Čím střílíte MPi?

Moderátor: LOS vedení



tvrdik
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » pát 27. led 2017, 21:39

Ahoj, prosím bez offtopicu :
čím střílíte MPi a proč jste si tak zvolili? Já chodím s G26 a přemýšlím o změně..

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#2 » pát 27. led 2017, 21:44

Proč? Já ji koupil asi v r. 2008 a stále ji každý den nosím. MPi jsem s ní taky kdysi střílel. Podle mě je to nejlepší volba. Když chceš, můžeš mít v kapse zásobník z G17 a kapacity je na rozdávání. Jednoduchá a spolehlivá zbraň. ...pokud ji nechceš nosit, střílej MPi tím co bys rád nosil. Proto divize MPi vznikla.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#3 » čtv 2. úno 2017, 08:48

Nejvetsi MPi jsou GrandPower P11 a nejaky Jericho. Ty maj i pomerne libovoiu spoust... Na LOS MPi idealni. Ale G26 je hned z tesnym zavesu za nima...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#4 » čtv 2. úno 2017, 09:59

Před pár lety MPi LOS byli v 90% právě G26. Důvody byli dva: někteří právě proto že tuto zbraň skutečně nosí, důvod druhý je kapacita zásobníku, tudíž sportovní výhoda. Jericho které zmiňuje CMK je Jericho 941FB které má velikost v podstatě CZ 75 compakt (i když je tedy o něco málo menší) ale hlaveň má dlouhou 89,6mm takže dle pravidel LOS je to MPi. Já jsem si ji pořídil z několika důvodů:
Protože nemusím Glocky, respektive jejich spoušťáky,
protože se mi Jericho vždycky líbilo,
protože má totožnou ergonomii jako CZ75 kterou jsem v té době používal a byl na ni zvyklí,
protože jsem si chtěl střelit jednu sezónu LOS právě v MPi,
protože jsem ho stejně zvažoval jako variantu na nošení (a taky ho nosím),
protože jsem taky wychcaná wojebáwka a s kapacitou Jericha 14 plus 1 jsem se těšil jak to Géčkařům natřu :-D .... (nehledě na to, že tam pasují 18ti raný zásobníky z Shadow ;) )
Jenže tehdy začali v Čelákovicích LOSy 10ran a dost které omezovali i kapacitu zásobníku a hned rok na to byla upraveny pravidla, která kapacitu omezují na všech závodech...

Takže jak v současné době vybrat vhodnou pistoli pro MPi LOS ????
V podstatě velmi jednoduše.
1) Hlaveň délka dle pravidel
2) Kapacita min. 7 plus 1 aby jsi nebyl znevýhodněn oproti ostatním
3) Doporučuji min. ráži 9mmLuger (s ohledem na schopnost porážet ocelové terče)
4) Po naplnění bodů 1, 2 a 3, je to jakákoliv pistole která se Ti dobře drží a dobře se ti s ní střílí.
A ještě jedno doporučení.... Rozhodně doporučuji přikoupit dostatečné množství zásobníků !!! Nejednou jsem viděl jak střelci v MPi LOS nedokončili situaci protože jim došly zásobníky.



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#5 » čtv 2. úno 2017, 11:16

MPi jsem minulý rok střílel s G26 a 5-ti zásobníky (1*G26 + 4*G17). Bohužel v létě se nesešel čas s termíny a tak pro mně pravidlo více střelnic bylo likvidační, bo další střelnice v okruhu do 250km se vyprodali nečekaně brzy. Ale s G26 jsou návyky stejné jako s G17 kterou mám jako dospělou zbraň, takže tím je u mně výběr jasný.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 2. úno 2017, 11:48

Já jezdím s Waltherem PPS. G26 sice dobrá, ale používat do ní na závody zásobníky z G17, které stejně můžu nadrcnout pouze 7mi náboji, je divný.... Na běžné nošení to samosebou výhoda je :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#7 » čtv 2. úno 2017, 12:38

tvrdik píše:Ahoj, prosím bez offtopicu :
čím střílíte MPi a proč jste si tak zvolili? Já chodím s G26 a přemýšlím o změně..

Pistole Makarov, ráže 9mm Makarov.
Protože ji běžně nosím, jsem na ni zvyklý, nepotřebuje žádné zvláštní doplňky (doslova tak jak ji nosím, tak s ní závodím), vyhovuje podmínkám MPi a je na ni ideální (pozor ! nezaměňovat se slůvkem nejideálnější !).

Osobně si myslím, že G 26 je dobrá zbraň, zvláště na osobní ochranu a LOS.
Před úpravou pravidel byl na tom G26 lépe díky větší kapacitě zásobníku než Makarov, po úpravě pravidel na jednotný počet nábojů v zásobníku se rozdíly naprosto setřely a podmínky jsou stejné. Jediná výhoda G26 oproti Makarovu je cena náboje. Jinak bych se osobně být tebou G26 na LOS nezbavoval. Pokud chceš jen vyzkoušet něco jiného ? Proč ne ?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#8 » čtv 2. úno 2017, 13:56

G26. Protože jsem chtěl jednu zbraň na trenink, LOS i nošení. Když jsem ji kupoval, neexistovala P11.

Dnes bych vybíral z G26, P11 a - pokud by mi nezáleželo na ceně střeliva - Taurus P145... a koupil bych si G17. Protože mne nebaví onanovat se zásobníkem po sedmi ranách; v zimě schovám fullsize pod bundu a v létě do EDC kabelky :-D

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#9 » čtv 2. úno 2017, 16:21

Já si na nošení právě místo původní G26 pořídil M&P Shielda, protože je placatější a doufám, že bude ještě o něco pohodlnější na nošení. Až si na něj trošku zvyknu, tak se s ním chystám nějaký LOS v divizi MPi taky odstřílet.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#10 » čtv 2. úno 2017, 18:40

Loňskou sezonu jsem střílel Makarovem, a vystřílel jsem si 3. místo v Čelákovickém poháru (asi hlavně proto, že Albert a dalších pár vlčáků přešlo na "velké" pistole) :-)

Drobná nevýhoda Makarova (krom toho, co píše Georg) je vypouštění zásobníku naspod rukojeti, ale dá se na to zvyknout...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#11 » čtv 2. úno 2017, 19:22

Přesně pred rokem jsem si na něj koupil novou rukojeť (nemusel jsem, ale chtěl), která má tu výhodu, že má záchyt zásobníku nahoře u lučíku, takže ho vypouštím palcem střílející ruky. Proto jsem napsal, že se po úpravě pravidel rozdíly naprosto setřely. Jinak s původní rukojetí je to tak, jak píše fixfokus.
Já si na tu novou rujkojetť tak rychle zvykl, že jsem na tu původní zapomněl :D



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#12 » pát 3. úno 2017, 01:09

JJ, nevýhoda Makarova je ten zásobník. Ale nosím s origo rukojetí, tak taky střílím s origo rukojetí. Prostě tam patří, novoty já nerad. Další drobná nevýhoda jsou titěrná mířidla a pak těch 6-7 kg v DA (zvláště na Losík - slabá ruka, kladivo dolů). Ale to se dá pocvičit. Na MPi mi přijde fajn G43/Walther PPS.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#13 » úte 14. úno 2017, 09:57

Quirinus píše:Já si na nošení právě místo původní G26 pořídil M&P Shielda, protože je placatější a doufám, že bude ještě o něco pohodlnější na nošení. Až si na něj trošku zvyknu, tak se s ním chystám nějaký LOS v divizi MPi taky odstřílet.

Vidíš, na Shielda jsem úplně zapomněl. Resp dnes je k dostání HS9, což je ještě zajímavější. Subkompakt s railem. Od srpna jej bude možné používat jako rukojeť k laserovému ukazovátku kombinovanému s baterkou :lol:



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#14 » čtv 16. úno 2017, 15:43

To jde na Shielda dát taky a ergonomie je někde jinde.

Uživatelský avatar
DawiX
Příspěvky: 20

Příspěvek#15 » pát 3. bře 2017, 09:48

Prvni moje zkusenosti s LOS byly v MPi s Berettou 71 :twisted: Jde to. Mel jsem vyhodu v rychlosti a presnosti oproti G26 treba (proste to min kope). V dobe kdy jeste nebyl limit na 7, G26 mela vyhodu kapacitou. S kalibraci kovu nebyl problem. I .22 to shazovala v pohode.
Potom jsem presel na G19 do Pi a spis strilel klubovky a IPSC Prod.
Letos jsem poridil HK P30SK a vratil jsem se do MPi - jen co se poradne naucim ten silene dlouhej HK reset, myslim si ze to bude velmi dobra volba :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů