Návrhy a diskuze ke změnám pravidel 2020

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#151 » sob 14. zář 2019, 21:30

Pro zajímavost...
MČR LOS 2019 ve velké pistoli vyhrál střelec s plastovým subkompaktem se strike-fire spoustakem.

Fakt chce někdo ještě tvrdit, že je to o zbraní?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#152 » pon 16. zář 2019, 14:45

audis píše:Sub kompakt? To byla velikost jako P10s, glock 26?


Nechci se tu hadat o milimetry, jestli subkompakt je podle nekoho jen jednorada vec s hlavni pod 3" nebo i prave G26, P10s, nebo pistole o par mm vetsi, apod...
Kazdopadne ta zbran byla http://canikarms.cz/pistole/tp9-sub-elite coz je o dost mensi nez G19, skoro stejne mala jako G26 s 12r zasobnikem a spada do MPi.

A pisu to predevsim v souvislosti toho, ze tu lidi resi G17 vs. CZ Shadow 2 a pritom vsem dal na prdel nekdo s necim mnohem mensim a lehcim.



mholec
Příspěvky: 18

Příspěvek#153 » úte 14. črc 2020, 19:51

Existuje někde pracovní návrh pravidel LOS pro další ročník? Všude slyším o hromadě chystaných změn, ale nikde není žádný draft, nad kterým by se dalo diskutovat.



telra
Příspěvky: 25

Příspěvek#154 » sob 15. srp 2020, 21:33

Otazka pre ceskych bratov ked uz som tu:
Neuvazujete nad niecim ako HF? Ide o to, ze ked na preteku je stage kde je 5 tercov dlhe presuny, a trva 30s tak dat tam stage kde je terc 1 a trva 10 sekund, tak ich dipad na celkovy vysledokk je rovnaky. Co znamena ze bud je pretek nevyvazeny alebo vsetky stage musia byt cca rovnake a autor je kreativne obmedzeny



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#155 » čtv 20. srp 2020, 16:32

Tak jsem to celé přečetl a moc nevím, proč se snažíme opravit, co funguje?

1. Ví někdo o závodě, kde by PF měl reálný vliv na výsledky? btw střílet jiným PF na kovy a papír, to může napsat snad jen někdo, kdo to nikdy nezkoušel :-). Moje stanovisko "PF nadále neřešit".

2. Kolimátor a laser hodit do zvláštní divize, bez ohledu na zbraň, její velikost a vybavení. Od MRe po Pi vše v jednom. Nechat rok dva a pak se k tomu vrátit, pokud bude k čemu. Sám začínám tak blbě vidět, že to pro mne možná bude časem jediná možnost nosit a nehazardovat se zdravím ostatních a tak bych s tím pak rád i v rámci LOSu trénoval. Soutěžení už mne pod vlivem ztráty zdraví postupně opouští, střílet bych chtěl dál. Světlo na zbrani ano, ale celý závod.
Moje stanovisko "Kolimátoru a laseru vyčlenit novou divizi".

3. Pohár LOS nebyl pouhou kvalifikací na M ČR, to prostě není pravda. Léta se vyhlašovali vítězové a dokonce odměňovali cenami. Pravdou je, že v současném počtu závodů už může být pro někoho problém v poháru uspět. Pokus o zrušení Poháru 2020 v průběhu ročníku je nonsens, se kterým doufám nebude LEX souhlasit. Pro další ročníky bych pohár posunul k tomu, aby název lépe vyjadřoval typ závodu.
Můj návrh:
"Na střelnicích, které pořádají 5 a více závodů v roce vybrat pro pohár max. 2 závody. Na střelnicích, které pořádají závodů méně, pustit do poháru max. 1 závod. Na tyto závody delegovat zástupce LEX, který bude garantovat, že závod odpovídá duchu a pravidlům závodů LOS. Celkově do poháru zařadit 10 závodů a započítávat 6 nejlepších výsledků závodníka (pouze v případě rovnosti závodníků na medailových pozicích 7, 8, 9 event. 10 závodů)."

4. Vyhlašování děvčat nechat, jak je. Jinak kategorie reálně vyhlašována nebude a holky ztratí motivaci jezdit. V MRe vítáme každou z nich a pokud budu největším favoritem v divizi, budu trochu víc kazit, aby měla každá z nich lepší procenta :-). Stejně jako Seniory vidím Ženy jako zpestření, neřešil bych je v pravidlech ale nechal na organizátorech.

Pokud budou mít moje návrhy podporu, sepíšu §. Bylo by ale dobré, stanovit nějaké datum a říct, komu to posílat.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#156 » pát 21. srp 2020, 22:03

PaF píše:Tak jsem to celé přečetl a moc nevím, proč se snažíme opravit, co funguje?

1. Ví někdo o závodě, kde by PF měl reálný vliv na výsledky? btw střílet jiným PF na kovy a papír, to může napsat snad jen někdo, kdo to nikdy nezkoušel :-). Moje stanovisko "PF nadále neřešit"..


To spíš vypadá že jsi nikdy nezkusil střelit náboje s PF 100 a s PF 125 nebo cca 135 což je +/- tovární produkce sell bell v 9L.Chceš snad tvrdit že chování zbraně nemá vliv na sportovní výsledek ?Že zbraň která je lépe ovladatelná díky nízkému PF není ve sportovní výhodě?

Možná proto že to nemá vliv,se všichni přebíleči akčních sportovních střeleckých disciplín včetně LOSáků snaží sypat pod střelu co nejméně aby se jim ta bouchajda co nejmíň kopala a ty doubletapy šly za sebou v měřeném čase asi pomaleji? :)

A kdyby jsi byl od té dobroty a pokusil se vysvětlit jak by někdo mohl vědět o závodě kde by ten PF měl vliv když se PF nikde neměří a ani není stanoven minimální??



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#157 » sob 22. srp 2020, 12:00

Myslel jsem závod LOS, kde by někdo z bedny střílel na papíry naprosto zřetelné čajíčky a na kovy bral silnější náboje. PF samozřejmě na chování zbraně má vliv a mj. proto by byl problém střílet každou stage jinými. Aspoň z mé zkušenosti určitě, cmk tu kdesi píše to samé...
V LOSu se 12 ranami na stage max. a ve složení střelců, kteří to nejčastěji berou jako trénink pro praxi, ne jako závody na krev, se mi zdají náklady na sledování PF jako nesmysl. S počty stage a terčů na nich v IPSC je to samozřejmě jinak. Ale při míře drilu v IPSC si taky nemyslím, že by někdo trénoval se dvěma různými střelivy, i kdyby to bylo možné.

btw Znám dost přebíječů v LOSu, kteří si nevyrábějí čajíčky, ale levné střelivo, které jim spolehlivě pokládá velké plechy. Ani ta přesnost, které jde přebíjením dosáhnout, nemá při velikosti terčů v LOS velký význam. A pro obranu je nakonec taky slabší náboj spíš výhodou, omezuje nežádoucí prostřelení útočníka, ale to už jsem OT.
Naposledy upravil(a) PaF dne sob 22. srp 2020, 12:06, celkem upraveno 1 x.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#158 » sob 22. srp 2020, 12:04

Jenže ono stačí, aby se mezi těma 12 našel jeden, který to tak hnát bude.
Ostatně, ckm psal tohle:
Pro zajímavost...
MČR LOS 2019 ve velké pistoli vyhrál střelec s plastovým subkompaktem se strike-fire spoustakem.

Fakt chce někdo ještě tvrdit, že je to o zbraní?

Já bych to trochu opravil:
Fakt chce někdo ještě tvrdit, že je to jen o zbraní?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#159 » sob 22. srp 2020, 12:51

Nesmysly, kecy. Na vybaveni prece nezalezi, proto je jedno nejaky pf, shadow 2 vs g19, kolimator vs klasicke miridla...
Teda ne, kolimator je problem, pardon.
Takze jsem vlastne zmateny, jak to je. Co je a neni problem. Ale co cekat po organizaci, kde prezident nemusi dodrzovat pravidla ;)

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#160 » sob 22. srp 2020, 13:54

PaF píše:Myslel jsem závod LOS, kde by někdo z bedny střílel na papíry naprosto zřetelné čajíčky a na kovy bral silnější náboje. PF samozřejmě na chování zbraně má vliv a mj. proto by byl problém střílet každou stage jinými.


Jestliže připouštíš že rozdílný PF má vliv na chování zbraně ve (prospěch nižšího) neměl by být problém připustit že je to sportovní výhoda.
Argumentace že na "bedně"............ je tak trochu mimo.
To přece není o tom že tě to na tu bednu z xypsilontého místa vystřelí nebo na ni udrží ale tu sportovní výhodu to poskytne komukoli kdo se rozhodne ji využít.
PaF píše: a ve složení střelců, kteří to nejčastěji berou jako trénink pro praxi, ne jako závody na krev


No právě...jestliže je to bráno jako tréning pro nějakou praxi nebo nedejbože jakoukoliv realnou situaci ve které by jsi stejně legálně mohl použít ty fabrické patronky s PF dost nad 125.
Takže ti jsou určitě ve sportovní nevýhodě vůdči podmotorovancům.

Nebo?,,,

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#161 » sob 22. srp 2020, 14:17

ja sem proti PF, kolimatory mi nevadi at si strili kazdej scim chce... umisteni nehrotim... a nejaka vyhoda lidi co si udelaji svuj zavodni special a ultra lehke laborace jsou mi sumak, takovy lidi stejne budou porad lustit a resit pravidla aby nekde nasli nejakou mezirku, ojebavat "skryte" stage, aby ziskali nejakou vyhodu, dost lidi nosi IPSC pouzdra a dalsi sportovni veci, skryte nenosi apod. ;)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#162 » sob 22. srp 2020, 18:05

Stam: zopakni si zakon o zbranich. Nikde neni uvedene, ze bys musel nosit jen fabricke patrony. Nastesti.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#163 » sob 22. srp 2020, 18:35

Ale to on přece netvrdí.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#164 » sob 22. srp 2020, 18:36

Int1m1thy píše:takovy lidi stejne budou porad lustit a resit pravidla aby nekde nasli nejakou mezirku, ojebavat "skryte" stage, aby ziskali nejakou vyhodu, dost lidi nosi IPSC pouzdra a dalsi sportovni veci, skryte nenosi apod. ;)


Tak proč se bránit tomu pravidly jednu z těch možností "trochuojebu"vyloučit nebo omezit.
Argumentace že chrona jsou pro pořadatele drahý náklad navíc,při výši startovného na pohárových závodech nebo na MČR spíš pokulhává.
Stejně je má každý druhý kdo si ty náboje doma mačká sám.

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#165 » pon 24. srp 2020, 21:29

No, pokud se nepletu, tak na 12. září je vypsaný první pohárový závod na sezonu 2021 v Otrokovicích. Jestli bude/nebude pohár nevíme, ale rád bych současného pana prezidenta poprosil o vyvěšení pravidel na rok 2021.
Rušení poháru a mazání příspěvků v diskusi mu šlo celkem dobře, takže taková maličkost jako jsou pravidla na další sezonu přece nemohou být problém, takovvé věci se většinou řeší předem. Navíc prezident tyhle provozní věci může přece řešit direktivně- k čemu LOS rada, LEX nebo střelci, že...

Abych byl konkrétní- asi nejen mě zajímají pravidla pro divizi optics. Zatím jsem nic na papíře neviděl, jen nějaké nepodložené dohady na zdejším fóru.
Nebo se budou dělat pravidla až v průběhu sezóny ? To bych považoval za vrchol amatérismu- sám jsem v prezidiu AWS, takže moc dobře vím co taková práce obnáší, kolik to stojí času a peněz a co za to člověk nakonec dostane, ale pokud by mě to nebavilo, tak prostě rezignuji a někomu to předám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů