Sdělení ředitele LOS (od 1.4.2021)

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2229

Příspěvek#16 » pon 5. čer 2023, 19:03

Zpráva pro závodníky v divizi Optik.
Jelikož systém automatického hodnocení poháru nezná tuto divizi, přeházel jsem výsledky závodů do Excelu. Na 99% se bude počítat 8 nejlepších závodů z celého ročníku. 8 závodů zvládli zatím jen 2 lidi. Dalším dvěma chybí 1 závod, dalším dvěma 2 závody a dalším dvěma 3 závody. Aktuálně je do konce ročníku vypsáno ještě 7 závodů, ale na jednom se OPT nejspíš nedejde.
Kdo tedy letos ještě OPT nestřílel, nebo má zatím jen jeden závod, ten už nejspíš celý Pohár nestihne.
Tabulka platná k 5.6.2023 je zde: http://www.loslex.cz/2023opt.pdf

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2229

Příspěvek#17 » stř 9. srp 2023, 14:42

!!!!!!! POZOR POZOR POZOR !!!!!!!

REGISTRACE DO ZÁVODŮ ROČNÍKU 2024 BUDE PROBÍHAT OD 18:00 NA NOVÉM WEBU LOS HTTPS://WWW.LOSLEX.CZ
NOVÝ WEB BUDE SPUŠTĚN 9.8.2023 V 17:00
BUDE NEJDŘÍV POTŘEBA UDĚLAT KLASICKOU REGISTRACI UŽIVATELE DO SYSTÉMU,
BÝT PŘIHLÁŠEN DO SYSTÉMU A PAK SE PŮJDE PŘIHLÁSIT DO ZÁVODU.

!!!!!!! POZOR POZOR POZOR !!!!!!!

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2229

Příspěvek#18 » pát 22. zář 2023, 09:04

Zjišťujeme, že v menšinovém, ale ne malém procentu případů mají lidé problém s výkladem pravidel pro určení kategorie zbraně za použití krabice a listu zbraní.
Proto výklad na příkladu:
"Mějme pistoli Glock 43 (bez X) a na ní zásobník s botkou +1"
Pravidla píší:
"Zbraň je klasifikována jako samonabíjecí pistole, která je uvedena v MPi listu, nebo jejíž velikost s vloženým největším zásobníkem použitým v závodu je nejvýše 171 x 127 x 40 mm"
a zároveň u listů ke zbraním je uvedeno: "Pokud není uvedeno jinak, platí KPi a MPi list pro zbraně, ve kterých je zásobník, který je rozměrově stejný nebo menší, než nejmenší zásobník dodávaný výrobcem."
Tzn. pokud uvažuji, že moje zbraň by měla být v MPi, musí pro ni platit ALESPOŇ JEDNA ZE DVOU MOŽNOSTÍ:
1. buď se moje zbraň vejde do krabice
NEBO
2. je uvedena v MPi/KPi/MRe listu.
To, že Glock 43 s botkou +1 není uveden v MPi listu a je tam uveden jen s originálním nejmenším zásobníkem neznamená, že s jiným zásobníkem jej nelze v MPi použít.
Lze jej použít s jakýmkoliv zásobníkem, se kterým se vejde do krabice do MPi.
A naopak - MPi a KPI listy vznikly ze 2 důvodů:
a) aby organizátoři nemuseli přeměřovat a řešit pomocí krabice každou pistoli, na kterou dá někdo protest, bude několik základních typů udržovaných v listech (tím pokryjeme 90% toho, s čím lidi jezdí a budou fakt jen výjimečné případy, kdy bude potřeba něco měřit)
b) abychom mohli do "menších divizí" přiřadit i zbraň která je jinak hodně kompaktní v jiném rozměru (jednořadé zbraně), ale o kousek se nevejdou do krabice pro danou divizi (zdůrazňuji O KOUSEK, protože botka +3 či +4 na Glock 43 už zajišťuje úchop téměř nebo úplně fullsize zbraně a o tom jaksi divize MPi, ale ani KPi není).
Z toho důvodu je v MPi listu Walther PPS, či HS XDs.
Již při vzniku pravidel, pak po jejich uveřejnění a následně i před MČR jsme žádali střelce o poslytnutí součinnosti s tvorbou MPi listu. Přišlo nejen minimum relevantních informací, ale dokonce ani s dotazy se pytel neroztrhnul. Proto jsme na MČR udělali preventivní měření a pár základních věcí vyřešili už na místě.
Pokud někdo máte něco hodně kompaktního, úzkého, co se fakt jen o nějaký rozumný kousek nevejde do krabice, nebojte se napsat, pošlete fotky z měření, pošlete fotku úchopu, pošlete co nejvíc vstupních informací... U dobře podané žádosti (bude dostatek vstupních informací a bude to dávat smysl) není problém rozhodnout o zařazení do listu obratem s okamžitou platností. Naopak, informace "a proč tam není zbraň XYZ?" je na nic, dost pravděpodobně to bude zbraň, kterou moc lidí nemá, je problém si ji půjčit a oměřit... A proto pro případné zařazení se bude muset sejít dost náhod na to, aby se sešla zbraň, krabice, čas a vzpmenutí si na to, že by se to mělo zkusit a rozhodnout o (ne)zařazení.

Jinak obecně pro výklad nových pravidel bylo založeno vlákno na Zbraně-Kvalitně: viewtopic.php?f=66&t=16580

PS: pro měření velikosti nepotřebujete nutně krabici jako takovou (i když se čeká, až jich výrobce udělá asi 30 objednaných, aby měl každý organizátor a byly i volné k prodeji). Stačí si to nakreslit na papír, pomocí 3 knížek vyřešit 3 strany a tu čtvrtou už kolmým pohledem zjistíte.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2229

Příspěvek#19 » úte 6. úno 2024, 22:32

Info pro rozhodčí LOS !!!
Pokud plánujete jet na IWA 2024 a chcete ušetřit za nákup lístku, napište mi na cmk@loslex.cz. Subjekt: RO LOS IWA, do těla napiště jméno a případně, zda budete chtít vzít (max.) 1 další osobu (či info, že nikoho, nebo že na volňásku pro +1 netrváte).
ČAS je do 7.2.2024 23:59:59.99.
Neslibuji lístek všem, co se ozvou. Ale pár jich pro RO LOS – lidová obranná střelba LEX - Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní vyhradil.
Pokud budete vybráni, počítejte pls. s tím, že Vám přijde nějaký formulář k vyplnění obratem (údaje požadované pořadatelem) - zadávat je budeme my (chceme se vyhnout loňskému stavu, kdy z X rozdaných kódů bylo 0,7 * X telefonátů zpět s očekáváním supportu při přihlášení).

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2229

Příspěvek#20 » pon 26. úno 2024, 15:42

Máme radost, Vincente?

POHÁR LOS zprovozněn...

PoharLOS-na-webu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti