Statistika - Pohárový ročník 2022 na konci roku 2021

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#1 » úte 21. pro 2021, 14:00

Statistika - ročník 2022 na konci roku 2021
---------------------------------------------------
Máme tu konec roku 2021, poslední závod v tomto roce (nikoliv) ročníku již proběhl. Čas na první statistiky.
Jelikož se "ročník" týká v podstatě jen Poháru, bude to o Pohárových závodech.
Zatím proběhlo 12 Pohárových závodů. Z toho 8 "všem dostupných", jen 4 pouze pro očkované, ty co prodělali, rozočkované nebo s testem za určitých podmínek, případně pro ty, co jsou tam pracovně.
(mimochodem naše podmínky to bohužel nejsou - být to na mě osobně, tak když už by něco nutně mělo být, tak PCR testy s nějakou dobou platnosti, ale já si 3 mega pokutu nelajsnu - mimo nouzový stav se jště můžeme soudit, jestli to nařízení je oprávněné, v nouzovém stavu už je to bez debat).
Do konce června je ZATÍM vypsaných dalších 12 závodů, o prázdninách zatím jen 1 další.
Nicméně předpokládám, že jen do konce června budou tak dvoje až troje Čelákovice, čtvery Čekanice, tak dvojí Moravská Třebová, takže spíš ještě 20 závodů + tipuju tak ještě 3 další o prázdninách.
Takže celkem předpokládaných 36 závodů, z toho 32 před prázdninami.
Což by znamenalo, že se do Poháru v pistoli nakonec bude počítat nejlepších 11.
Pevně doufám, že nová vláda vezme rozum do hrsti a u amatérského sportu na velkých prostranstvích narovná a zmírní podmínky (pokud nás tu nezačne tlouct Omikron) - a bude tudíž pro všechny dost času si to odstřílet.
Po roční pauze pseudoPoháru 2021 (kdy se i v pistoli počítal ten úplně nejmenší možný počet Pohárových závodů - a to 3), by tu zase mohl proběhnout plnohodnotný Pohár. A hned 3.9. nakonec MČR v Oblekovicích.

Dále pak ještě pro jistotu vypichuji pravidlo hodnocení z 2/5 střelnic, na kterých se závody pořádaly se zaokrouhlením nahoru.
Pokud by se tedy Pohárovky pořádaly na střelnicích:
Čekanice, Camp Zero, Otrokovice, Znojmo, Žalany, Moravská Třebová a Čelákovice - je to celkem 7 střelnic. 2/5 zaokrouhleno nahoru jsou 3.
Takže do Poháru se započítají nejlepší výsledky ze 3 různých střelnic. (Pro 8,9,10 střelnic jsou nahoru zaokrouhlené 2/5 celkem 4).
S ohledem na to, že stávající systém toto neumí počítat, je zobrazováno pořadí v poháru, které toto nezohledňuje.
U medajlistů Poháru na konci sezony bude podmínka počtu střelnic na konci sezony před vyhlášením manuálně ověřena, případně budou výsledky dopočítány ručně.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#2 » úte 21. pro 2021, 19:53

Držme si palce. Díky za optimismus, Honzo!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#3 » úte 21. pro 2021, 23:24

Nezlobte se na mě, ale ta servilnost k vládním opatřením (které mají mizivou účinnost při jejich dodržování na eliminaci plandémie, zkráceně hloupé opatření) a vyděšenost z pokut je děsivá. Též mě děsily doplněné propozice o kovidová opatření některých prosincových závodů. Chovejme se jako lidé, ne jako psi. Slova z mé hlavy to není, nebo držme si palce, nepomohou. Tímhle stylem z té psí boudy nikdy nevylezeme a páníček mluvící hlava bude škodivě řídit náš život donekonečna. Je pod moji důstojnost kontrolovat komukoliv zdravotní údaj (= citlivý údaj dle zákona o ochraně osobních údajů) nebo vyžadovat po někom roušku. To raději nic. Já jsem s vládními opatřeními vypořádán viz níže. Analogicky v restauraci. Malým písmem, kdo nechce číst nemusí. Vylil jsem si srdíčko hlavně kvůli té nízké důstojnosti života člověka v současné době.

Odůvodnění:
Jako organizátor akce máte povinnost dle https://www.vlada.cz/assets/epidemie-ko ... b-1066.pdf bod 14 c):
se nařizuje organizátorovi akce u osoby, která musí splňovat podmínky podle bodu
II/17, při vstupu na akci splnění těchto podmínek kontrolovat a osoba je povinna mu
splnění podmínek podle bodu II/17 prokázat; v případě, že osoba splnění podmínek
podle bodu II/17 neprokáže, zakazuje se organizátorovi takovou osobu vpustit na tuto
akci,

tzn. nosná myšlenka pokynu je kontrolovat. Tzn. Franta Motyka se dostaví ráno k presenci, organizátor zkontroluje. Tím to pro organizátora končí. V případě následné kontroly PČR nebo hygieny organizátor (pravdivě) vypoví, že zkontroloval a osoba splňovala (ve smyslu ráno). Finito. Víc říkat nemusí. Jak v případě kontroly osoba vypovídá, organizátora vůbec nezajímá.

Osoba nevypovídá. Což bude mít za následek buď nic *), nebo správní řízení, které osoba vyhraje.

*) před časem mi KHS odpověděla, že v mnou definovaném časovém intervalu provedla KHS 25 kontrol dodržování opatření v restauracích. Zjištěno 9 podezření z porušení opatření, z toho 2x pokuta příkazem, 2x domluvou, 0x předáno do správního řízení. Chybí popis zbylých 4 podezření, které jsem dále nezkoumal.



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#4 » stř 22. pro 2021, 12:27

Nevím, kolik závodů pořádáš, ale žádný normální pořadatel si nevezme na triko nerespektování platných nařízení. Prakticky za žádným klubem nestojí právník, který by ho hájil v případném správním řízení, nebo u soudu...a pochybuju, že se najde klub, který by nezlikvidovala jakákoliv vyšší pokuta.
Pokud nepořádáš akce, je to, co jsi napsal, jen výkřik hrdiny od klávesnice, který nemá žádnou větší hodnotu...

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#5 » stř 22. pro 2021, 12:51

VláďaA píše:

sám bych to líp nenapsal, docela mě udivuje, proč má někdo tady potřebu sem psát takové hlouposti... takových hrdinů a odborníků je plný internet, kteří vystudovali u klávesnice za poslední dva roky medicínu, práva atd. atd. ... diskuze o účinnosti vládních opatření je na dlouho, ale pořád jsou to vládní opatření... jako občan se na ně můžu vykašlat a těžko přijde nějaký postih, ale jako pořadatel, podnikatel nebo právnická osoba, už si to musím dobře rozmyslet, jestli se mi vyplatí hrát si na hrdinu nebo ne i když máme tedy už tu demokracii... bohužel většina si pod tím pojmem představuje, že si může dělat co chce a proto jsme tam, kde jsme, i když by se mi to taky líbilo ;) ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#6 » stř 22. pro 2021, 13:37

Audis - udělej závod bez "servilnosti", rád přijedu, stejně jako mnoho jiných.
Pokud však "opatrný přístup z důvodu prevence vysoké pokuty" považuješ za servilnost, jsi důkazem rozdělené společnosti, kdy má jedna strana potřebu obviňovat druhou.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#7 » stř 22. pro 2021, 19:07

2 audis
Zní to moc pěkně, pokud se tě to osobně netýká. Ono ani když nakonec vyhraješ, třeba u soudu, kterým účinně napadneš pokutu uloženou ve správním řízení, stejně jsi nevyhrál....
Peníze za právníka, na hovno spánek, nervy v hajzlu, konflikty i se svými blízkými (… že jsi se na to …) atd. atd. A to ne týden, měsíc, ale roky! Takže mi to vychází na jednu ze dvou možností:
- buď jenom mudruješ a nikdy jsi takové řízení nezažil,
- nebo nejsi úplně v cajku, pokud zažil a šel bys do toho znovu, to totiž baví jen velmi specifické typy.
Sorry, trochu jsem se nechal unést, ale asi je to potřeba.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#8 » stř 22. pro 2021, 20:31

Mudrlant dodává, že strašící pokuta pro osobu není až 10 000 Kč. To máte zapamatovaný z vládních médií (seznam novinky a mnohé další) a je to špatně . Ale až 30 000 Kč dle pandemického zákona § 11 odst. 2 písm e). ;) Bylo to tak od počátku pandemického zákona. Pokuta 10 k v pandemickém zákoně není. Když upozorňujete osoby na pokuty co by určitě nechtěly, tak pravdivě!

Pokuty pro právnické osoby, podnikatele, organizátory jsem neověřoval.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#9 » stř 22. pro 2021, 21:39

:roll: Aha



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#10 » stř 22. pro 2021, 21:40

Myslíš provládní média minulé nebo současné vlády ? :) Je to ale jedno....

Dej vědět termín tvého závodu, rád si zajedu na pohodový pohár, kde nemusím nic organizovat, něco řešit, a ani pískat....Rád se podívám na to, jak to někdo dělá líp...třeba se i něčemu přiučím...a myslím, že nejen Honza s Pavlem dorazí taky, vyčistit si hlavu a něco nového se přiučit :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů