jak to střílí. Třístovku mám na naší střelnici cca 4 kiláčky od stájí, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 24. lis 2013, 18:47

Origo mramorování byl výsledek technologického postupu - povrchového trvzení materiálu, něco jako cementování. U hotové, moderní zbraně bych to tedy nedělal... Nejsem metalurg, netuším, co by to udělalo s pevností tohoto moderního materiálu.. :idea:



Petr PeS
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » ned 24. lis 2013, 19:31

To dobové mramorování s použitím těch živočišných produktů jsem zmínil jen pro pobavení. Použiju brynýr, mám vyzkoušený tetra gun a odstín bude určitě vhodný, už jsem s ním toho dělal dost. Ale to vše až podle toho, jak to bude střílet z krabice. Myslel jsem, že je ta zbraň rozšířenější a co se týká přesnosti dorazí více informací. Ale i to co tu je , mně těší.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#14 » pon 25. lis 2013, 10:42

S přesností uvidíš. Já, když jsem vzal HaR .500 poprvé na střelnici, dal jsem terč na 25 metrů a s otevřenejma mířidlama střelil mikimauze - dvě vedle sebe co se dotýkaly a jedna v prostřed pod nima , která se dotýkala obou.

Ta moje je ale na revolverovej náboj, ta tvá .45-70 bude ještě lepší, zvlášť s tou dlouhou hlavní.

Pak se mi podařilo urazit tu subtilní plastovou mušku a plastové hledí se posunovalo. Vyměnil jsem obojí za kov a bez světlovodných vláken.

Uživatelský avatar
Old Death
Příspěvky: 79

Příspěvek#15 » pon 25. lis 2013, 17:28

Petr PeS píše:Tak HR už je na cestě, fotky jsem přihodil včetně lepších mířidel, tak až osadíme a zastřílíme, přidám info o přesnosti.

Mam tuto pušku 2 roky ,snese plnotučné laborace,ale je to prda do ramene.Jinak mířidla jsem platová něměl.Je tam kovová tunelová muška s výměnými průhledy a hladí je také kovové.Po nastřelení ja přesná.Ten plast na předpažbí už mám mosazný.Patrony si dělám sám.střela 405 Gr.
Old Death

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů