GunCentrum: LOS

Moderátor: LOS vedení



Navon
Příspěvky: 16

Příspěvek#31 » stř 21. lis 2012, 20:42

Quirinus píše:považuju za velmi špatný nápad upravovat pravidla soutěže tak, aby vyhovovaly pomýleným představám některých soudců.


To já zas ne, mým cílem je ubránit se bez toho, abych někomu dokazoval, jak je pomýlený, za cenu že půjdu sedět.
A teď praxe:
běží na tebe pět chlapců s mačetami, jak je budeš střílet (tvůj cíl je nebýt zaseknut mačetou):
1. co chlapec to jedna mířená rána
2. co chlapec to dvě mířené rány
3. co chlapec to dvě nemířené rány
4. celý houf spray and pray
u mě teda varianta 1. s tím, že poté, co vystřelím na každého jednou budu řešit, který z nich i nadále představuje hrozbu. Důvody jsou: nechci pokud možno kropit zcela bez míření, abych netrefil něco, co nechci, a míření zabere trochu času, kterýho moc nemám, proto musí stačit jedna rána, a domnívám se že je velká šance že zásah útočníka velmi zpomalí a sníží jeho schopnost bojovat, byť by ho zcela nezastavil.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » stř 21. lis 2012, 21:14

To je určitě dobré téma na stage ale má to jednu chybu, máš čas o tom přemejšlet a když missneš papír tak ti jí neflákne po palici. Takže jsme zpátky tam kde jsme byli, je to jenom sport a jediný stres obstará timer.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#33 » stř 21. lis 2012, 21:54

Navon:

To proč bys to řešil tak jak popisuješ jistě dává smysl, i když já bych to možná řešil jinak, a nebo taky úplně stejně. Teď od stolu fakt nevím, záleželo by na situaci. Navíc, myslím, že v reálu by nebylo třeba řešit všech pět útočníků, ale prvního nejbližšího, možná dva.

To je ale jedno.

Důležitý je, že v tomhle případě sám rozmýšlíš nad situací podle toho kolik je útočníků, jak daleko, co mají za zbraně (a dál třeba kolik máš nábojů a tak) a ne nad tím, jak se bude tvářit soudce Fremr nebo jiný "expert" až se dozví, že jsi střílel doubletapy. :)



Navon
Příspěvky: 16

Příspěvek#34 » stř 21. lis 2012, 23:53

Nevím. Prostě mi připadá přirozené, pokud na mě jde víc útočníků, dát každému jednu co nejrychleji a pak se rozhlížet co dál. Vyřazený terč bych si představoval jako jeden zásah v alfě, a možná bych tu situaci hodnotil jako vyřazený / nevyřazený.
Další možná situace by byla "tref všechny terče aspoň jednou ranou do alfy za časový limit". Něco jako stojí proti tobě 3 chlapi s noži, netuší že máš zbraň, zahnali tě do kouta a a blokujou ti cestu, pomalu se blíží s úmyslem tě zabít, jsou tak 3 - 2 m od tebe, prostřílej se. Čas se měří od prvního výstřelu do posledního, nikoli od pípnutí, závodník tasí když je připraven.
Jen je otázka, zda by si na takové situaci někdo neprostřelil nohu samou dychtivostí už už vystřelit...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#35 » čtv 22. lis 2012, 09:28

lekar.t píše:Nazdar
Na Klubovce máme tři medaile pro ty nejrychlěsí a pro ostatní hodnocení 5 bodů za ALFU, 3 za ČÁRLÍHO, 2 za DELTU
pro zařazení do losování o věcné ceny je nutnost splnit tři podmínky
-stihnout v (bohatě nataveném) časovém limitu odstřílet.
-nedostat proceduru (žádnou) ani DQ
-z každého terče min 10 bodů (podle klíče 2 alfy, 3 čárlí, 5 delt) nebo kombinace v součtu 10bodů.
Někteří si to střelili i víckrát aby se dostali do slosování.Pak není kam spěchat a střílí se pěkně v klidu a podle pravidel.Lidi se nehádají pro rozhodčího pohoda.
Tento model zavedl a copyright má Steiner. :idea:

Má to jedinou vadu: aby ses dostal do slosování (tj. měl dost bodů a žádnou proceduru na všech situacích), tak to nestřílíš jako obranu, ale pěkně pečlivě si zalezeš do krytu, a odstřílíš to prakticky jako mířenku z blbého (krytem daného) postoje. A aby ti nechyběly body, pořádně naděruješ terče, za což ti rozhodčí a pomocníci pěkně poděkují :lol:



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#36 » čtv 22. lis 2012, 11:12

Navon píše:Nevím. Prostě mi připadá přirozené, pokud na mě jde víc útočníků, dát každému jednu co nejrychleji a pak se rozhlížet co dál. Vyřazený terč bych si představoval jako jeden zásah v alfě, a možná bych tu situaci hodnotil jako vyřazený / nevyřazený.
Další možná situace by byla "tref všechny terče aspoň jednou ranou do alfy za časový limit". Něco jako stojí proti tobě 3 chlapi s noži, netuší že máš zbraň, zahnali tě do kouta a a blokujou ti cestu, pomalu se blíží s úmyslem tě zabít, jsou tak 3 - 2 m od tebe, prostřílej se. Čas se měří od prvního výstřelu do posledního, nikoli od pípnutí, závodník tasí když je připraven.
Jen je otázka, zda by si na takové situaci někdo neprostřelil nohu samou dychtivostí už už vystřelit...


Není problém dát povinnou proceduru, že se z důvodu nedostatku času střílí po jedné do každého terče a to celé dvakrát :-) Hodnotit se pak budou opět dva zásahy. Pravidla pro hodnocení zásahů budou dodržena. Něco podobného se dělá i na závodech IDPA.



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#37 » čtv 22. lis 2012, 11:24

To JaGR
Psal jsi:
Jak jsem psal výše o jedničce situaci. Na minulých závodech se střílelo tak že jsi dostal proceduru jen za to že jsi se nekryl před nevyřešeným terčem tzn si se před terči nemohl procházet a pak na jedničce tohoto závodu i když bylo řešení situace vidět, nebyla to tajná, tak po pípnutí většina lidí terče hledala a postupovala pomalu na této situaci "zbytečně" pomalu. Stejné to je u lidí, kteří jsou zde poprve a naběhnou do situace ala LOS jinde a nechápou fototerče, vyskakovací terče nic...
Vstup do neznámého ohroženého prostoru a taktické prohledávání je v Otrokovicích o tom že jdeš z bodu A do bodu B víš odkud jdeš kam jdeš na několika posledních závodech i s plánkem jak to tam vypadá je tam několik zástěn neterče a max 6 terčů a celé je to o tom že se nejdřív musíš podívat a až pak střílet nebo nestřílet a hlavně se rozhlížet protože kde nic nebylo najednou něco být může... S realitou to nemá moc společného jen je to potřeba řešit jinak a sem tam u toho ještě přemýšlet např nad barvičkama, křížkama a hvězdičkama. Dle tebe pro pohárový závod nevhodné?

Neříkám, že je to nevhodné. Pokud se dodrží pravidla je to ok. Psal jsem, že tajná nutí střelce se chovat tak, jak by se v reálu asi nechoval. Ano dá se to zmírnit tím, že je to prohledávání vlastního domu a střelec to prostředí zná (z nákresu, prohlídky apod.). Osobně si ale muslím, že závod jen s tajnými situacemi ochuzuje střelce o možnost vidět ostatní v "akci".

To lekar.t
Psal jsi:
Komentovat závody by měli především účastníci
.... názory : Nebyl jsem tam , ale ...... jsou úsměvné.

Pokud bys četl mé příspěvky pozorně, všiml by sis, že jsem psal obecnější názory na závody LOSu jako takové a nijak jsem nekomentoval závod, na kterém jsem nebyl.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#38 » čtv 22. lis 2012, 12:18

Je zcela běžné,kde se střílí podle pravidel IDPA (např. Itálie - ME IDPA ), řešení více terčů ve volném prostoru bez možnosti krytí takto - pojedné ráně do terče a pak dostřel. Např. je li 5 tečů,první 4. po jedné,pátý dabl a pak po jedné do terčů 1 - 4. Rozhodně smysluplnější než zakleknutí a řešení po dvou ranách do terče. Jinak - pro zastánce tohoto nesmyslu - vitální zónu tím nezmenšíte( ta je od hlavy k pasu ) :evil: Vitální zóna je oblast,kde bude pravděpodobně zásah fatální, zákleknutím se její velikost vůbec nezmění :shock: ,doporučuji vyzkoušet :!: Myslím,že takto postavená situace by oživila závody LOS.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#39 » čtv 22. lis 2012, 12:53

Ptak píše: Osobně si ale muslím, že závod jen s tajnými situacemi ochuzuje střelce o možnost vidět ostatní v "akci".

V GC ti co už odstříleli mohou koukat na další střílející, pokud to situace a rozhodčí dovolí.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#40 » pát 23. lis 2012, 07:04

Joe píše:Má to jedinou vadu: aby ses dostal do slosování (tj. měl dost bodů a žádnou proceduru na všech situacích), tak to nestřílíš jako obranu, ale pěkně pečlivě si zalezeš do krytu, a odstřílíš to prakticky jako mířenku z blbého (krytem daného) postoje. A aby ti nechyběly body, pořádně naděruješ terče, za což ti rozhodčí a pomocníci pěkně poděkují :lol:


Takže pěkně pomalu, v takovém případě se nesoustředíš na nejkratší čas medaile jsou fuč.
Zalezeš si do krytu a KRÁSNĚ vykrajuješ terče, to pochopili i začátečníci.
Zvýšil se počet Alf a to mnohonásobně.Časový limit je dlouhý a můžeš se soustředit na ovládání zbraně, krytí a postup.
Výsledkem je spokojený NESPĚCHAJÍCÍ střelec (pošle 3rány aby splnil body) rozhodčí ho pochválí (nemusel se bát ani o střelce ani o sebe).

Co ti vadí na na správném postupu????????a snaze nedostat proceduru a DQ???Každý se snaží vyhnout oběma Proc i DQ.
Pokud někdo jede pouze na čas tak se mu může stát že to bodově nesplní.
Přínos široké veřejnosti, splnění podstaty LOSu, lidovost.Takže tak.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#41 » pát 23. lis 2012, 19:13

On ten cas zase neni tak komfortni, aby slo o mirenku. Navic to snadno jde nastavit prisneji. Je zajimave, jak malo lidi to odstrili "bez pruseru" tj. baby, miss a bez dostatecneho poctu bodu. :lol: Ja to v prvni klubovce strilel 3x a 3x jsem dosta tu samou procku :roll:



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#42 » pát 23. lis 2012, 22:34

Děkuji Pafovy za přiznání a dodatečně i za troje startovné. ;)
Když provedl tu samou chybu potřetí (taktické přebití) ještě se tomu smál :lol:
A nebyl rozhodně jediný s opakováním, já si to dal taky dvakrát Steiner mě vyprocedúroval za poloprázdný zásobník. :oops:

Co ty Joe ??? :idea:

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#43 » pon 26. lis 2012, 10:58

Pravidla LOS nejsou obecně správné taktické pokyny. Například:
- Proti terči by ses neměl vůbec odkrýt (penalizaci dostaneš až za střelbu mimo kryt).
- Měl by ses z krytu vyklánět mimo pozici, kde tě protivník čeká, tedy vleže, v kleče, z jiného místa, to pravidla nijak nezohledňují.
- Naopak, nově požadují využití přednostně vertikálního krytu, což nemá logiku.
- Snížení siluety klekem nebo dřepem není zmenšení zásahové zóny, jen se zastavíš, takže jsi lepší terč. Pravidla LOS to však berou jako krytí :roll:
- Klamání světlem (neměl by sis svítit před tělem, protivník bude intuitivně útočit na světlo; o svícení/nesvícení při přesunu se už píše jinde).

Když za větší penalizace budeš vyřazovat, a budeš motivovat k pořádnému prostřílení terčů (které v reálu státní zástupič omlátí o hlavu jako vybočení z mezí NO), IMHO ještě ze sportu neuděláš obranu. To, do čeho tímto závodníky nutíš, není obranný postup, jen pomalejší sportovní.

Pokud u jednoho závodu vyhlásíš dvě - vzájemně si částečně protiřečící - hodnocení, nutíš účastníky rozhodnout se pro jeden z přístupů (sportovní vs. pomalý), případně si to střelit min. dvakrát, přičemž podruhé jsou samozřejmě ochuzení o efekt tajných situací. To dvojí bodování jednoho výkonu mi přijde poněkud schizofrenní.

Ale hlavně, nejedná se o reformu přístupu směrem k obraně. Jsou to jen dvě různá hodnocení střelby týchž situací podle týchž pravidel, každý systém pouze klade důraz na jiný parametr výkonu závodníka. Není na tom nic špatného. Pokud jste o tom přesvědčení, závodníci tam chodí, a máte na to kladné ohlasy, je to v pořádku.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#44 » pon 26. lis 2012, 20:09

Joe, a ted na klubovce jsi strilel rychle nebo dobre? :lol:



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#45 » pon 26. lis 2012, 23:03

No sportovně přeci. :lol:
Co změna nicku Joe čistič :twisted:
Psal jsi "státní zastupiˇ omlátí ....." no sport to omlouvá a dostaneš
MAX věrejný práce ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů