Dotaz na pouzdro zbraně

Moderátor: LOS vedení



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#16 » sob 3. říj 2015, 21:14

Sided: Tak neměl jsem na mysli zrovna na LOS, to vím, že tam jsou zakázaný... Myslel jsem na běžné nošení. RB LOS uvádí jako příklad, jestli to správně chápu, nikoli jako jediný aspekt pro toto pouzdro.

Jak píšu, přiměřená vestička to řeší.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#17 » sob 3. říj 2015, 21:26

Jo, myslel jsem jak pro nošení, tak pro LOS, kdy má v obou případech splňovat podmínky skrytého nošení.
Jinak s tou vestičkou chápu, okej, je to řešenî, nicméně u mne jen pro LOS, poněvadš mimo los vestu nosit nebudu a tím pádem to pouzdro a veškerý trénink s ním je pro mě v běžném životě k ničemu.
Zkusím to jinak - když mi z pod mikiny občas vykoukne pàr centimetrů uzavřeného kydexu, vaďí to nebo ne? Když z toho nečouhá lauf...?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#18 » sob 3. říj 2015, 21:30

To je pak otázkou, co je "občas". Tak když se natáhnu v obchodě do horního regálu tak si nedělám iluze, ale ani starosti...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » sob 3. říj 2015, 21:35

Vykukující zbraň spolehlivě řeší vnitřní pouzdro, ale změně šatníku se při fullsize zbrani stejně nevyhneš.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#20 » sob 3. říj 2015, 22:16

Jo, je pravda, že fullsize s dvouřadým zásobníkem bude třeba pod tričkem zřetelná díky objemné a dlouhé rukojeti a nemusí ani vyčuhovat spodem. Trochu by se to dalo pořešit pouzdrem s dopředným náklonem, což mi i vyhovuje. Takže jsme se tedy dostali k vnitřnímu pouzdru. Je nějaké, které zvládne na LOSu reholstering bez skřípnutí kůže na boku, nehrne se do něj tričko a materiálově pevné? Opět třeba kydex? Nebo to všichni na LOSu řeší další vrstvou oblečení? Asi to vypadá, že se ptám jako jantar, ale jde mi jen o to navést správným směrem co se výběru provedení a materiálu pouzdra týče, konkrétní futrál už pak podle toho vyberu. Jinak za Vaše připomínky dík, zatím to všechno sumíruju v hlavě ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#21 » sob 3. říj 2015, 22:19




mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#22 » stř 23. bře 2016, 00:03

Snažím se dešifrovat pravidla LOSu a nejsem si tím moc jistý. Pouzdro musí být upevněno na straně silné ruky v úrovni pánevní kosti. Tou úrovní se myslí výškově nebo že to musí být vysloveně u pánevní kosti na boku? Můžu použít vnitřní apendixové pouzdro na půl druhé hodině nebo ne?

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#23 » stř 23. bře 2016, 07:54

mihlit: Ano, bez problémů. Jde o to, abys pouzdro neměl na zadku, nebo na pinďouru, nebo dokonce na opačné straně (to je výslovně zakázáno). Je to kvůli dodržení bezpečných úhlů při tasení a ukládání zbraně.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#24 » stř 23. bře 2016, 08:48

mihlit: Taky nosím na půl druhé a problém s tím nebyl.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#25 » stř 23. bře 2016, 09:10

Já taky nosím na půl druhé a na LOSu s tím problém byl. Pouzdro musí být na boku.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#26 » stř 23. bře 2016, 09:49

Asi to holt každý rozhodčí vidí trochu jinak. Já osobně s tím problém nemám, pokud nejde o případy, které jsem uvedl výše. Maximálně bych střelce upozornil, aby si dal pouzdro co nejvíc na bok (z "půl druhé" na "půl třetí", např.). Důvod není bezduché dodržování pravidel, ale snaha předcházet porušení bezpečnosti. Lepší o kousek posunout pouzdro, než vyfasovat DQ :-)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#27 » stř 23. bře 2016, 10:47

Proč se vlastně nesmí podpažák?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#28 » stř 23. bře 2016, 11:02

V zimě to je jasný, tam problém není (delší bunda). V létě se to řeší buď rozepnutá košile třeba na nátělník, nebo prostě vnitřní pouzdro pod tričko. Prostě tak jak by jsi to udělal normálně v létě když jdeš ven a máš u sebe zbraň....

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#29 » stř 23. bře 2016, 12:53

tifik píše:Proč se vlastně nesmí podpažák?

Pravděpodobně proto, že při tasení z podpažního pouzdra míříš za sebe, případně na část vlastního těla :arrow: Není dodržený bezpečný úhel. Při tasení z opaskového pouzdra (i vnitřního) na straně silné ruky míří zbraň do země, což je o dost snesitelnější.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#30 » stř 23. bře 2016, 15:41

Pravidla toleruji mireni na sebe pri taseni a ukladani zbrane, ale u podpazniho a zvlast vodorovneho miris na lidi za sebou

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů