Jak začít IPSC puška?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#16 » stř 18. črc 2012, 13:13

klidně i kus žlutýho kabelu
cokoliv barevně výrazného, strčeného do komory a ze závěru vyčuhujícího

Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#17 » čtv 19. črc 2012, 21:12

Videl jsem i namackanou krabicku od naboju nebo brokovou hilsnu naštorc..



Aurinko
Příspěvky: 19

Příspěvek#18 » úte 1. bře 2016, 21:35

20.3.2016, KPS Teplice, Žalany, Klubovka puška

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#19 » úte 27. čer 2017, 10:25

Ahoj měl bych otázku týkající se začínáním s IPSC.
Na soutěže Level 1. nepotřebuji bezpečnostní zkoušku, pokud ale chci na 2 a víc už ji potřebuji je to tak?
-Kde a jak se přihlásím na bezpečnostní zkoušku IPSC? Našel jsem seznam komisařů i kalendář akcí ale nikde nic konkrétně ohledně zkoušky. Jediné co mne napadlo je že musím zkontaktovat komisaře a domluvit se s ním na nějaké osobním zkoušce jeden na jednoho?

Díky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#20 » úte 27. čer 2017, 13:52

BZ je Ti samostatně k ničemu, start na lvl 2 a výš je podmíněn členstvím v asociaci potažmo v klubu , jež je členem asociace
komisaři si obvykle nakumulují zájemce aby to nemuseli dělat s každým individuálně

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#21 » stř 28. čer 2017, 06:39

Je BZ podmíněna členstvím v klubu? Jde mi o to že BZ na IPSC mohu použít i pro účast na dalších (ne-IPSC) závodech takže mne napadlo že mít ji není špatná věc i když do začátku není nezbytná...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#22 » stř 28. čer 2017, 07:02

a kde jinde vyžadují BZ z IPSC ?

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#23 » stř 28. čer 2017, 12:38

4mike: Doufal jsem v nějakou tu odpověď ale koukám že dostávám spíš otázky :-/ nechme to bejt...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#24 » stř 28. čer 2017, 16:22

Pokud chceš střílet IPSC level 3 a výše, dvojka se v ČR už nestŕílí, musíš mít BZ a být členem asociace. Bez členství v asociaci a zaplacených členských pŕíspevku, není možno zkoušku složit. Startování na level 3 a výše je ale stejně podmíněno jak BZ. tak i členstvím ( alespoň u Čechů, protože nikde jinde BZ neexistuje a nějak nevěŕím že se tŕeba na Extremu u všech bohatých rusů zkoumá členství v asociaci), takže jedno bez druhého je k ničemu. Můžeme se zlobit, můžeme nesouhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím uděláme. :-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#25 » čtv 29. čer 2017, 08:54

machinus
odpověděl jsem dřív než jsi položil otázku, stačí číst
vzhledem k tomu, že jsem se dosud nesetkal u žádného pořadatele mimo IPSC s požadavkem na absolvovanou BZ, tak bych se rád taky něco dozvěděl
čili poměr Tebou položených a Tebou zodpovězených otázek je 3:0

rotace otázek je trolling, nebudu rotovat odpovědi

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#26 » čtv 29. čer 2017, 13:17

Chip: Díky za info, trochu mne překvapilo že píšeš BZ IPSC je podmínkou pouze v čechách?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#27 » čtv 29. čer 2017, 18:23

No ona tak nějak nikde jinde neexistuje. Je to český vynález.:-) Svého času se na tohle téma vedly na Pandoře ( to je profesní chat kde mají svou pobočku i střelci IPSC) sáhodlouhé diskuze. Názory oscilovaly mezi "Je to jen tahání peněz z kapes střelců" a " zajišťuje to bezpečnost ostatních střelců tím, že se zamezí účasti nýmandů co neumí vzít pistoli do ruky a jsou nebezpeční sami sobě" :D Kde je pravda nehodlám soudit... Snad jen... Přišlo mi velmi trapné, když jsem vzal do Debrecénu v Maďarsku kolegu na jeho první mezinárodní závod (zkoušku i výkonnostní třídu měl) a nejmenovaný činovník naší IPSC asociace s plnovousem, co to tam dělal RO, se strašně zajímal o to, zda má kolega všechno v pořádku. Přitom dle výkonů některých dalších střelců je jasné, že o BZ nebo výkonnostní třídě nikdy neslyšeli.

Uživatelský avatar
hauser
Příspěvky: 115

Příspěvek#28 » úte 14. led 2020, 16:48

Zkusím oživit toto vlákno s dotazem na akce tohoto typu.

Chtěl bych začít s IPSC puškou (SAS/SAO), ale jediné co jsem jako level1 našel jsou Žalany, kde je beznadějně plno a jinak nic.
To tak špatně hledám, nebo skutečně nic není? Kalendář asdscr.cz zeje prázdnotou (nevidím tam ani ty Žalany, možná proto že je začátek roku a ještě není doplněno/vymyšleno?).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#29 » úte 14. led 2020, 19:06

Třeba v Liberci bude 9.2. klubovka, kde se IPSC puška dá jako OPEN a obsazeno není ...



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#30 » úte 14. led 2020, 19:22

Nebo koukni i po okolí na Slovenské či Polské závody..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů