První zbraň na IPSC



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#16 » úte 1. lis 2016, 00:08

Já to taky vidím na velkou a ocelovou. Jenom trošku nerozumím u IPSC tomu nízkému finančnímu limitu na nákup zbraně, já bych se na to spíš díval jako na celek. Vzhledem k počtu vystřílených nábojů mi připadá nákupka zbraně jako relativně nepodstatná položka. Jetýho Shadow orange pořídím za dvacku. Oproti limitu je to 5k což je 1-2 k výstřelů, což pro mě u IPSC není žádnej velkej počet.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#17 » úte 14. úno 2017, 15:08

Ahoj co si myslíte o CZ P-09 jako kandidáta na IPSC Zbraň? Třeba v ráži .40 S&W



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#18 » úte 14. úno 2017, 15:30

machinus: A proč zrovna v ráži .40?
Jinak, na IPSC bych do P09 asi nešel, spíše něco težšího kovového.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#19 » úte 14. úno 2017, 16:01

Tak říkal jsem si že pro porážení poprů to bude lepší než 9mm a v .45ACP ji nedělaj :-) Jinak je mi jasný že takovej Shadow 2 by byl lepší ale cena je dost jide...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#20 » úte 14. úno 2017, 17:00

Prosím 40 sw je hloupost. Respektive, je to hloupost pokud chceš střílet divizi production. IPSC se střílí ve dvou výkonových faktorech, lišících se vykonem použiteho střeliva. Major: silnější ráže např. 45 ACP, 40 SW atd a Minor: především 9 mm luger. Pokud strilis Major, jsi lépe hodnocen při zásahu zóny C (4 body) a D (2 body)Na druhou stranu vykonejsi ráže znamená dražší střelivo, větší zpětný ráz a menší kapacita zásobníku, takže záleží na každém co si zvolí, zda lepší hodnocení, nebo rychlejší střelbu a větší kapacitu. V průměru ti Major přidává cca 5 až 10%. V divizi production ovšem toto rozdělení neexistuje, všichni střílí v Minoru, takže tam nikdo nestřílí ničím jiným než 9 luger. Pokud bys v teto divizi střílel 40 SW, budeš mít jen nevýhody a navíc dražší munici. Střílet s P 09 jinou divizi, např. Standard je holý nerozum, protože by jsi stál proti závodním specialum typu STI Edge, Tactical sport atd což je naprosto jiná třída.



convert23
Příspěvky: 8

Příspěvek#21 » stř 24. kvě 2017, 21:57

Ahoj,
jsem čerstvím absolventem ZOZ a po přečtení xxx stránek na tomto i jiném fóru jsem začal uvažovat jestli zainvestovat rovnou od začátku do lisu a přebíjet abych mohl co nejvíce střílet. Pistoli jsem vybral CZ 75 SP-01 Shadow, jelikož si myslím, že jako první zbraň není vůbec špatná a hlavně po tom co jsem si z ní párkrát vystřelil, tak jsem se do ní zamiloval. Chtěl jsem se zeptat na nějaké doporučené laborace a používané komponenty po tuto zbraň ideálně i s +/- cenou. Lis stále uvažuji dražší (Dillon 650) stím, že když jsem počítal návratnost tak mi prostě vychází do +/-2let což si myslím, že je investice na delší čas (popř. je ještě low cost varianta turretu) ale já osobně nerad kupuji něco co pak musím prodávat, že to nemá to a tamto. Stále ještě trochu problém vymyslet co s nábojnicemi. Můj plán je, že koupím zbran a budu kupovat originály SB a za pár měsíců nasbírám nábojnice a našetřím na lis. A další věc je čištění nábojnic suché vs. mokré - z čehož jsem i po přečtěšní všech vlákem o čištění více a více zmatený - původní plán bylo suché. Jinak plánovaná spotřeba je 400-500/měsíc dle toho jak se budu moct dostat na nějakou venkovní střelnici. A plán proč hlavně přebíjet je, že bych si rád vyzkoušel popř. se i rekreačně věnoval IPSC. Děkuji za jakékoliv rady (klidně SZ). Jinak se omlouvám za OT ale abych tohle vše rozepisoval do 10 témat mi přišlo jako zvrhlost.
Předem Díky

STOP - přestaň v tom dělat bordel. Odpovědi najdeš v jednotlivých vláknech zodpovězené několikrát. Jestli se potřebuješ ještě na něco zeptat, ptej se tam.



convert23
Příspěvky: 8

Příspěvek#22 » čtv 25. kvě 2017, 18:39

Omlouvám se za OT.

Jako moji první zbraň a zároveň i zbraň pro IPSC jsem zvolil CZ 75 SP-01 Shadow ale chtěl jsem se zeptat zdali stačí zbraň v základu nebo jestli byste doporučily něco dokoupit...mířidla, atd..

A dále co se tak koukám po bazarech je možné za stejnou cenu pořídit i CZ 75 SP-01 Shadow Orange - je lepší koupit novou shadowku nebo bazarový orange?



mmracek
Příspěvky: 5

Příspěvek#23 » sob 3. bře 2018, 11:54

Zdravím střelci,
my jsme s přítelkyní jako první zbraň na soutěže pořídili CZ 75 Standard Shadow Line. Máme ji 1,5 měsíce a vystříleno cca 2000 nábojů. Po prvních závodech ve stylu IPSC v Lero Příbram naprostá spokojenost, no nebyli jsme na bedně, ale ani poslední. Na to, že to byla první zkušenost se závody jako takovými. Zbraň nám sedí oběma bez problémů. Je to sice náš subjektivní pohled ale jsme spokojeni s výběrem.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#24 » sob 3. bře 2018, 13:48

Len otazka, ked si chcel strielat IPSC, preco si radsej nekupil SP-01 Shadow Line ale Standard Shadow line?
SP-01 Shadow je IPSC special, CZ 75 je standardna sluzobna pistol. Cena je rovnaka. Dokonca standardna SP-01 Shadow je este o nejakych 100 eur lacnejsia ako CZ 75 Shadow line Standard



mmracek
Příspěvky: 5

Příspěvek#25 » pon 5. bře 2018, 11:02

prostě nám tahle nejlépe padla do ruky ;-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#26 » pon 5. bře 2018, 20:44

Tak proti tomuto argumentu sa neda nic namietat. Zivot by mal byt prave o tom robit si radost. Mat so zbrane dobry pocit je asi to najdolezitejsie.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#27 » pon 23. črc 2018, 13:08

A není ta "velká těžká železná" jen takový mýtus? Někteří střelci to střílí s Glockem nebo jiným plasťákem. Ono v zásadě pokud bych střílel divizi production, tak bych asi použil to co nosím. Abych se tím případně mohl taky dobře bránit... (nosím full size).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#28 » pon 23. črc 2018, 13:54

kdyby to byl JEN mýtus, tak už Tango i Číza "krachli"



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#29 » pon 23. črc 2018, 14:51

@ Indian divizi Production lze střílet vším, co vyhovuje divizi Production, ale ty pistole nejsou kolikrát tak úplně srovnatelné.
Pokud závod bereš jen jako trénink, tak to není handicap. Pokud však jdeš po %, tak je dobré mít adekvátní náčiní.
Služební kopyto (Gxx,P10C) v originálním stavu, bez alespoň světlovodných mířidel, nelze moc srovnávat se závodním speciálem. (Shadow 2 apod.)
Rozdíl tam objektivně je a to dost veliký.
To, že některá kopyta, mne nevyjímaje, by v divizi Production nespasila ani speciálka z divize Open je jiný příběh. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#30 » pon 23. črc 2018, 16:36

Záleží na úrovni, jak to chcete střílet a kam se chcete dostat na výsledkové listině.

Pokud ale někdo píše, že na to má cca 15 tisíc, tak asi může střílet kteroukoliv zbraní co mu sedí a splňuje základní parametry pro IPSC. Protože pokud nedá tréninkové střelbě spoustu času a peněz na náboje, tak je jedno, co má za zbraň ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů