Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#136 » pon 16. črc 2018, 06:50

A není to tak trochu tím, že ten kdo v IPSC toužil střílet s kolimátorem, tak už dávno střílí v divizi open?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#137 » pon 16. črc 2018, 07:51

Nieje.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#138 » pon 16. črc 2018, 09:03

A nějakou teorii za tím máš, nebo ti to mám prostě jen věřit?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#139 » pon 16. črc 2018, 09:54

Open a Production je nieco uplne ine.
PRD: faktor len minor, 9mm, 15 nabojov v zasobniku, prva rana pretlacenim spuste...
OPN: v podstate bez regulacie
Kolim v PRD musi byt na zavere zbrane, su striktne pravidla... Je tam dost odlisne chovanie, kolim v OPN ti stoji na mieste, lebo je montovany na rampe uchytenej na telo zbrane. Preto som sa ani nerozpisoval, pozri si pravidla IPSC pre jednotlive divizie.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#140 » pon 16. črc 2018, 10:29

No tohle všechno (nebo aspoň většinu) vím a chápu, že tam jsou podstatné odlišnosti - především v tom, že kolimátor nelítá spolu se závěrem. Já ale řešil trochu něco jiného - motivaci lidí.

Pokud je pro někoho důležité mít na pistoli kolimátor - potíže se zrakem, které komplikují používat klasická mířidla, prostě mu to tak jde lépe a chce střílet IPSC, atd. tak dle mého názoru prostě už dávno střílel v OPN a vznik nové divize ho nepřesvědčil k výměně vybavení. Ti co střílí PRD nevidí v kolimátoru přínos a tak nemají důvod přecházet do PRDO.

Jak tohle vidíš ty? A střílí lidi v OPN i bez kolimátoru? Kolik takových je?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#141 » pon 16. črc 2018, 11:23

střelba klasickým openem je podmíněna přebíjením, což není ve všech zemích v IPSC organizovaných možné
s PO lze střílet "devítky z pultu"



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#142 » pon 16. črc 2018, 11:56

@Quirinus - trocha uvedení do reality jednoho svátečního střelce.
Stříhám metr a těším se na přechod z PRD do PO.
Nemám valných ambicí "něco zatřílet", ale zhoršily se mi oči a přechod do Open při mých kvalitách svátečního střelce mi přijde takový...
Navíc PO Ti umožní závodit třeba s P1OC, nebo Gčkem - obě pistole vhodné pro každodenní nošení.
Jen na závod máš verzi s kolimátorem. Na nošení to je věc nepodstatná - stejně se bude na 99% jednat o pudovku. Trénuješ a závodíš s tím, co nosíš. WIN-WIN
Zkus si představit u sebe tahat kanón divize Open... :)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#143 » pon 16. črc 2018, 12:35

4mike: To jsem netušil. A výrobci střeliva v takto "postižených zemích" nedodávají fabrické střelivo vyhovující potřebám openářů? Nebo jak to tam řeší, OPN moc nestřílí?

radim78: No já proti PO nic nemám, naopak. Jen se snažím pochopit/vysvětlit, proč není moc zastoupená. Tvůj příklad dává perfektní smysl a dle mého názoru to lze právě aplikovat i na LOS. Sice se LOS tváří jako obranka, ale malých terčů na větší vzdálenosti je tam víc než dost, tzn. o pudovce nemůže být ve většině případů vůbec řeč.

Jinak nevím, jaké jsou odlišnosti v divizích open u IPSC a 3gun, ale třeba Miculek 3gun OPN střílí s SW CORE s malým Viperem přímo na závěru. Tak jsem tak nějak předpokládal, že dokud nebyla v IPSC divize PO, objevovalo se podobné vybavení právě v OPN.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#144 » pon 16. črc 2018, 14:27

USPSA mělo naprd optic dříve než IPSC a mělo váhový limit, proto ty plasťáky



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#145 » pon 16. črc 2018, 17:44

Q
Open mozes strielat aj Shadowom 2. Natlacis si viac nabojov do zasobnika a hned si hodnoteny v Open, lebo do Standardackej krabice sa nezmestis. :-D
Ked chces byt konkurencieschopny, tak strielas OPN s major, s kolimom a optikou. Takze na uvod ta zbran stoji 3 a viacnasobok zbrane na PRD. A potom produkcne strelivo je pre major vyrazne drahsie ako 9Luger, kde myslim najlacnejsie sa da zohnat v cz za 3,50-3,60 Kc pri vacsom odbere.
A aj chalani co neriesia financie sa netlacia automaticky do Open. Niekomu sa paci Clasic, niekomu Standard... Poznam aj takych co maju viacero zbrani a idu si strelit diviziu na ktoru maju momentalne chut.
Ja strielam PRD a ak by som mal chut na zmenu, asi by som siel medzi 1911karov. :-)
V nasich krajoch je production optics okrajova zalezitost a asi este chvilu bude.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#146 » úte 17. črc 2018, 06:57

Quirinus píše:.........třeba Miculek 3gun OPN střílí s SW CORE s malým Viperem přímo na závěru. .........

nebude to tím, že je tovární střelec SW sponzorovaný Vortexem :?:

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#147 » úte 17. črc 2018, 07:31

MRBLUE: Jo, asi na to koukám příliš amatérským pohledem. :-)

4mike: Tak určitě. Ale to vysvětluje jen proč nemá třeba C-more či Trijicon (Trijicon RMR má na brokně), ale ne proč to má přímo na závěru místo na rampě. Může to být kvůli hmotnostnímu limitu, který zmiňuješ výše?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#148 » úte 17. črc 2018, 09:30

můžem fabulovat jestli přínos chování 1,5kg opena převýší jeho hmotnost
(zrovna u někoho, kdo podstatnou část kariery krotí revolver v majoru) ale to je asi tak vše
i proto že se mi nechce dohledávat, jestli hodnotí Major/Minor či jak je specifikovaná divize v níž soutěží
(IMA, 3GN ,USPSA)

krom toho on ten plasťák v kydexu může být mnohem praktičtější než open v IPSC držáku
https://www.youtube.com/watch?v=QA37R2XCqYo
navěsit na stage na sebe tohle všechno, jsem rád za každý deko dolů
Na broknu musíš v prvé řadě pověsit pouze to, co má reálnou šanci přežít ráži a konstrukce RMR působí docela "rusky"

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#149 » úte 17. črc 2018, 11:33

4mike: Jasný. Pěkný video. Většinou jsem viděl, že mají dlouhé zbraně rozmístěné po situaci a odkládají je do těch plastových barelů. Nosit to všechno na sobě mi přijde zábavnější. :-D

Já si teď dal na Benellku FF3 od Burris (byl jsem omezený možnostmi montáže), tak jsem zvědavej jak dlouho to přežije. Kdyby broknu nezvládlo RMR, tak už asi nic. :-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#150 » úte 17. črc 2018, 12:01

Quirinus píše:...... Kdyby broknu nezvládlo RMR, ......

tak jsou další odzkoušený produkty

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron