Dotaz k pravidlum

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#46 » pon 23. říj 2017, 21:29

Pelanj: dvojitý opasek ala IPSC, kde je vnitřní část upevněna v putkách a vnější část nalepená na vnitřní, tvoří jeden pevný celek a to celé dohromady je tedy fixováno v poutkách kalhot/sukně. Výše vyfocená věc nevypadá že by šla neoddělitelně spojit s poutky kalhot/sukně.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#47 » pon 23. říj 2017, 22:47

no, a nedaly by se tam prostřihnout díry tak, aby vložený opasek vstupoval dovnitř a byl provlečen skrze poutka kalhot (třeba v těch prošitích na 4. a 8. hodině), což by spolu s provlečením vpředu na 11. a 1. hodině vyhovovalo pevnému spojení v pravidlech, a současně i požadovanému účelu bederáku?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#48 » úte 24. říj 2017, 05:39

OK, díky, rozumím. Suchý zip stačí.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1010

Příspěvek#49 » úte 24. říj 2017, 06:14

Mac42: a nebylo by jednodušší vzít si normální kalhoty a normální opasek ;-) .... než vymejšlet 3,14čoviny ...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#50 » úte 24. říj 2017, 07:24

Albert: Pro zdravého člověka určitě ano, ale kolega má zdravotní problémy a jen se snaží najít cestu, aby to mohl nosit na pružných kalhotech bez poutek a zároveň vyhověl bezpečnosti. Co je na tom špatného? Že to vypadá "takticky" a ne civilně? Na to bych se s prominutím vy****.

Když si např. na kalhoty našije na 3 místa něco, čím by to spojil s D-kroužkama, tak pravidlo o 3 pevnýc bodech splní. Věřím, že zkouškou bezpečnosti by prošel s prstem v nose a o skrytosti nošení rozhoduje správně zvolená délka a velikost bundy, ne typ opasku a pouzdra.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » úte 24. říj 2017, 07:51

coffee píše:Nevím, co to bylo za instruktory a nakonec jejich názor není důležitý, ale opasek nesplňuje podmínku pravidel. Rozpor není formální, ale faktický. S vybavením nesplňujícím podmínky pravidel nelze připustit do závodu.


Ten instruktor jsem byl já. Nemožnost použít běžný opasek / kalhoty mi byla vysvětlena ze zdravotních důvodu. V takovém případě záleží na hlavním rozhodčím / řediteli závodu, zda střelce s takovou výbavou připustí do závodu.

Dle pravidel se shodneme, že tato výbava nevyhovuje.
Naposledy upravil(a) HawkCZ dne úte 24. říj 2017, 08:08, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#52 » úte 24. říj 2017, 08:08

Njn... Podle neúplných informací se prostě těžko posuzuje. Pak to jistě záleží na rozhodčím. Kdybych to zdravotní hledisko věděl, ani první koment bych nepsal.

Uživatelský avatar
martens73
Příspěvky: 14

Příspěvek#53 » úte 24. říj 2017, 08:54

jen to shrnu:
1. ano, mám chronický zdravotní problém, který mi otravuje život a koníčky. řeším to s doktorama, ale nevypadá to zatím na jednoduché a rychlé řešení
2. takže hledám schůdné alternativy - strečové kalhoty nebo našitá poutka na něco volného moc nefungují, pásek pak stejně blbě drží
3. tenhle návlek stál směšných 600,-, proto jsem po něm sáhnul jako po jednoduchém, funkčním a levném řešení na různé kurzy, kde chci, aby mi pistole držela jak má, dalo se správně tasit atd.
4. buď na LOSu občas někde přimhouří oko a nechají mě s tím zastřílet, nebo holt ne a pak budu vymýšlet dál, pořídím si ledvinku, která je povolená, zkusím si nechat ušít speciální kalhoty na zakázku apod.
5. pořád můžu na tepláky přišít tři poutka a je to podle pravidel v cajku - návlek má na 9, a 3, hodině prořezy pro zavěšení stehenních pouzder a tamtudy poutka provlíknu za opasek - budou tam k ničemu, ale bude to podle pravidel
6. tady už na tom asi víc nevyřešíme ;-)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#54 » úte 24. říj 2017, 18:28

martens73: když vyřešíš spojení s kalhoty, pak se to dá připustit.

HawkCZ: OK, je potřeba vzít v úvahu, že něco jiného jsou tréninky na LOS a příprava a jiný přístup je na závodech, kde mají pravidla prioritu.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#55 » úte 24. říj 2017, 19:04

Souhlas. Je spojen s kalhotami, dvoudíl by vadit neměl. Jen na něm pak nesmí být to pouzdro, které k němu v IPSC patří :-).

2 Carloss Je to návlek na opasek. A ano, fotografové mívají něco podobného dost často, zejména reportéři.



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#56 » úte 24. říj 2017, 20:25

Jen si tak říkám, jestli by ten problém nevyřešili velmi volné kalhoty s pořádným koženým páskem kterej by byl volně a přesto držel tvar. A celý to zavěsit na pořádný kšandy čili šle? ;)



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#57 » stř 25. říj 2017, 19:08

Neřešil bych to, pokud jde o zdravotní důvody. Vím, co to je. Taky mám někdy pod kalhotami bederní pás s dlahami. Ale sehnat tak široké gatě už není prča. :-)



Flatterhaft
Příspěvky: 63

Příspěvek#58 » úte 7. pro 2021, 11:47

Ahoj, chci se zeptat na pistoli H11 s kompenzátorem od výrobce. Lze jej na LOSu použít a nebo je třeba jej sejmout? Druhá otázka: nebylo by možno H11 s hlavní se závitem (bez kompenzátoru) připustit do MPi? Je přece jen výrazně menší než třeba subkompaktní Canik. Děkuji za odpověď.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#59 » úte 7. pro 2021, 12:35

Začal jsem psát, že kompenzátor je přímo uveden jako zakázaný doplněk, ale náhledem do pravidel jsem zjistil, že to tak jednoznačné není. Je zakázaný jen jako následně provedená úprava.
Pokud si ale vyložím text pravidel, který zní: "... se kterými zbraň nebyla vyrobena", tak že se nejedná se o integrovanou součást zbraně, ale doplňující úpravu, pak se obávám, že to proti pravidlům je. Provedení např. u Glocku, který vyráběl verze v kompíkem, znamenalo zásah výrobce do hlavně.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#60 » úte 21. pro 2021, 00:25

Důležité info - hlaveň H11 se závitem měří asi 96mm

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host