Věcné záměry pravidel od roku 2023

Moderátor: LOS vedení



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#61 » čtv 20. dub 2023, 06:14

Míro, tím návrhem spodní hranice ráže pro revolver jsi mě překvapil. Sice se mi již dříve nepovedlo prosadit opravu chyby, ale zkopírovat ji a navrhovat znovu? Já bych to nedělal.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#62 » čtv 20. dub 2023, 10:59

Ja bych do pravidel zavedl maximální počet penalizaci na situaci ( podle počtu ran). Jak chápu pravidla teď, tak klidě můžeš dostat 12x3s za nekrytí + další penalizace za špatné řešení nebo za úmyslné vynechání terče atd.
Roman Řezníček



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#63 » čtv 20. dub 2023, 11:05

Jarda.Jezek píše:Míro, tím návrhem spodní hranice ráže pro revolver jsi mě překvapil. Sice se mi již dříve nepovedlo prosadit opravu chyby, ale zkopírovat ji a navrhovat znovu? Já bych to nedělal.


Jardo,
to víš, já neřeším ráži, já řeším velikost zbraně a tak. Pokud to chceš změnit.

Romane,
zkus to naformulovat

pro oba bych doporučil doplnit pro výbor LOSu popř. ŘLOS

    - Důvod změny - proč to chceš změnit
    - Návrh na změnu - co navrhuješ
    - Úprava v pravidlech - jak upravíš textaci v pravidlech.
Nic víc...nic míň.

Míra Starčevič



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#64 » čtv 20. dub 2023, 14:51

monk píše:Ja bych do pravidel zavedl maximální počet penalizaci na situaci ( podle počtu ran). Jak chápu pravidla teď, tak klidě můžeš dostat 12x3s za nekrytí + další penalizace za špatné řešení nebo za úmyslné vynechání terče atd.
Roman Řezníček


jestli jsi to někde viděl, tak rozhodčí zcela nepochopili pravidla. Víc penalizací než hodnocených ran dostat nemůžeš.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#65 » čtv 20. dub 2023, 15:00

Nechápu zavádění dalších divizí, jestli z toho uděláte IDPA, tak to není krok dopředu.

To samé platí pro umožnění PDW. Jednak se střílet může i u pohárového závodu už nyní, za druhé kapacity závodů nejsou takové, aby se nenaplnily už v divizích krátkých zbraní. Proces vyhlášení závodu PDW u pohárového už existuje. Zapomínáte na podmínku obsazení min. jedné divize pro platnost pohárového závodu.

Opět začínám mít dojem, že LOS se neubírá tím správným směrem. Ještě vyhlašte kategorie pro těch 49 pohlaví, abychom byli světoví.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#66 » čtv 20. dub 2023, 21:14

No fakt nevím, proč ty revolvery furt někomu leží v žaludku. Když se nesejdou, nic se neděje. Když se sejdou jako teď v Oblekovicích, je klidně 6 MRe a 5 Re. Po mnoha letech, kdy jsou k dispozici víceranné revolvery je fakt fajn nápad je vyřadit ze soutěže.

Ja bych rád slyšel jako revolverář od někoho, kdo ten revolver pravidelně střílí, že mu ty 7 a 8 raňáky vadí. Nikdo to přede mnou nikdy nezmínil. A až by to zmínil, jen bych se zeptal, proč mu připadá fajn, aby sousedovi "chcípla koza". Co si tak pořídit vlastní kozu? Ale ono to má asi logiku, když je LOS národní disciplína. :roll:

Jinak, býval jsem na bedně skoro pokaždý, často nahoře, když nestřílel Míra. Když střílel, mohl jsem mít klidně 10 ran ve válci a bylo mi to platný jak mrtvýmu zimník. OStatní jsem často přestřílel i malým revolverem ve velkém, když se malá divize nesešla. Dnes už jsem starý mrzák a 8 ran mi už nepomůže zejm. proti mladším soupeřům, kteří se za ta léta vystříleli a mají zdravé nohy. Nemohl bych jim každému dát baseballovou pálkou do kolena, aby to bylo spravedlivé, když se běhá? Blbost, že jo... ;)

Jestli si někdo myslí, že 5 ranný 2" MRe bude konkurenceschopný proti 6 rannému 5", nikdy to nestřílel. Samozřejmě v případě srovnatelně schopných střelců. Jediné, čeho se do 2-3 let dosáhne, bude likvidace všech válců. Ořežeme malé 2-3 palce zejm. v 5 ranách, ořežeme 7 a 8 ranné a kolik těch revolverářů zůstane? A proč proboha? Kvůli dvěma sadám medailí, které nám závidí pár pistolářů, kteří se v těch 50 pistolích nikdy na bednu nedostanou? Nebo proč vlastně?

Mám návrh, kupte si revolvery, je to snadná cesta k medailím. A my budeme rádi, že je nás víc. A navíc je mezi námi mnohem větší pohoda. Tu rivalitu a leckdy závist, kterou vídám v Pi (samozřejmě u pár hňupů), od válečníků vůbec neznám. Díky kluci!



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#67 » čtv 20. dub 2023, 22:37

Moje řeč. Pohrával jsem si myšlenkou na osmiranný revolver v lugeru, ale poté, co se začalo vymýšlet, jak to zakázat, jsem si prohrávat přestal.



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#68 » pát 21. dub 2023, 04:08

Pro PaF a Jarda.Jezek

A četli jste to pořádně? NIKDO nechce zakazovat revolvery. Jen sloučit malý a velky revolver.
Tak asi tak. Klidně se domlouvejte, střílejte. Jen je vas prostě málo. Ale. To není chyba, ale vlastnost. Proto to sloučení, NE rušení!
Mira Starčevič



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#69 » pát 21. dub 2023, 05:45

Nechci soupeřit v tom, kdo koho nepořádně čte, ale když mi někdo zakáže dát dva náboje do válce, tak je to zákaz. A když mi někdo nařídí, že mám mít větší ráži než 22 WRM, tak já nevím, co to je, takovou ráži neznám.
Ani mně se někdy nepovede pořádně číst sebe, tak si z toho nic nedělej.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#70 » pát 21. dub 2023, 11:10

No, co se tu nabrečelo a nahorovalo za divizi optic, jak už to půlka střelců každý má a druhá to chce... a kolik se jich na závodě sejde? V průměru asi tak o 1 - 2 kusy víc než v libovolné divizi revolveru, někdy ani to ne... Zrušíme tedy optic???

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#71 » ned 23. dub 2023, 20:56

Jen v rychlosti, píšu z hospody u piva...

Re/MRe - souhlas, ať si řeknou revolverari, ale ať si ŘEKNOU. Zatím se diskuze účastní asi 2% z nich.

Krabice - kromě krabice by existoval tzv. info-list s příkladama, jaké zbraně s jakými zásobníky do divize patří a jaké ne. A na něm by bylo vždycky odhadem 10 nejpoužívanějších zbraní s popisy zasobníků, aby nebylo třeba měřit každého, ale jen těch pár procent mimo seznam (příklad - KPi, CZ P10C s originálním zásobníkem s originální plastovou botkou OK, ale zvětšená hliníková botka +0 ne, botka +2 ne). A klidně obrázek k tomu. Info list by byl prubezne doplňován. Během prvního roku pokrejeme 99% možnosti toho, s čím lidé na závody jezdí.

PDW - ano, to zvažuju už dlouho. Plusy - byly psané (vytáhne to další lidi, je to zábava). Mínus - už to neumožní současný stav navýšení vytížení závodu ve smyslu "na pohárovém smí střílet k tomu navíc lidí i mimo pohár PDWčkem jako druhou zbraní". Bude to regulérní divize a tudíž kdo bude střílet Pistoli + PDW, tak PDW jede nejen mimo pohár, ale úplně mimo závod.



jkmotive
Příspěvky: 4

Příspěvek#72 » pát 12. kvě 2023, 23:56

Ahoj, je někde definováno co je kompaktní pistole a jaká musí splňovat kritéria (velikost zbraně/hlavně, velikost zásobníků, atd...). Na MČR je tato divize vypsána, ale ani v pravidlech LOS pro rok 2023 stažených ze stránek LEX jsem o kompaktní pistoli žádné info nenašel.

Díky, Jarda.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#73 » sob 13. kvě 2023, 07:06

Není.

Patří to do diskuse k mistrovství a tam už jsem to psal před měsícem. Bez reakce.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#74 » stř 24. kvě 2023, 12:30

Aktuálně jsou nová pravidla napsaná, finalizují se v rámci rady poslední interní připomínky a brzy půjdou do veřejné diskuze.
Rozměry stále jsou v návrhu Malá pistole max: 171 x 127 mm, kompaktní pistole max: 197 x 136,5 mm (ale asi výška skončí na 137mm prostě jen proto, ať nezaokrouhlujeme mm) vč. největšího použitého zásobníku při závodu.
Do 197x137 bude např:
- CZ P10c se standardními plstovými botkami bez zvýšení kapacity (nikoliv však CZ P10SC)
- CZ 75 compact (všechny verze), nikoliv však semicompact
- CZ83
- G19 se standardními botkami (ne s tou +2 od Glocka, ještě není změřeno, jestli s tou +2, co se s ní G17 vejde do krabice Standardu), ale nevejde se tam G19X a G45
- Walther PPQ M4 s klasickým zásobníkem +0
- Walther PDP 4" s klasickým zásobníkem +0
- HK SFP9 s klasickým zásobníkem +0
- Canik TP9 SF Elite (nikoliv však combat s prodlouženou hlavní) s klasickým zásobníkem
- Sig Sauer P228 s klasickým zásobníkem +0
- ...



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#75 » stř 24. kvě 2023, 13:08

Pár stran zpátky zmiňovaná hmotnost tedy nebude hrát roli? Ptám se především kvůli CZ p01 steel, která sice je kompakt, ale má tuším 1,07kg. Děkuji
Čech

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů

cron