Zamyšlení nad LOS

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#331 » čtv 10. črc 2014, 18:59

Albert
myslel jsem to jako kdo pořádá ty a ty akce na web jsem koukal je tam jméno ovšem nic o tom dotyčném co a jak. Když si vybíráš kurz díváš se kdo tě bude učit a co prodělal myslel jsem zda je toto možno vysledovat na LOSím webu a podle toho kdo to pořádá a co má za sebou si vybrat akci?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#332 » čtv 10. črc 2014, 19:23

Většina pořadatelů a vůbec lidí co se kolem toho motají má za sebou výše zmíněné kurzy, někteří mají i letité zkušenosti s IPSC (případně v jiných disciplínách) někteří jsou bývalý nebo i současní instruktoři ať už MP nebo PČR, atd.atd. V propozicích se kvalifikace, absolvováné kurzy ani střelecká úroveň organizátorů/rozhodčích neuvádí. (není a nebylo to nikdy zvykem)

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#333 » čtv 10. črc 2014, 19:28

OK, tak to je škoda, že se to neuvádí, tak děkuji za odpověd.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#334 » čtv 10. črc 2014, 20:27

Zkusenosti lidi je zvykem uvadet u kurzu.
U zadneho sportu, u zadne discipliny u zadneho jineho zavodu jsem nic podobneho nezaznamenal.

Pokud te to ale potesi (co bych pro to neudelal :-), ze?), pak ja jako osoba poverena vedenim LOS jsem prosel následujícími veřejnými kurzy (aby se to nevylozilo blbe - poverenej jsem ted, prosel jsem před lety):

Akademie Aegis (http://www.aegisteam.cz):
- K1 – Základy obranné střelby
- K2 – Pokročilé techniky obranné střelby
- K3 – Expert
- K5 – Samonabíjecí puška
- K7 – Světlo&Tma
- K9 – Skryté nošení
- Teleskopický obušek

Radek Libovický (http://www.obranna-strelba.cz)
- 03 – Boj se zbraní na krátkou vzdálenost

Adam Tyc
- kurz IPSC střelby z krátké zbraně

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#335 » čtv 10. črc 2014, 20:42

cmk
díky o tobě vím, už jsme spolu nějaké to slovo prohodili :-).
Chtěl jsem to vědět, protože jsem si říkal, že po Otrokovickém LOSu bych se podíval ještě teda jinam, abych měl ucelený obraz a pak si říkám kam jet, tak kdybych viděl, že LOS např. v Táboře staví Pepa Fanánek co má za sebou kurz ICS, Base47 a Radek Noha co má za sebou 3 roky v bojích v Afganistánu a kurz pro OS, tak bych se tam jel podívat jak to oni staví a jak se na celou věc dívají...myslím pojetí položek.

Pokud by tam byl Mirek Kos co má za sebou 3 soutěže IPSC a Franta Hlína co už má 5 roků ZP...určitě tam nepojedu neb jejich úhel pohledu mě moc nezajímá.

Pod obecným většina pořadatelů....má všechno cos vyjmenoval, si nic moc nepředstavím a pro mě informace která mě nikam nenasměruje.

Možná by to nebylo špatné tam úvést nebo je to něco proti nečemu?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#336 » čtv 10. črc 2014, 21:33

AREYOU, byť tě hlavně zajímají střelecké zkušenosti, je třeba také přihlédnout i k tomu, že umístění a stavební možnosti té či jiné střelnice jsou v každém městě (či poblíž města) jiné a mají svá specifika. Např. v Otrokovicích si v bezproblémů zastřílíš i po tmě a to nehledě na čas, netrápí tě sníh, déšť a pod. Zato např. v Opařanech se dá střílet na více než dvou či třech stejčích zároveň. Taktéž umístění závodu v tom či jiném městě má něco do sebe (myslím tím vzdálenost od bydliště střelce). Já to osobně (a nejen já) mám tak, že se dostanu v podstatě jen do Otrokovic, tedy na Moravě. V Opařanech jsem byl v minulosti střílet jiné závody než LOS, proto je zmiňuji. Někdo zase kvůli vzdálenosti střílí jen v Čechách. Není to jen o tom, že "strejda Tonda v Bezdíkově má 5 let zbroják a na druhou stranu pantáta Gustav ze Lhoty už 100 let střílí IPSC, 50 let LOS a 20 let je instruktorem PČR a MP".

Ikdyž tě LOS moc nebere, mohu ti doporučit, zkus Otrokovice ještě aspoň 2x a zkus si na porovnání také jiné závody LOSu v Čechách na venkovních střelnicích. A nebo jiné, tobě milejší závody. Pak nejen ty lépe pochopích, o čem píšu. Tedy že to není jen o pořádájících lidech. Takovéto závody pořádají lidé se zkušenostmi. Ikdyž chápu, že pro některé, jako ty je to (zkušenosti) patrně tím hlavním kritériem.

Navíc o kvalitách závodu v tom či jiném městě vypovídají recenze. Spoustu lidí na druhou stranu nezajímá, jestli ten či onen má nebo nemá tolik zkušeností, ale jak je schopen závod postavit. I lidé s méně zkušenostmi jsou schopni postavit velmi dobré a kvalitní závody. A pokud je pro tebe nějaký závod to, co tě vůbec nenadchlo, tak snad není důvod se tam vracet. Navíc kvalitní závody se uvádí ve střeleckém kalendáři + dle popisu jde poznat, pro koho jsou tyto závody určeny.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#337 » čtv 10. črc 2014, 21:43

Georg
okay, vážím si tvého doporučení, ale mě konkrétně fakt zajímal hlavně úhel pohledu lidí co mají nějaké kurzy a staví položky na LOSu neb sám položky u nás na drillech stavím, tak jsem chtěl prostě porovnat s lidma co prošli kurzama.
V Otrokovicích jsem byl a jelikož jsem dostal email, že nemám soudit podle Otrokovic chtěl jsem jet jinam, abych teda nesoudil jen podle Otrokovic.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#338 » pát 11. črc 2014, 11:25

Na druhou stranu, znám spoustu lidí co žádnejma kurzama neprošli a stavěj moc hezký závody. na druhou stranu znám spoustu lidí co prošli spousty kurzama a střílej furt špatně. někdy to měřítko je, někdy ne. jde hlavně o to jak se k těm závodům lidi vyjadřují :)



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#339 » sob 12. črc 2014, 15:50

Myslim Are you ze se na to spatne divas. Zazil jsem zavody organizovane instruktory aprislusniky Urn, Sog i dalsich specialnich jednotek a byly to docela propadaky. Proste proto, ze i kdyz meli zkusenosti z ostrých akci a spousty kurzu, nemysleli jako zavodnici. Zavod proste neni simulace bojove akce, ani bojovy drill a s tim nikdo nicnenadela i kdyby se rozkrajel. Maximalne ti pomuze urcitou zabavnou formou procvicit nektere technicke prvky pouzitelne v bojove situaci... Vetsina prislusniku specialnich sil jsou jen prumerni a lehce nadprumerni strelci, protoze vic nez strelbu cvici taktiku, fyzickou kondici, spolupraci v tymu, komunikaci a modelove situace. Pokud jde o uvadeni profesniho zivotopisu u rozhodcich zavodu. Je to nesmysl.1. Kvalita zavodu je ovlivnena spoustou hodnot, mezi ktere patri velikost a vybaveni strelnice, pocet a nasazení poradatelu, finanční rozpočet atd. 2. Strelecka komunita je navic natolik malicka, ze kazdy zkusenejsi strelec uz vi co muze ocekavat a podle toho si voli kam pojede.. PS. Pobavila me hlaska o hazeni perel sportovcum. Je tak zcestna az to pobavi.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#340 » sob 12. črc 2014, 19:40

Chip
..."Zazil jsem zavody organizovane instruktory aprislusniky Urn, Sog i dalsich specialnich jednotek a byly to docela propadaky. Proste proto, ze i kdyz meli zkusenosti z ostrých akci a spousty kurzu, nemysleli jako zavodnici." A to by právě mě imponovalo, že nemysleli jako závodníci. Každopádně na svoji otázku jsem odpověd dostal takže všem děkuji za rady připomínky a teorie. Pokud by ovšem bylo možné tedy doporučit kam jet na LOS budu rád, když se tedy "profesní životopis" neuvadí asi se znáte a doporučíte mi kam jet za lidma co mají kurzy a dělají LOS.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#341 » sob 12. črc 2014, 20:13

no bohužel každýmu sedí něco jinýho, takže tohle bohužel se musí vyzkoušet, buďto to sedne nebo to nesedne.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#342 » sob 12. črc 2014, 20:51

Nebo to muzes vymyslet jinak... Psal jsi, jak mas rad " apostoly obranné strelby" Pafa, Lekar.t. atd.Tak se domluv s nimi, jezdi jen na zavody co organizuji oni a uzijes si jako pasik v zite. :-) A jeste mi prosim napis ktere to jsou, at tam pro vsechny svaty nahodou nejedu... Fakt by me nebralo pul hodiny prohledávat situaci, pak dat jednu ranu a byt hodnocen za umelecky dojem. Nehlede na to, ze spojeni zavodu a taktiky považuju za blbost. Jeste nikdo to objektivne nedokazal.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#343 » sob 12. črc 2014, 21:14

Chip
...zdá se mi to nebo mi prostě nechcete doporučit organizátory LOSu s kurzama ;) ? Ohledně lekaře, PaFa atd. to nemusím nikam jezdit kluky znám osobně a jejich pohled na věc znám taky.
Od nich jsem dostal tip na Otrokovice tam jsem byl.
Nechci, aby se debata zde začala točit někam nějakým směrem, šlo mi o to co jsem napsal v úvodu...nechci se tu hádat, osočovat atp., opravdu nechci.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#344 » ned 13. črc 2014, 01:43

Spis myslim ze ti to rici nemuzeme protoze to nikdo nevi. Nesledujeme kdo jake kurzy absolvoval, neni ktomu zadny duvod. Sam jsem jich absolvoval spousty, vcetne dvaceti mesicu sluzby v zahranicnich misich. A nemyslim, ze bych kvuli tomu stavel lepsi zavody...

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#345 » ned 13. črc 2014, 07:31

Chip
tak bych přijel na LOS co stavíš ty, jen nevím podle čeho zjistím, že seš to ty :-). Můžeš mi klidně do SZ poslat instrukce. Jestli stavíš lepší nebo horší závody mi je fuk, jde mi o logiku v položkách a nemusí to být vůbec jen o dvou terčích na položce atp. mě osobně vůbec nevadí na položce vystřelit klidně 20 ran (jednak pokud už někam jedu přes půl republiky chci si tam i trochu zatrénovat a zastřílet nejsem úplně zastáncem položek na dva terče a 4 výstřely).
Z toho co napsal Albert (Většina pořadatelů a vůbec lidí co se kolem toho motají má za sebou výše zmíněné kurzy...) jsem pochopil, že to právě většina lidí co jezdí, střílí LOS ví, asi jsem to pochopil jinak než to bylo myšleno, to je fuk.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů