OT - sloucene prispevky MPi z jinych diskuzi

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#241 » úte 18. lis 2014, 07:44

Ufff, tak ja se tu snazim predejit zapoceti krajeni salamu (aby nasledne byla salamovou metodou MPi v dusledku zrusena) a PaF to bez okolku rovnou rozbali s cilovym stavem (sezranym salamem), ktery (podle me) zpusobi stav MRe pred 2 lety = koma divize.

Jiz drive (jako primer ci priklad) uvadeny Cekanicky pohar v kapesni zbrani uz v tomhle pripade uz není primer, ale naprosto jasna, nepopiratelna a zrejma uslapana cesta - bohuzel slepa.

Jak pise Kuba - G26 je na vysku hodne orezana a diky tomu by z divize MPi (mozna uz by se ji dalo rikat KZ) vypadla spousta zbrani.

A jak se mi třeba pridani omezeni na 7+1 nebo 1 povinne prebiti mezi první a poslední ranou nelibi v tom smeru, ze by mělo byt povinne v pravidlech, tak si to umim na závodech představit. Ale udelat z MPi divizi KZ - to si představit neumim.

Ohledne reditelovani - Premek by tu funkci předsedy KK myslim zvladal bravurne :-) A ohledne koncepce - vis, ze to není bezpodminecne nutne. Reditele LOS jmenuje reditel LEX i bez povereni představenstva. Kazdopadne myslim, ze v opravdu aktivnich krocich v predlozeni koncepce nikdo nikomu nebranil :-)



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#242 » úte 18. lis 2014, 11:48

Omezit krabicí tak, jak navrhuje PaF není vhodné, protože se pak spousta malých zbraní nevejde. Já bych omezil nad současný rámec pravidel opravdu jen nabíjené náboje. Tím se ten největší rozdíl eliminuje. Ti co mají G26, Rami atd, mohou vesele střílet v MPi dále a jednořadým to umožní plnohodnotně se zapojit do LOS, což za současného stavu není možné. Myslím, že jsem zde zcela konkrétními argumenty a také reálnými čísly ukázal správnost tohoto kroku. Na "10 ran a dost" jezdí více malých pistolí než na jiné závody LOS. To je prostě fakt. Posledně jsme měli 6 jednořadých. Myslím, že by LOS měl obecně více akcentovat to, že je vhodný pro zbraně, které lidé opravdu na obranu nosí. Pokud někdo nosí na příklad malou pistoli nebo 5ti ranný revolver, ale kvůli LOSu si pořídí něco "vhodnějšího", je zde něco špatně. To popírá logiku LOSu. Ale jak jsem zde již napsal: pokud není vůle doplnit pravidla o toto omezení, mohla by být vůle alespoň k tomu vydat doporučení organizátorům. Zdá se, že kolegové z Brna to vidí podobně a obdobné opatření již aplikovali :-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#243 » úte 18. lis 2014, 12:02

Ale to uz jsme si prece psali... :-)
Ja, toliko odpurce omezeni preci nemuzu takto doporucovat.
Ale udeluji Ti zmocneni kontaktovat vsechny organizátory s tim, ze ja "plne respektuji jeji pravo si na svych zavodech omezit kapacitu dle libosti" a s tim, ze ty jim doporučuješ, at to omezi. Mail na všechny mas z poslední diskuze ohledne me zadosti :-)



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#244 » úte 18. lis 2014, 12:38

Ano psali, ale považoval jsem za vhodné to opět shrnout. Děkuji za udělení zplnomocnění, ale asi to nezvýší váhu takového doporučení nad rámec přátelského popovídání :-) Nicméně jsem optimista.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#245 » úte 18. lis 2014, 12:42

Funkce ředitele LOS není v kontradikci s předsedou KK v LEXu. Pokud tím ovšem není míněna časová náročnost.


PaF píše:A nebylo to dobře ani tehdy, ani dnes.

btw... ja rikal, Honzo, ze se pozici reditele LOSu nebranim, pokud bude mit predstavenstvo LEXu dojem, ze jsem ten spravny clovek. Podminil jsem to tim, ze bych predlozil koncepci rozvoje LOSu, kterou mi predstavenstvo schvali :). Jen bude LEX muset hledat nového predsedu KK.

Urcite bych nezvladal Tvoje pojeti reditelovani, kdy jsi byl prakticky všude, ale myslim, ze to by ani nebylo nutne.

... a Honzo, k tomu ze to pisu sem mne naopak tahle diskuze primela.

Moji představou male pistole je krabice spolecna pro MRe a MPi cca na velikosti G 26 s kratkym zásobníkem :lol: Proste opatreni, aby ty zbrane byly MALE! Pak bych uz klidne omezeni kapacity nabijeni nechal na poradateli. Ale predstavu bych dal dohromady s radou, pokud bych do ni nekoho získal ;) .



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#246 » úte 18. lis 2014, 21:52

Naopak, je to jasna kontraindikace. V LOSu se toci peníze a KK musí hospodareni kontrolovat. A nelze kontrolovat sam sebe ;) . A pravda, Premek by to zvladl skvele, jen si myslim, ze by mel byt spis v predstavenstvu.
A schvaleni koncepce představenstvem by mela byt jasna podmínka, pokud chce reditel něco v LOSu menit. Třeba vrátit se ke korenum...



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#247 » úte 18. lis 2014, 22:26

KK má kontrolovat, zda představenstvo kontroluje hospodaření a zda je vše v pořádku. Ale asi ano, bylo by čistější.
Jinak s Tebou souhlasím.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#248 » úte 18. lis 2014, 23:37

PaF píše:Třeba vrátit se ke korenum...


Asi jako "driv bylo lip" :-)
Konkretne v tomhle tematu lehce vynikne jista nejistota tohoto rceni...
Driv (v dobach korenu) se v MPi strilelo s libovolnym zasobnikem s libovolnou kapacitou a hlavni asi 92mm :-)



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#249 » stř 19. lis 2014, 09:34

Pavle, přiznám se za sebe,že přirovnání "návrat ke kořenům" ve mě vzbuzuje červené tlačítko v hlavě. Chvíli se kolem LOSu pohybuju a vím co bylo a co je teď. Když si vzpomenu na začátky,tak nevidím nic přínosného pro dnešní dobu.
Ale jestli něco takového je,tak to zde popiš.
To,že tady neustále řešíte Mpi je trochu pí.ovina proti tomu co je opravdu věc k řešení pro nového ředitele.
1.stagnace střelnic(spíš úbytek)
2.nenavyšování střelců



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#250 » stř 19. lis 2014, 09:47

Návrat ke kořenům je silná hláška. Já bych neviděl prostor pro žádné dramatické změny. Spíše je potřeba jemné "dolaďování" systému. Typickou ukázkou je zde tato diskuse o MPi. A ano problém je úbytek střelnic a stagnace střelců. S počtem střelnic LOS asi nic nenadělá, ale může udělat hodně pro získávání nových střelců. Cestou je podle mého vstřícnost k novým začínajícím střelcům. Tj mimo jiné dělat závody, které budou lidi bavit a něco jim dají, aby byli spokojení a rádi se vrátili. No a pravidla by měla umožnit co nejvíce střelcům plnohodnotné zapojení do soutěžení.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#251 » stř 19. lis 2014, 11:48

,,návrat ke kořenům,, u mne vzbuzuje víc než červené tlačítko. Nevidím jediný důvod se vracet k něčemu zastaralému,překonanému,nevyhovujícímu...Ano, myslím si a to zde již zaznělo,že je potřeba vychytání detailů,případně přepracovat špatně fungující věci v systému.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#252 » stř 19. lis 2014, 12:28

Michale, s úbytkem střelnic ředitel LOSu ani LEX nic neudělá, protože na toto žádné páky nemají. Střelci si "svoje" závody najdou. To je jen otázka nabídky a poptávky. Trochu si to pleteš s IPSC, ale tam to nejsou schopni řešit. Bez majetku nebo financí se o tom dá jen povídat.
A že se řeší MPi, to proto, že byla položena otázka a k té se diskutuje.

MichalAdam píše:Pavle, přiznám se za sebe,že přirovnání "návrat ke kořenům" ve mě vzbuzuje červené tlačítko v hlavě. Chvíli se kolem LOSu pohybuju a vím co bylo a co je teď. Když si vzpomenu na začátky,tak nevidím nic přínosného pro dnešní dobu.
Ale jestli něco takového je,tak to zde popiš.
To,že tady neustále řešíte Mpi je trochu pí.ovina proti tomu co je opravdu věc k řešení pro nového ředitele.
1.stagnace střelnic(spíš úbytek)
2.nenavyšování střelců



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#253 » čtv 20. lis 2014, 21:19

Ke korenum, ne ke starym technickym specifikacim, klid, panove :roll:

Zalozni, kapesni, mala- proste ne velka! O tom, co to znamena, je treba debatovat. Ale nekonecny proces zvetsovani zbrani v "malych" divizich proste musi nekde skoncit.

Ja myslel, ze to vyprovokuju strelbou SW 627 PC v MRe, a ono nic... Ted pustite do MPi Kačenu P11. To se proste omezenim poctu ran nevyresi a v malych divizich budeme mit za chvili libovolne velke zbrane s kratkymi hlavnemi. O rozmerech te krabice se muzem bavit, i u tech zbrani, co se tam vejdou muzeme srovnat prvni nabiti (MRe 5, MPi 6 a 1, nebo jinak... v IDPA to funguje po celem světě, musime to mit jinak?). Ale krabice by mela byt asi mensi nez na fullsize 1911, mensi nez na G 17, G 19, Kahr P45, to zatim nevim jiste :).

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#254 » pát 21. lis 2014, 08:15

Jsem vzdycky rad, kdyz si nejaky nazorovy oponent sam do svych argumentu vlozi trojskeho kone, ktery mu jeho argumenty rozlozi ;-)

Furt premyslim, co bylo v roce 2006,7,8 na LOSu jineho nez v roce 2014 krome toho, ze zavody o 60 lidech trvaly od 9ti od rana do 5ti do vecera (coz neni kritika - jen konstatovani - lidi proste jeste nemeli tolik zkusenosti s organizovanim, strelci nemeli tolik vypestovanou moralku s chozenim squadu).
MPi vyhravali strelci s G26 - nikdo z nich nezacinal s 10r zasobnikem, vsichni bud meli zasobnik s botkou na 12,13,14 naboju, nebo rovnou zasobnik z G19 ci G17, jen Lukas to strilel HKckem na 10+1 (a pohar taky vyhral).
Situace byly stejne (dost casto se pred zavodem podivam na stara videa a do starych situaci - kvuli nametu, pac uz me nic moc jineho nenapada).
Pri vsi ucte - pojmy na tema "navrat ke korenum stareho dobreho LOSu" jsou jen lestene prdy.

Jestli bylo neco "lepsiho" tak mozna to, ze presto, ze se lidi hadali na forech o blbostech (to se bohuzel thane s LOSem od pocatku - ale nejen s LOSem), nikdo nemel tendenci omezovat dalsi lidi v tom, cim maji strilet ;-)

8r revolver - ja myslel, zes tim strilel proto, ze e ti 5r rozsypal - alespon tak jsi to rikal nahlas u regostrace? To neni pravda?

P11 - jaky zasadni rozdil je mezi P11 a G26 s botkou?

Dekuji za potvrzeni toho, ze hrabanim do urcitych tematu se otevira pandorina skrinka a ze se to pak tezko zastavuje, pac lidi pak ve vire konani dobra nevedej, kde prestat s omezovanim vsech ostatnich.
Zacalo to vynucenym prebitim, skonci krabickou na sirky, omezenim MPi vetsim, nez byl Cekanicky pohar KZ, ktery co? Ktery po par zavodech vysumel do ztracena.
A pak take dekuji za potvrzeni te me logiky, kdyz par lidi prislo s napadem krabice, ja rekl "me se to nelibi, ale jestli to chcete, pokusne to udelejte, at vime, co se kam vejde a jak to ma bejt velky". Ocividne ani po 3 letech se vlastne nevi a ruzne kliky omezeni maji ruzne predstavy :-)

S velkym sebezaprenim a nevoli si umim predstavit (nikoliv ze navrhuji, nikoliv ze souhlasim) stavajici pravidlo MPi + omezeni na 6az8+1. Ale porad si myslim, ze by to melo zustat na poradateli s tim, ze kdyz se uvidi, ze to tahne davy lidi, tak to jednak budou delat zcela dobrovolne pro vyssi vyber ze startovneho a v tu chvili se da popremyslet i o pravidlech.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#255 » pát 21. lis 2014, 10:03

a ja naivka si myslel, že se ten kostlivec zakopal přejmenováním ze záložní na malou Pi :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů