Věcné záměry pravidel od roku 2023

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#31 » pát 27. led 2023, 17:28

Všechno je to spiknutí proti Albertovi :lol: :lol: :lol: .... Když jsem si koupil do MPi Jericho 941FB Compact a upravil zásobníky na 14 ran, došlo k omezení kapacity na 7 ran. Teď jsem si koupil Glock 43X a zase to nebude MPi.
Lumpové :D

Až mi prozradíš, co piješ, dostaneš odškodnění :-) Cmk



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#32 » pát 24. bře 2023, 18:53

coffee píše:Dále, protože LOS měl a má být zejména poučný (zase se odkážu na můj oblíbený úvod pravidel), tak zavést pro všechny povinnost přebití v rámci řešení situace.


Ano, to by k jistotě ovládání prospělo velice. Na LOSících je vidět, jak přebíjení - zejména kontrast VYNUCENÉ X TAKTICKÉ zaměstnává hlavu. Pro tuhle změnu bych byl... ale zase nejsem etalonem, s MRe přebíjím jako veverka ;) .



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#33 » pát 24. bře 2023, 19:46

My malopistoláři přebíjíme pořád. A vůbec nemám pocit, že bych chtěl velkopistolářům nařizovat, že to musí pořád dělat taky.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#34 » pon 27. bře 2023, 08:57

Jsem "velkopistolář" (co to moc neumí). Ale to přebití vůbec není špatný nápad! Třeba ne v každé situaci. Ale třeba také i přebíjet během střelby slabou rukou...



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#35 » pon 27. bře 2023, 09:47

Mě se líbíla serie 10ran a dost, kde jsi startoval s 8. Ale urcite bych to nedaval do pravidel, oraganizator si to muze dat do procedury.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#36 » pon 27. bře 2023, 09:54

Přesně. A docela to i tak bývá, že se občas přinutí velkopistoláři přebíjet.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#37 » úte 28. bře 2023, 11:57

V Krhanicích zcela pravidelně.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#38 » úte 28. bře 2023, 14:01

Stačí jednoduché pravidlo +/- ve znění: střelec je povinen v průběhu řešení situace minimálně 1 krát provést přebití a to nejdříve po vystřelení první rány a nejpozději před vystřelením poslední rány....
Při existenci takového pravidla nemusíš řešit kolik má kdo napáskováno, nemusíš omezovat kapacitu zásobníku ani zavádět jakékoliv jiné restrikce ohledně kapacity. Každý střelec si pak sám určí v které části situace provede přebití. Malých pistolářů a revolverářů se to v podstatě týká "pouze" když je situace postavená na méně ran než je jejich povolená kapacita.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#39 » úte 28. bře 2023, 14:05

A propo.. mě by se to i líbilo. Prostě na každé situaci si střelec procvičí přebíjení. Rozhodně to patří mezi základní střelecké dovednosti.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#40 » úte 28. bře 2023, 15:06

Jo, povinné přebití je dobré pravidlo, jen je vždy potřeba upřesnit, co se má udělat s vyjmutým zásobníkem.



Lucas96
Příspěvky: 58

Příspěvek#41 » úte 28. bře 2023, 15:33

Tak to stačí upřesnit jestli to je taktické nebo bojové(nucené) přebití a už víš co se zasobníkem ne?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#42 » úte 28. bře 2023, 17:07

Já bych povinné prebiti nedával. Deklasuje Pí kategorii. Nuda. Naopak vítám když na některých stage bude např na půlce závodu. Nebo čtvrtce. .



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#43 » úte 28. bře 2023, 21:08

Jasně, povinné přebíjení v každé stage by bylo asi opruz. Ale dát jako povinné pro stavěče zařadit jednu s povinným přebitím, ať už vynuceným nebo taktickým, by dávalo smysl.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#44 » pát 14. dub 2023, 08:12

Mě se povinné přebíjení nelíbí (kolik % lidí, co nosí, nosí (ač by měl a je to správně) reálně náhradní zásobník?).
Budu hlasovat proti, nicméně návrh bodu bude radě podán.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#45 » pát 14. dub 2023, 10:46

To máte to samé s různými civilními pistolovými kurzy. Ať už taktickému či nucenému přebití je na nich věnováno IMHO strašně moc času, a to na úkor jiných věcí. Chápu trénování přebíjení u policistů/speciálů či dokonce u vojáků - tam to má smysl, protože tito obvykle těch více zásobníků opravdu nosí a počítá se tak nějak, (zvláště u těch vojáků) že jeden zásobník nemusí stačit.

Ale jak správně podotknul cmk, kdo z těch, co v civilu nosí, s sebou tahá i druhý zásobník? Osobně neznám nikoho. Myslím si, že mě těch 17+1 (G45) musí vystačit pro většinu sebeobranných situací.

A pokud přijde nějaká apokalypsa a po ulicích budou běhat ozbrojené bandy a rabovat, tak bude třeba mít úplně jiné znalosti, než jak správně takticky nebo nuceně přebít. IMHO. ;-)

Sorry za mírné OT.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů