První zbraň na IPSC

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#31 » úte 24. črc 2018, 07:31

kolombo píše:Záleží na úrovni,......... Protože pokud nedá tréninkové střelbě spoustu času a peněz na náboje, tak je jedno, co má za zbraň ...

investice na výbavu a střelivo byť na jednu sezonu mu těch 15k spolknou sakra rychle a to ani nemusím zahrnovat nákup zbraně
zvážil bych jiný střelecký sport,
ono odběhnout triatlon v polobotkách, pak na kole Ukrajina po babičce, bez treninku je spíše sci-fi ikdyž fyzicky možný



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#32 » úte 24. črc 2018, 10:53

Kdo si chce IPSC vyzkoušet, tak určitě přijeďte na nějaké závody na střelnici Lero Příbram. I zbraň a základní pouzdro je možné si vypůjčit. Nejbližší závody jsou tuším 5.8. Většinou tam střílím s G26. A většinou se umístím spíš dole, za to ale nemůže zbraň:) Chodím hlavně tam, je tam zhruba 10 - 12 závodů ročně, k tomu sem tam nějaký LOS. Vyšší ambice nemám. Na opravdové IPSC je potřeba hodně trénovat - nejen střelbu, ale i pohyb a myšlení, aby měl člověk vůbec šanci. Pro "rekreační" střelce je asi lepší LOS, nejlépe nějaká klubovka (super byly letos Klatovy a Spálené Poříčí).



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#33 » úte 24. črc 2018, 14:20

Chodím na tréninky s instruktorem - obranná a kombatová střelba včetně řešení nějakých stagí (i dost zajímavých) a mířenky (od začátku roku jsem dal tak asi 3000 - 3500 ran, na střelivo mám). A pokud bych si rád vyzkoušel jak na tom jsem ve srovnání (na závodech) tak nevím v jaké disciplíně. Jaksi mne nejvíc přitahuje "služební kopyto" (SFP9), abych se naučil se s tou zbraní případně účinně a bezpečně bránit. Soutěžní speciál je pro mne pocitově jako jet na Tour de France s elektrokolem (není to až tak otázka ceny pistole).
Proto buď LOS / nebo Production v IPSC. Vybavení v podstatě mám na oboje (opasek, kydexy na zbraň i zásobníky, používám je na trénincích).
V pravidlech IPSC jsem se nedočetl, jak je použitelná pistole /striker, když vím, že se jedná o SA pistoli (H&K to píše v údajích o zbrani). Protože se často píše, že první rána se dává DA. Což striker neumí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#34 » úte 24. črc 2018, 14:32

IPSC má tu výhodu, že si můžeš situaci promyslet předem. Na rozdíl od LOS.

A nezdá se mi, že bych docílil lepší výsledek s půjčenou zbraní, určenou hlavně na IPSC, než s vlastní, na kterou jsem zvyklý.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#35 » úte 24. črc 2018, 15:17

@Indian Se strikerem mas v IPSC na vetsine stagi pocatecni lehkou vyhodu - pokud to neni vyslovne zacatek bez nabite zbrane... , tak zacinas s nabojem v komore.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#36 » stř 25. črc 2018, 07:17

a ta výhoda končí první ranou ve stage :-)

sfa systémy mají předepsaný odpor spouště pro každý výstřel,
sa/da jen pro první ránu z da
sa - single action nejsou legální pro divizi PRD, což Ti může být ukradený poněvadž podstatný je jestli je Tvůj HK na seznamu zvaném "production list"

USP, USP Stainless, USP Compact, USP Compact Stainless, USP Custom Sport, USP9SD, USP Tactical (barrel 127mm or shorter), USP Compact Tactical, HK45, HK45 Compact
VP70Z, P8, P9S (only with 100mm barrel), P10, P2000, P2000SK, P30, P30L, P30S, P30LS, P7M8 (EP7 in Greece), P7M10, P7M13, VP9, VP9 Tactical, VP40, SFP9, SFP9-SF, SFP9-SFSD, SFP9L, SFP9-SK, SFP9-M, SFP9-OR, ,

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#37 » stř 25. črc 2018, 08:43

Aneb, kdyby se u nás striktně dodržovala pravidla, 98% střelců se "strikery" by bylo přesunuto do divize Open. :) (Odpor spouště pro 1. výstřel v divizi Production je stanoven na min. 5 lb.)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#38 » stř 25. črc 2018, 09:41

Pokial by vliezli do krabice, tak STD. :-) ...a s tym odporom spuste, ked mas dobre zabehnutu buchacku tak sa odpor javi ovela mensi, ako v skutocnosti je. Na mojom G17 by som to odhadoval na 1,5kg a pritom som s drobnou rezervou tesne nad limit.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#39 » stř 25. črc 2018, 11:16

5lb bych nesplnil ani svého času s revolverem :-)



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#40 » ned 29. črc 2018, 10:13

radim78 píše:Služební kopyto (Gxx,P10C) v originálním stavu, bez alespoň světlovodných mířidel, nelze moc srovnávat se závodním speciálem. (Shadow 2 apod.)
Rozdíl tam objektivně je a to dost veliký.
To, že některá kopyta, mne nevyjímaje, by v divizi Production nespasila ani speciálka z divize Open je jiný příběh. :)


Já vím, že to stejně asi nemá cenu, ale nedá mi to....

Nevěřte těmhle řečem. Nezapomínejte na to, že z celkem 6 mistrů světa v divizi Production to 2 vyhráli s Glockem! David Sevigny, svého času sponzorovaný střelec týmu Glock, byl prvním mistrem v productionu, Robert Vogel byl po Adamu Tycovi mistrem taky a to ani nebyl Glockem sponzorovanej - střílel s tím prostě proto, že mu ta zbraň nejlíp vyhovovala.

Michodem i Adam Tyc střílel s Glockem a to tak dobře, že ho zlanařila ČeZeta, aby šel k nim.

V pistolích rozdíly samože jsou ale nakonec jde vždy na 99.999% o ruce.... a fakt, že spousta slavných střelců střílí prostě tím, kdo jim nabídne dobrej sponzoring (a týmy v průběhu kariéry mění), dokazuje, že to není o pistoli ale o rukách.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#41 » ned 29. črc 2018, 18:11

To mas jako s cyklistikou. Pokud Saganovi das Favorita z roku 1985 - stejne setre 99% svych souperu. Talent a tvrdy trenink proste nicim nenahradis.

Predpokladam ze z tech jmenovanych es nikdo nestrilel v zavode G19, ale onoho dlouheho "IPSC" glocka. :)
Mam moznost obcas na pozorovat kluka, co strili o nebetycny parnik lepe nez ja a s G19 se dostal tam, kam se muze dostat a preskakuje prave na delsi "kopyto" .

Na me strileni je ale zmena na jakykoli special vicemene zbytecna. Abych, Buh vi jestli, zlepsil vysledek o par procent - nic by to z meho netreninku neresilo. :)



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#42 » ned 29. črc 2018, 18:19

Stříleli Glockem 17. "Dlouhé" Glocky jsou do Productionu zakázané...

radim78 píše:To mas jako s cyklistikou. Pokud Saganovi das Favorita z roku 1985 - stejne setre 99% svych souperu. Talent a tvrdy trenink proste nicim nenahradis.


Přesně to jsem se snažil říct... :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#43 » ned 29. črc 2018, 22:04

Pokial viem, tak do sucastnych pravidiel PRD by sa zbrane vyssie menovanych "nezmestili" ani nahodou.



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#44 » pon 30. črc 2018, 07:45

Můžeš to upřesnit? Vogel vyhrál Production v Řecku v roce 2011 a nejsem si jistý, že by se pravidla v té době nějak drasticky lišila. Navíc jsem konkrétně Vogela na jednom videu z jeho kurzu slyšel mluvit o tom, že spoušť (nejvíc proklínanou věc na Glocku) měl "stock" (tedy neupravovanou)...

Sevigny to vyhrál myslím v roce 2002 a tam fakt nevím, jaká pravidla byla... :?:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#45 » úte 31. črc 2018, 05:29

Vogel pise, ze strilel z G35. Cili special od Glocku na ipsc s jinou stojinou,zachytem zaveru,miridlama.
Me se strasne libi, jak chytraci porad dokola omylaji, jak to neni ve zbrani, ale pak jsou to ti sami, co kvici, ze nemaji sanci proti kolimatorum. Viz debata LOS.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host