Vhodné pouzdro na LOS? Nebo žádné?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 14. čer 2010, 07:57

Přemýšlím o nějakém plastovém pouzdru jako: BLADE-TECH Paddle, Glock 26/27

Jako variantu k jinému oblečení místo ledvinky už mám objednáno Pouzdro "jako na doklady", ale to se šije a prý bude až za měsíc...

Problém s tím prvním je, že jej nikde v okolí neprodávají a je blbý kurz koruny na nákup venku. V místním obchodě se zbraněmi mají jen Dasty, ale nechci mít doma 5 pouzder, které bych nevyužil.

Jelikož vážně uvažuji o jedné blízké soutěži LOS, tak se chci zeptat na Vaše zkušenosti s Dastou nebo jinými levnějšími. Viděl jsem video jak lehce jde "ukrást" pouzdro Fobus, které přitom moc levné není...

Co kdyby někdo chtěl mít zbraň jen tak v kapse u bundy nebo kalhot?
Prošel jsem si pravidla LOSu, ale tam jsem nikde zakotvenu povinnost o použití pouzdra nenašel. Jen nutnost, aby nošení bylo skryté, což dobrá kapsa někdy splňuje lépe než některé pouzdro, které může "vyčuhovat".

Osobně si jako provizorní řešení nejspíš koupím tu Dastu, ale nechci si koupit něco s tím bych pak ani startovat v soutěžit nemohl (třeba kvůli tomu, že by mi zbraň v pouzdře pořádně nedržela. Nebo, že by nebyl krytý lučík..atd.).
Jak je to s obrušováním mířidel u Dasty?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 14. čer 2010, 08:19

V pravidlech LOS je povinnost použít pouzdro na zbraň. Viz. http://idpa.ic.cz/pravidla.pdf , Pouzdra a nosiče zásobníků, Skryté nošení

Na nošení (K100) mám vnitřní opaskové Dasta 212-1 a na LOS vnější Dasta 202-3/Z (kvůli pouzdru na druhý zásobník). Obrušování mířidel sem si nevšiml.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#3 » pon 14. čer 2010, 08:41

Já mám na nošení CZ 75 vnitřní pouzdro od Dasty, na LOSu jsem ho měl taky, protože jsem zvyklý ho nosit a mám vyzkoušeno jak z něj tasit. Sice to není super rychlý, ale pro mě lepší, než přemýšlet, které pouzdro mám, jestli má pojistku nebo ne atd.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 14. čer 2010, 09:13

já mam na LOS i běžné nošení dastu. Něco jako v odkazu: http://www.zbranebrymova.com/foto/16826.jpg
Do poutek na bocích provlečeš pásek a poutko mam sundané, protože když tam dám zbraň, tak díky váze i sevření díky uchycení a stažení opaskem zbraň perfektně drží. Navíc díky uchycení v místě těla zbraně mi perfektně drží u těla a pod košilí nedělá ani moc velkou bouli. Plus pro mě (jsem levák) je pouzdro oboustrané a případně lze otočit a dát na záda

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 14. čer 2010, 09:26

http://los.zbranekvalitne.cz/pravidla#Ipouzdra

Mluví se tam jasně o pouzdru, což kapsa není. Jako dlouholetý rozhočí ti mohu zaručit, že se zbraní v kapse tě startovat nenechají, protože je to jasné bezpečnostní riziko. Zakrytý lučík také neznamená, že ho přikryješ bundou, ale že ho zakrývá pouzdro, aby se ke spoušti nemohlo nic dostat, pokud je v pouzdře.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 14. čer 2010, 09:48

OK. Všechno jasné. Snad tu Dastu do konce týdne stihnu sehnat. Díky za odpovědi!

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#7 » pon 14. čer 2010, 21:15

jestli myslíš na los v GC, tak pokud si vzpomenu, vezmu alespoň kožené od sadleryho na g19, to by mělo pasovat taky, případně i vnitřní dastu. ale raději se v pátek připomeň, jsem schopný na to zapomenout (pokud neseženeš)

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 31. říj 2010, 00:13

Vim, ze je to trochu pozdni odpoved, ale myslenka by mela byt jasna. Mel by jsi zbran nosit stejne jako na ulici (je tam trochu omezeni v tom, ze je potreba pouzdro kryjici lucik). Bohuzel jako u kazdeho sportu to stejne vede k tomu, ze lide se snazi pouzivat pouzdra, ktera jsou jeste legalni, ale v realnem zivote bych je nosit nechtel. Celkem pak chapu, ze v americe jsou pro IDPA pouze pouzdra schvalena. Tady jsou alespon vyloucena IPSC pouzdra.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » ned 31. říj 2010, 01:17

Lidi, vzdyt to je jasne: Pro LOS je prijatelne jakekoliv pouzdro, ktere vyhovuje legalnim pozadavkum pro skryte noseni, tj. kryje lucik, zbran z nej pri rychlem pohybu (ci padu) nevypadne, pod vhodnym odevem neni videt a neodstava od tela o vice nez (ted nevim kolik) cm.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#10 » ned 31. říj 2010, 09:17

Ad bezpečnost proti ukradení: Nosil jsem G17 a nikdo mi ji tímto způsobem neukrad. To by musel zloděj vědět, že jsi ozbrojen. Chyba tedy není v pádle ale v špatně utajené zbrani.

Nevýhoda pádla je jinde. V kalhotách to pádlo tlačí. A to je nepohodlné. Jak vypadá typická soutěž ve střelbě, včetně LOS? Několik sekund střílíš, a celé hodiny sedíš a tlacháš s kámošema u kafe. Pouzdro tedy musí být především pohodlné při sezení. O to víc, že na soutěž cestuješ většinou autem. Kromě toho, my, co máme na střílení omezený rozpočet, považujem za výhodu levné pouzdro.
Já mám na G26 origo pouzdro GLOCK: http://www.mpicz.cz/sortiment/pouzdro-sport--combat/
Na zásobníky pak fobus pádlo na 2ks. Protože to můžu kdykoliv odložit, zatímco zbraň ne, se zbraní je manipulace na střelnici zakázaná, a krom toho jak jsem již psal výše, zbraň takto někdy nosím.
Pouze zespodu o něj při tasení chytala muška, ale nic, co by nespravil nožík a pilník... Ze skrytého nošení už je dost jedno, jestli tasíš z plastu, kůže nebo hadrové dasty. Dokud máš za závod alespoň jeden missák, tak tě desetinka na jiném sklonu pouzdra opravdu nezachrání :lol:
Pokud budeš 13.11. v Otrokovicích, můžeš si ho v BZ vyzkoušet.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 31. říj 2010, 19:10

To je subjektivní, mně zase pádlo docela vyhovuje, protože rozloží kontakt s tělem na větší plochu.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 31. říj 2010, 20:09

Ja preferuji vnitrni plastove pouzdro. Pripada mi, ze nemusim mit tak moc utazeny opasek, aby mi zbran neodstavala.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#13 » pon 1. lis 2010, 09:46

Jj, na nošení vnitřní pouzdro, na 4. hodině (12 hodin = pupík, 6 hodin = pr*el).
- Není vidět boule, a to ani v trenkách a triku.
- Nouzově se dá tasit slabou rukou (za zády).
- Je to hodně na těle - malé riziko ukradení.
- Vnitřní pouzdro se pohodlně nandává a sundává doma při příchodu/odchodu.
- Nepřekáží při stání, sezení v autě apod.
- A jsem jen maličko pomalejší než při tasení z opaskového vnějšího pouzdra.

Každý způsob nošení je kompromisem mezi pohodlím, skrytím a rychlostí tasení. Konkrétně popsaný způsob nošení (trochu blíž páteři) učí ICS (Israel Combat Shooting, systém obranné střelby).



VeMar
Příspěvky: 14

Příspěvek#14 » úte 21. úno 2023, 23:22

Mám dotaz ještě k té Dastě 202-3 (3z). Jak je to tedy se skrytým nošením? Jen jsme trochu zmatený, když je tohle pouzdro vnější, tak vyhovuje pravidlům LOS nebo ne? Já bych osobně řekl že ne, ale někdo psal že ho používá. Tak bych potřeboval jen nějakou osvětu.



ghoust
Příspěvky: 22

Příspěvek#15 » stř 22. úno 2023, 07:15

vyhovuje. Za předpokladu, ze je přes něj přehozené tričko nebo bunda ... . Stejně tak jako nevyhoví vnitřní, když je vidět část zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů