LOS - vypouštění kohoutu před startem ?

Moderátor: LOS vedení



Carloss
Příspěvky: 2940

Příspěvek#181 » pon 15. říj 2012, 12:00

V pravidlech ovšem o tom kterým nic není... Nemýlím-li se... Uvidíme, třeba to bude v nových. Jak jsem psal už dáááávno... Zakážem na střelnicích střílet, bo je to nebezpečné.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#182 » pon 15. říj 2012, 12:02

Patrik
pokud to tak nabeton zvládáš, že je to bezpečný, proč ne
no a pokud Ti to holt sklouzne, tak Tě max. pošlou domů s
dq.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#183 » pon 15. říj 2012, 12:05

Mně to přijde, že to mám zvládnuté, ale jak se říká všechno je jednou poprvé, díru ve stěně od rány jistoty už mám taky. :(

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#184 » pon 15. říj 2012, 12:06

Patrik
a co nějakej vypouštěcí háček provlíknutej kladivem, co bys levačkou bezpečně udržel ??

jen jednu ??? :lol:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#185 » pon 15. říj 2012, 14:20

Jednou to stačilo. Dokud mi to někdo nezakáže, budu to dělat pravou a dávat si pozor.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#186 » pon 15. říj 2012, 19:54

Patrik - promiň,ale vypouštět jednou rukou,čili palcem silné ruky je ta největší blbost a právě při tomto způsobu došlo v minulosti nejvíce k nechtěným výstřelům. Dobrý způsob jak si vyrobit problém! Třeba tímto způsobem budeš motivovat i ostatní. :!: Tím pěkně přispěješ na závodech LOS k pocitu bezpečí. Co třeba si to patentovat ? Omlouvám se,ale to je snad jen hloupý vtip :evil:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#187 » pon 15. říj 2012, 20:25

ianraider píše: Omlouvám se,ale to je snad jen hloupý vtip :evil:

Z některých věcí si legraci dělám velmi nerad, bohužel levou ruku mi naklonují až za 20 let, už jsem v pořadníku.
Takže, mám smůlu a s Losem jsem skončil, teda aspoň do doby dokud si nekoupím bezkohoutovou zbraň :evil: abych přispěl k pocitu bezpečí ostatních.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#188 » pon 15. říj 2012, 20:29

Hmm, a co takhle třeba začínat bez náboje v komoře? Nebo je jednodušší prskat na fóru? Cesta se najít dá, problém, že se také musí chtít. Klidně jezdit můžeš, stačí se přizpůsobit. Taky se může, že si po jedné "náhodě" už nevystřelíš vůbec. Stojí Ti to za to riziko?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#189 » pon 15. říj 2012, 20:51

Neprskám, jen jsem už jednou psal: před startem slýchávám větu: nabij a připrav se s dovětkem podle toho jak nošíš a nakonec z toho je: nabij a připrav se tak jak to vyhovuje někomu jinému.
Schválně jsem si to šel vyzkoušet a nevím jak to mají ostatní ale můj způsob vypouštění neumožnuje vyklouznutí kohoutu z pod palce. Můžu Ti to někdy někde ukázat.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#190 » pon 15. říj 2012, 22:07

Tak fajn,to rád uvidím



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#191 » pon 11. úno 2013, 19:20

Pravda je, ze bys mel na LOS mit pistoli v kondici "jak kdo nosi". Teda jestli nosis taktikala, nejako kondici zbrane volis... jakou?



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#192 » pon 11. úno 2013, 19:50

Nechci psat co je tady uz 100x reseno,ale je snad jedna vyjimka kdy strelec muze pouzit "jine spousteni" a to je handicap strelce.Jiz jsem na losce zaregistroval strelce,ktery mel zdrejme z urazu poskozenou slabou ruku a na povel spustil silnou rukou.Na tomto postupu jsme se pred povelem dohodli a musim napsat,ze to strelec delal v dane situaci jak umel a mohl to provest bez cizi pomoci.(jen podotknu,ze i prebijeni zasobniku v situaci udelal bez problemu)
Jsem rad,ze i strelci,kteri maji ruzne handicapy se umi branit a jdou to zkusit i na zavody.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#193 » pon 11. úno 2013, 20:15

Mě jako střelce stojícího poprvé na startu také zarazila věta, že mám nabít tak, jak nosím. Proto šel náboj do komory a kohout dolů (CZ 75 B). Tak nosím i svého Makarova. No problém. Jenže pak přišlo ono překvapení - kohout úplně dolů ! A to je to, co mi přišlo divné :shock: Bezpečnostní ozub je snad kvůli bezpečnosti a tak mě to velmi nepříjemně překvapilo, protože to znamenalo opětovná manipulace s kohoutem a spouští s nábojem v komoře. Takhle bych teda já osobně nenosil ! I ten Makarov má bezpečnostní ozub a na úderník ho sice dostanete "násilím", respektive přitlačením prstem při úplně stisknuté spušti, ale jakmile z něj sundáte prsty a pustíte spoušť, kohout se automaticky vrátí na bezpečnostní ozub. Proč asi ?? Na další stage se mi povedlo nechtěně opět hodit kohout na bezpečnostní ozub, takže opětovně zbytečná manipulace. To je to, co dle mého zbytečně snižuje bezpečnost na stanovišti.
Nějak mi to s tím pravidlem připomnělo přísloví, že asi někdo "chtěl být papežtější než papež". Osobně si myslím, že není problém nosit náboj v komoře, nicméně já osobně bych spíš byl pro to, aby se vypustilo to slůvko zcela. Teda umožnit střelci, aby kohout spustil "dolů" a to buď na bezpečnostní ozub, nebo ještě "níž", což by však záleželo na samotném závodníkovi. Takže je jedno, jestli tak, nebo tak, ale rozhodně by byl kohout "dole".



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#194 » pon 11. úno 2013, 21:35

Predpokladam,ze pro tento strelecky rok zmena nenastane.Na konci roku pri utvareni novych pravidel LOS provedeme revizi jiz fungujicich veci v pravidlech.Zmeny v pravidlech muzou iniciovat strelci,poradatele.Nejsme inkvizice :D takze ohlasy strelcu jsou pro nas dulezity.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#195 » úte 12. úno 2013, 12:12

Georg - V pravidlech LOS ( tuším str10,čl.22 ) ,,Povely a činnost závodníka,, ...rozumíš situaci ?....nabij zbraň a připrav se....pozor ... Nikde tam není ,,jak kdo nosí,,. Pokud tohle říká rozhodčí na situaci,je to jeho chybný výrok a svědčí o jeho nevyspělosti,úrovni a neznalosti pravidel.Jak psal Michal, co ,jak a proč bylo již popsáno 100x,stačí se držet pravidel LOS. Pro všechny platí ,,z c e l a ,, vypuštěn. Je to nastaveno pro všechny stejné (především jde o bezpečnost) a není důvod tohle řešit.Pokud se kdokoliv zůčastňuje závodů,a jsou tam nastaveny pravidla,musí je logicky respektovat. Mimo závody si opravdu může nosit jak chce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů