Zrušení poháru LOS

Moderátor: LOS vedení

V otázce ZRUŠENÍ Poháru LOS jsem:

pro zrušení kvůli sportovní nesouměřitelnost závodů na jednotlivých střelnicích,
5
8%
pro zrušení, protože podporuje nezdravou soutěživost, která jde proti duchu LOS,
9
15%
pro zrušení z jiných důvodů (důvody můžete uvést v diskuzi),
1
2%
proti zrušení (důvody můžete uvést v diskuzi).
47
76%
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#91 » stř 18. pro 2013, 18:00

Bylo to receno "Pohar vzniknul jako...", nikoliv "Pohar je pouze...".
Vloni byla kvalifikace nezavisla na poharu - pocitala se i z klubovek... Letos uvidime, kdo bude reditel...
Pokud nebude nikdo a ja budu poveren vedenim, bude kvalifikace: "kdo alespon 3x dosahne na 60 a vic procent bud na poharovem nebo klubovem zavodu v kratke zbrani" (pokud me nekdo nepresvedci o necem lepsim - lonskych 3x55% z cehokoli bylo opravdu volne moc - ta problematika stanoveni kvalifikace je trochu slozitejsi a souvisi s historickymi ustupky pozadavkum nekterych poradatelu a strelcu, ale je potreba to naopak vyresit nejakym jednoduchym pravidlem, coz neni vzdycky uplne snadny).



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#92 » pon 30. pro 2013, 14:48

the_moss píše:LOS nemá být čistý sport, ani kurz obranného použití zbraně. Má vyplňovat prostor mezi nimi (s částečným průnikem), protože sportovních disciplín a kurzů obranné střelby je dost, ale prostor mezi nimi byl před LOSem prázdný. Měřitelnost výsledků a soutěž ano, ale ne za každou cenu. Obrannost ano, ale taky ne za každou cenu. Právě to dělá LOS LOSem. Zabývá se tím, čím se nezabývá IPSC a není to kuzr obranné střelby, který stojí 3000 a je neúnosné na něho chodit každý měsíc. Je to takový příjemný a časově/finančně dostupný trénink/odreagování/přátelská soutěž ve střelbě s pohybem a v rámci běžného nošení.

Pokud se LOS přikloní příliš ke sportu a odkloní se od obranná střelby, asi skončí po prohraném konkurenčním boji s IPCS jako střeleckou sportovní disciplínou. Pokud se přikloní příliš k obranné střelbě, ztratí značnou část střelců, kterým jde o odreagování, udržení střelecké kondice nebo občasné oprášení střeleckých dovedností. Snažme se zůstat na tom exkluzivním místě mezi sportem a obranou, které LOS v podstatě definuje.


Naprostý a bezpodmínečný souhlas s výše napsaným!!!

Viklan (cca. 20 roků aktivního tréninku obranné střelby v AOS a posléze v LOSu).

Uživatelský avatar
joerg.s
Příspěvky: 71
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#93 » pon 31. bře 2014, 00:06

Ajajaj... další "plodná" diskuse na věčné téma...

Jednoduše: Jsem proti zrušení poháru, protože to je to, co dost lidí láká, prostě si zajet protáhnout tělo a hlaveň a trochu oprášit své dovednosti. Jsem si jist, že hodně účastníků tam jezdí i kvůli atmosféře a setkání s lidmi (a určitě jsou i tací, kteří na LOS jezdí HLAVNĚ kvůli lidem a střelba je pro ně příjemným bonusem).

Kdyby to s LOSem bylo tak špatné, že by se mělo pohárové hodnocení zrušit, vypadalo by to celé jinak. Tady ale jde pouze o staré spory a rozkopané bábovičky (na obou stranách barikády) a s LOSem jako celkem to dle mého názoru nemá příliš mnoho společného. Někomu vyhovují závody támhle, protože jsou rychlé a na hodně ran, jinému zase támhle, protože jsou tajné a používají fototerče.

A co? Splňují oba typy (byť se zdají být dosti odlišné) základní požadavky a jsou postaveny dle pravidel? Splňují, jsou. Kde je tedy problém? Ať si každý jezdí tam, kde mu to je milejší, stejně se tyhle boje na barikádách týkají jen těch halasných menšin, které jsou ale slyšet (respektive vidět, jelikož většina diskusí se odehrává na internetech :D ).

Kdyby na nějaké střelnici byla konstantní účast řekněme 5-10 střelců, kteří by tam tak "honili procenta", bylo by na diskusi s tím něco udělat (analyzovat proč tam jezdí tak málo střelců, zkontrolovat, zda je vše podle pravidel...), ale takový humbuk kvůli bábovičkám.... ;-)

PS: Taky to tu nedělá nejlepší jméno LOSu, protože když sem zavítá nováček, musí si myslet, že to na závodech vypadá jak když se dvě trhovkyně hádají o místo na postavení stánku se zelím :D Musím ale říct, že jsem nikdy na žádných závodech, ať už byly v kterékoliv části republiky, nezažil špatnou nebo nepříjemnou atmosféru. To pak jen občas po nich, na fóru, ale proč si zadělávat na vředy, když často ty nejútočnější příspěvky začínaly slovy "Já tam teda nebyl, ale slyšel jsem..." :D :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů