V Nizozemsku se stahují mračna nad dynamickou střelbou

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » úte 1. kvě 2012, 13:42

Naštěstí tu (v Evropě) zatím nemáme žádné tak silné protizbraňové skupiny jako v USA (viz třeba známá Brady Campaign), které mají ke svému lobování dostatek peněz. Ale objevit se mohou. Zatím se tu vyskytují spíše "humanistické" organizace typu Amnesty International, které mají trochu zvrácené utopisitické představy o světě bez palných zbraní.

Nevím, nakolik lze brát českou policii jako protizbraňovou lobby. Z mého pohledu největší hrozba je krvelačnost bulvárních médií - strach a hysterie se prodává nejlépe.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#17 » úte 1. kvě 2012, 14:35

Média mi přijdou jako obousečná zbraň. Sice vzbuzují představu o nebezpečnosti zbraní (zvláště u lidí, kteří by proti nim hlasovali tak jako tak), ale taky podporují chuť lidí se ozbrojovat se proti přepadení. Politici tomu zatím moc pozornosti nevěnují. Pár jich je pro, pár proti zbraním.

A podle těch navrhovaných změn v zákoně, které míří z PP a které vesměs omezují a přidávají další restrikce bych řekl, že ti za vlastníky zbraní kopat nebudou.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#18 » úte 10. črc 2012, 21:21

jak jsem koukal na historii petice,v posledních dnech/měsících se nikdo moc nepřidal.je to známka toho,že se už podepsali všichni aktivní zastánci,nebo že je to už passé?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » úte 10. črc 2012, 21:31

Já mám pocit, že z toho nakonec sešlo, bohužel teď nemám čas hledat, kde jsem to četl.

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » úte 10. črc 2012, 22:45


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů