Jakou zbraň pro LOS , ale i pro mířenku?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#106 » pát 3. bře 2017, 16:15

Pokud hodláš ročně vystřílet čtyřmístnou cifru, tak kup cokoli normálního v 9L, na patronech se ti vyšší pořizovací cena brzo vrátí... a v případě tlaku na úsporu se dá luger levně a jednoduše přebíjet.

Poppery, co jsem sám potkal, se nijak nekalibrují (ve smyslu, že by se do nich při stavění střílelo) a většinou v průběhu akce stejně cestují. Kdo je zvedá, tak podle citu pozná, jestli není moc natvrdo a případně pošteluje šroubek. S takovým subjektivním nastavením je velká rezerva a alespoň v Otrokovicích to lidem s 9BrC a 7,65 padalo až na výjimky na první ranu. Ověření (kalibrace) se provede v případě, že někomu po nespadl a tvrdí, že měl.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#107 » sob 4. bře 2017, 20:40

Škorpík má hlaveň dlhú 115mm, CZ 83 96mm. Strieľal som na súťaži (viacboj KVZ - bojová pištoľ) 5 popperov na vzdialenosti 30-35-40-45-50m. Prekážková dráha a následne streľba na čas. 2 zásobníky po 5 nábojov. Jak Škorpom, tak CZ 83/9mmBrKr som dal dole všetkých 5 popperov. V oboch prípadoch náboje fabrické S&B, 7,65 stará garda (šedo-ružové krabičky po 25ks, strela chytá magnet). Treba len trafiť, výkon je dostatočný! :twisted:



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#108 » sob 4. bře 2017, 22:28

Nechci se nikoho dotknout, ale cokoliv pod ráži 9 mm Luger je na poppery slabé. Ano, samozřejmě pokud se popper naštechruje na fouknutí, může ho srazit i 22 short, jenže pak stačí aby silněji foukal vítr a poppery se kácejí sami. Proto se jako kalibrační zbraň používá zpravidla ráže 9 mm luger. ( V IPSC nutnost, v losu obvykle) Navíc popperů existuje celá řada, od miniaturních po oblékací, jejichž výška dosahuje lidské postavy. Takové by se shazovaly ráži 7.65 jen velmi těžko.To ani nemluvím o těch padajících dopředu. Navíc čím slabší náboj, tím popper padá pomaleji, což strelce nepříjemně zpomaluje. Zvláště u dobrých střelců je to výrazně vidět, protože za dobu co střelec čeká zda popper spadne, by klidně mohl vyřešit dva další terče. Kdo to myslí se závoděním vážně, střílí 9 luger. Pokud si chce člověk jen tak zabouchat a pobavit se, tak je to asi jedno. Ale 7.65 je protivné drahá, pokud si ji neprebijime sami.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#109 » pon 6. bře 2017, 16:03

Už nad tím polemizuji nějak dlouho... J*bu na to, jdu si pro Glocka.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#110 » pon 19. pro 2022, 15:07

Poslední příspěvek tu je z roku 2017, tak doufám, že to tu trochu obživne:-)
Aktuálně také řeším výběr své první zbraně. Klidně mě ukamenujte, ale jdu do CZ P-10 C. Střílel jsem už z kde čeho a tato zbraň mi krásně sedí, dobře se mi z ní střílí.
Řeším ale dilema jestli kolimátor nebo ne. Osobně jsem proti kolimátorům (teď to schytám:-)). Myslím si, že zvlášť začínající střelec by měl prvně perfektně zvládnout klasická mířidla a pak si může klidně pomáhat kdečím a posouvat se dál. Navíc v nějaké kritické situaci/období je kolimátor prostě kus další elektroniky na baterky co se může po... Takže zatím chci CZ P-10 C bez OR, ale nejde mi o ušetřené peníze. Prostě chci mít "klasickou" zbraň. Nebudu ale litovat třeba za pár měsíců, že to není OR?
Teď ale k otázce. Rád bych si občas picnul nějaký LOS. Nemám žádné vysoké sportovní ambice. Moje ambice ale zase dost převyšují ten přístup "mám kvér v trezoru a 5x ročně ho vyvezu na střelnici". Do střílení jsem se totálně nadchnul. Občasný LOS mi přijde jako dobrá volba. Kolimátor ano nebo ne? Jaké máte praktické zkušenosti ze závodů LOS? Je v divizi Optik nátřesk, takže se má člověk s kým porovnávat nebo je tam naopak prázdno, takže nuda a LOS je spíš doménou "klasických" střelců s klasickými mířidly? Mě osobně to táhne do klasických mířidel, přijde mi to jako čistší střelba a poměřování se s vlastními schopnostmi. Ale nerad bych dopadl tak, že zjistím, že všichni jedou v Optik, já dojedu sám s klasickými mířidly, a místo závodu budu smažit topinky na oběd:-)
Díky moc za vaše zkušenosti a krásné Vánoce!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#111 » pon 19. pro 2022, 15:18

Divize los optik málo obsazena . Většina střílí miridla.

Moc to hrotis.

Klidně si kup P 10 c. Vzhledem k úvaze na kolim kup s přípravou na kolim. Dokoupis později. Nebo ho pak sundas. Strilej s čím chceš. Kolim tě vytresta stejně jako pevná miridla. Kup co chceš, budeš spokojen. Možná bych uvažoval P 10 f.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#112 » pon 19. pro 2022, 15:18

Zrovna u LOSu bych to s miřidly tak strašně neřešil, střílí se na relativně blízko a míření je jen jeden faktor, co rozhoduje. Rozhodně začni klasikou, je spousta akcí, kde s kolimátorem nejde střílet, protože mířenkářská střelnice a tak dále.
Na to, aby jsi mohl opravdu závodit musíš sakra hodně natrénovat, nejen vlastní střelbu. Většina z nás má i závody jako další tréning.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#113 » pon 19. pro 2022, 17:18

Chlapi, díky moc za odpovědi!



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#114 » úte 20. pro 2022, 08:35

Ano, kup si OR verzi, až si zkusíš kolim a nebudeš mít možnost ho namontovat na svou SíZíPíTenSí, budeš litovat :) Důvodů, proč dnes kolim ano, je tolik, že není nad čím přemýšlet. Co se týká LOSu, to neřeš, přestřílí tě pravděpodobně libovolná žena s libovolně osazenou zbraní, tak to je, výsledovku máš možnost seřadit i nehledě na kategorie :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#115 » úte 20. pro 2022, 09:11

QR verze dobrý, ale je to jeho první zbraň a asi ještě moc neví, kam bude chodit střílet a co bude střílet. Klasická miřidla, třeba i se světlovodnou muškou, jsou použitelná na vše, s kolimátorem tě u mířenkářů vyženou.
Dobrá polovina závodů, co chodím, jsou u mířenkářů, jen to není klasická mířenka. Startovné 120 Kč, velký rozptyl zkušeností, žádný stres s přihlašováním.
A začínat je dobré mířenkou na 25 metrů, ať se naučí držet, mířit a spouštět. Nejlépe venkovní střelnice.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#116 » úte 20. pro 2022, 13:02

Prej SíZíPíTenSí:-))
Ano, právě že vím kulový a to mě vytáčí...
@grey.man: "Důvodů, proč dnes kolim ano, je tolik, že není nad čím přemýšlet". Jaké ty důvody jsou? Zase budu za pako, ale já jich moc nevidím... Čučím přes skličko na terč a kde je tečka, tam je díra... Vůbec mi nevadí, že mě každá žena přestřílí, aspoň já zatím soupeřím hlavně sám se sebou a dobře střílející holka: hmmm, hezká představa:-)
@kolombo: jj, 25 metrů si už dávám a pro mě je to právě to správné blaho (tedy ne jako sex s manželkou), proto ten kolim tak řeším. Baví mě se ladit na zbraň, cíl a pak sledovat výsledek.
Jsem ajťák a asi si připadáte stejně, jako když mě se někdo zeptá, jaký je nejlepší počítač a který si má jako koupit. To padám pod stůl...:-D
Borci díky!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#117 » úte 20. pro 2022, 13:35

Tady je IT ...

Základní pravidlo pro první zbraň by mělo být běžné střelivo, třeba 9x19 Luger, dle preferencí kohoutová nebo ne. Miřidla má naprostá většina lidí klasická, někdy světlovodné vlákno. Přípravu na kolimátor bych nevylučoval. Až nabereš zkušenosti, tak si pak pořídíš přesně tu zbraň, co potřebuješ ...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#118 » úte 20. pro 2022, 13:42

medved
Pis jednoducho a k veci. Veci o holkach na strelnici, sexu s manzelkou a podobne si nechaj na ine fora.
Ludia ti tu neradia aby si kupil kolimator, ale aby si kupol zbran ktora v buducnosti montaz kolimatoru umozni. Tzv. OR (optics ready) model dost bezny v produkcii vacsiny zbrojoviek
. A preco radsej kupit ten? Lebo to rozsiri moznosti. Ta uprava nemeni vlastnosti zbrane rovnako ako montazna lista. Ale mas moznost si zbran vybavit doplnkami. Tak ako si mozes namontovat baterku ci laser, mozes si nahorit kolimator. Mozes, nemusis. Niektori strelci napriklad pouzivaju kolimator koli zhorseniu zraku. A tiez ti kolimator naozaj preukazatelne pomaha ked sa natrenujes na jeho pouzitie. Cca 5-10% podla streleckej situacie. To ci mas kolim alebo pevne mieridla ale nevyriesi najdolezitejsiu vec, pracu so spustou.



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#119 » úte 20. pro 2022, 14:13

kolombo píše:Tady je IT ...

Základní pravidlo pro první zbraň by mělo být běžné střelivo, třeba 9x19 Luger, dle preferencí kohoutová nebo ne. Miřidla má naprostá většina lidí klasická, někdy světlovodné vlákno. Přípravu na kolimátor bych nevylučoval. Až nabereš zkušenosti, tak si pak pořídíš přesně tu zbraň, co potřebuješ ...


Super, jo, takto mi to dává smysl, díky za věnovaný čas!



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#120 » úte 20. pro 2022, 15:39

medvěd píše:Čučím přes skličko na terč a kde je tečka, tam je díra.


Tak sis právě odpověděl sám. Hele, je tu na tu informací jinde dost, ale báječně jsi to vystihl.

medvěd píše:Vůbec mi nevadí, že mě každá žena přestřílí, aspoň já zatím soupeřím hlavně sám se sebou


No právě, já jsem tím chtěl říct, že je úplně jedno, v které budeš kategorii a co budeš mít na zbrani za typ mířidel, neporovnávej se s ostatníma, ale sám se sebou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů