LOS a používání velkokapacitních zásobníků

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#1 » úte 25. říj 2011, 05:59

Omluvte neznalost, ale pravidla jsem zběžně četl, proč se připouští, nadstandardní zásobník?
Všiml jsem si, že pár lidí používá zcela zjevně nadstandardní (velkokapacitní) zásobník, no a jelikož se jedná o tzv. modelování stresových situací, například v parku, vlaku, autě a podobně, tak dost pochybuji, že nosíte kvér nacpaný double zásobníkem.
Nejen, že je to znevýhodňující pro revolvery-sty, nebo lidi co ho nepoužívají/nemají, ale HLAVNĚ je to nelogické.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » úte 25. říj 2011, 07:59

Revolvery mají svou kategorii, takže nejsou znevýhodnění.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#3 » úte 25. říj 2011, 08:21

Pravidla připouští vše, co je skrytě nositelné. Včetně velkého zásobníku. Jediné omezení je v MPi, první použitý zásobník nesmí mít větší kapacitu, než zásobník standardně dodávaný se zbraní.
V LOSu není trochu větší zásobník žádnou zvláštní výhodou. Větší výhodou je umět střílet a trochu předstírat krytí.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#4 » úte 25. říj 2011, 14:46

KITTbx > ktera fotka konkretne?
Napriklad Glock 17 s botkou +2 pripadne i +3 neni problem.
Na nekom i 10r zasobnik do 1911ky v 45ce je skryte nositelny.
Kazdoapdne zvazuji, ze prednesu navrh na omezeni delky zasobniku v divizi Pi - zmerim Shadowackej a G17+2, pridam centak a to bych udelal jako maximum. Projde-li to, netusim.
Na jednu stranu je to trochu redundantni pravidlo - beztak nikdo s 33kou zasobnikem nestrili, na druhou to muze prinyst zbytecne vasnivy diskuze... Podobne jako omezeni kapacity MRe na 5 ran, kdyz stejne nikdo se 7 a ranakama nejezdi.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » úte 25. říj 2011, 15:55

G26 + 30 ranný zásobník :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#6 » úte 25. říj 2011, 16:32

na fotce mu leží u nohy zásobník - to znamená, že ten dlouhý má po přebití, což tuším může i u záložky.
já většinou startuji s G19 + zásobník do G17+2 (tedy 19 kousků - v pohodě nositelných skrytě). pokud se i u Pi zakáže start s prodlouženým zásobníkem, stejně na tom budu "lépe" s 15ti, než někdo s 1911 s 8+1.
ale řekl bych, že podíl velké kapacity na umístění je až tak na 3.místě. kdo umí, v klidu přestřílí s 1911 i někoho, kdo bude startovat s 22ti v šupleti.
stejně většina lidí bere LOS jako možnost zdokonalit se v ovládání té zbraně, kterou nosí a na tom umístění jim až tak moc nezáleží.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » úte 25. říj 2011, 18:32

Tohle je debata stokrát probraná :roll: v pistoli nemá 30ti raný šuple proti 16x žádnou výhodu. I když budu startovat se SST 8+1 tak je důležitější umět střílet a nesbírat procky než počet ran v šupleti. Ale v MRe je mezi 5ti .38spl nebo 6ti 9 v klipu propastný rozdíl, pokud to není zrovna stage na 8 ran.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#8 » úte 25. říj 2011, 20:38

Nechci tady hodnotit pravidla (to bych si nedovolil), jsem amatérský provětrávač vlastních CZ50 a CZ100 a to nejsou zrovna asi moc vhodné zbraně na LOS.
(až budu velký a bohatý, tak bych si to chtěl také zkusit)
Šlo mi jen o logičnost toho, že má kupříkladu někdo do G26, nacpaný zásobník, který standard převyšuje min. 3x.
Nekoukal jsem znovu na fotky, ale určitě tam bylo pár záběrů, na jakési prodloužené kousky.
Nejde zde o to, že to dovoluje záložka či pravidla, ale jaksi se mi nechce věřit, že s sebou někdo tahá tak velký zásobník, když si koupí G26.
Pochopitelně souhlasím s tím, že když, je někdo dobrý střelec stačí mu 8+1, jen jsem si do teď myslel, že se soutěží s klasikou, tedy se standardem k určité zbrani. ;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » úte 25. říj 2011, 21:22

To vychází z pravidel, maximálně 12 ran na stage a většinou se to drží aby si lidi zastříleli.

Takže u G26 je považovaný za origo zásobník 12+1 a tím se dá situace odstřílet v jednom zátahu. Prostor na jedno přebití bez ztráty času tam bývá. Jednořaďák je na 7-8ran takže dva šuplíky s rezervou. U velké pistole je 15+1(16,18,...) jistota. S 30ti raným šupletem si sice krásně zakropíš ale šance na umístění se rozhodně nezvedají.
To je právě to co dělá rozdíl mezi 6/5 revolverem. O jedno přebití navíc a pomalejším systémem (speedloader x clipy).

PS. Patriku, rozdělíš to pls.

Rozděleno P.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#10 » úte 25. říj 2011, 22:00

Děkuji za vysvětlení a oddělení.
Takže nejde tak úplně o přesnou situaci toho co kdo má v životě u sebe, ale hlavně o nácvik situací, kdy jsou dovolené jisté odchylky od reálu.
To beru, i když mi přijde správnější přebíjet, než mít velkou kapacitu, ale zase dnes je již dávno standard 15 a více kulek, takže OK..

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#11 » stř 26. říj 2011, 11:01

no, občas někdo i postaví úmyslně situaci, kde je procedurou dané, že se přebít musí i kdyby jsi startoval třeba se zásobníkem na 30 nábojů. stejně tak občas (hlavně v GC) dají do procedury start s prázdným zásobníkem a ty si musíš sám napáskovat (někdy i jednou rukou) a potom je na tobě, jestli si tam dáš přesný počet nábojů, které potřebuješ nebo něco navíc (pro jistotu), což tě zase stojí čas.
takže i takové věci sem tam někdo ošetří, aby si lidi zvykli. v reálu přebíjet už znamená, že jsi se dostal do přestřelky a ne do reálnější situace, kdy ti stačí vystřelit pár ran, aby jsi dosáhl kýženého efektu :twisted:
takže je to i o tom, jak stavitelé situace vymyslí.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#12 » stř 26. říj 2011, 11:53

Správně, prázný zásobník a pět popperů. Tipni si, kolik budeš potřebovat nábojů :mrgreen:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#13 » stř 26. říj 2011, 12:15

stačí i - napřed vyhodnoť situaci, spočítej si terče, eliminuj neterče a potom si nabij. a bohatě stačí, když jsou tam dva paírové a třeba čtyři neterče.
čas ti běží od okamžiku, kdy se do situce podíváš. taky dobrý masakr :twisted:

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#14 » stř 26. říj 2011, 12:33

"...eliminuj neterče a pak si nabij" - neterče máš eliminovat nožem? :lol:

Uživatelský avatar
joerg.s
Příspěvky: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » úte 7. kvě 2013, 08:52

KITTbx píše: jsem amatérský provětrávač vlastních CZ50 a CZ100 a to nejsou zrovna asi moc vhodné zbraně na LOS.


proč by nebyly vhodné? V jednoduchosti řečeno - vhodné je vše, co skutečně nosíš ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů