Skrytí jmen účastníků

Moderátor: LOS vedení



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#46 » ned 26. kvě 2013, 01:49

Ať dotyčný chce nebo ne, je jen a pouze na jeho vůli, zda JAKÝMKOLI způsobem dá (nebo nedá) o sobě vědět, jestli u sebe byť jen může, mít zbraň.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#47 » ned 26. kvě 2013, 23:01

Nejsem Štěpán, ale stejně si dovolím reagovat.

ilicz píše:Štěpáne, spoustu ze střelců, které znám nosí tričko, čepici, nebo polokošili LEXu. Někteří nosíme i odznáček. Ač není nutnou podmínkou členství v LEXu vlastnit zbraň nebo vůbec ZP, troufnu si říct, že číslo takových lidí se limitně blíží 100%.


To je klasická projekce, máš to tak ty a pár tvých známých, takže to tak mají všichni.
Mě znáš a rozhodně patřím k těm, kteří nepovažují za rozumné vytrubovat, že jsem potenciálně ozbrojený a určitě nejsem jediný. Ale je logické, že víš spíš o těch, kteří se rádi pochlubí, protože ti ostatní ti to prostě neřeknou ;)

ilicz píše:Považuješ takové tričko za nelegální, protože implikuje, že u sebe (možná) nosíš zbraň?

Kdejaké pouzdro na dlouhou zbraň je tvarované a je z něj poznat, že je na zbraň. Přesto taková pouzdra splňují podmínky skrytého nošení i držení. Já osobně to před nikým netajím, že střílím a neetkal jsem se ve svém okolí s žádnými nepřátelskými reakcemi :)


Pouzdro lze volit takové, které není vidět a kdyby mělo dojít na obranu, je podle mě lepší, když útočník o zbrani předem neví. LEXí trička jsou pěkná a fajn na propagaci, ale přijdou mně osobně krajně nevhodná na nošení na veřejnosti současně se zbraní.

S vyloženě nepřátelskými reakcemi jsem se nesetkal, ale rozhodně už ano s obavami a předsudky a nerad si zbytečně komplikuji život.

Nikdo ti neupírá právo se střelbou chlubit, tak prosím nikomu na oplátku neupírej právo se tím nevytahovat.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#48 » pon 27. kvě 2013, 07:48

Ještě dodatek:
LOS je dobrovolný a nikdo nenutí nikoho se účastnit, když nechtějí při jednoduchém hledání na webu být zrovna spojení se střelbou.
Ale vadí mi, jak ti, kterým to nevadí, automaticky označují ostatní za hysterické paranoiky, protože právě ten jejich přístup je přeci ten jediný správný.



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#49 » pon 27. kvě 2013, 08:11

Ještě taková poznámka mimo: Motivů proč vlastnit/nosit zbraně je více. Pokud někdo má potřebu veřejně dávat najevo, že nosí, docela to vzbuzuje pochyby, zda jeho motiv nebo jeden z jeho motivů je úplně ten nejlepší.

Zpět k tématu:
Bylo by velice vhodné zamyslet se a zkusit zformulovat důvody, kvůli kterým je podle zákona nutné nosit zbraně zkrytě.

Předešlý přispívací posílil mou naději, že je tady přece jenom nějaká racionální diskuze možná, tak snad nebude jediný.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#50 » pon 27. kvě 2013, 08:17

Je samozřejmě každého věc jak moc se chce a nebo nechce prezentovat. Ale aby takový člověk zvážil jestli vůbec bude na závody chodit a nebo vůbec na střelnici. Co když ho někdo uvidí že jde dovnitř, snadno si pak domyslí co tam dělal a může o tom říct i dalším. Jestli by to nechtělo tyhle zařízení maskovat třeba jako GayClub, to je dneska trendy a ostudu si s tím neuděláš ;)



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#51 » pon 27. kvě 2013, 08:58

Jak tu již padlo:
Kdo chce být inkognito, ať soutěží pod pseudonymem
Komu to neva, ať soutěží pod svým jménem
A kdo chce exhibovat, ať točí videa na youtube

Ale debatu jaký je smysl toho nosit skrytě, tu si rád přečtu.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » pon 27. kvě 2013, 11:51

odděleno :arrow: Důvody pro/proti povinnému skrytému nošení

Držme se zde, prosím, LOSu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů