Novela zákona o zbraních

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům


Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#31 » ned 27. črc 2014, 23:38

Lynx píše:Za urcitych okolnosti ti muze dat dychnout, i kdyz nejsi ridic (napr. rusis nocni klid a je podezreni na alkohol).

A to na základě kterého právního předpisu?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#32 » pon 28. črc 2014, 07:10

mobil-man píše:Ano, ale nepodrobeni se dechove zkousce neni nijak sankcionovano, narozdil od ridice a nosice zbrane, kdy odmitnuti znamena prestupek.

Což nevylučuje výše psané.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#33 » pon 28. črc 2014, 11:00

Souhlasím.
Více § 16 a 17 Zákona o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami ...
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-379

Trochu OT, ale v praxi jsem se setkal s tím, že policie dala dýchnout chodci pod vlivem jen proto, že se motal a oni na něj, že budí veřejné pohoršení a bude to mít za pokutu 1 tis. Kč. On jim bohužel fouknul a sdělil, že trvá na projednání ve správním řízení, což hlídku nastartovalo k tomu, že ho odvezla na záchytku s tím, že se nekontroluje. Výsledkem byl účet asi 4 tis. Kč.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#34 » pon 28. črc 2014, 13:01

Na zaklade zadneho pravniho predpisu nemuze po tobe pozadovat dejchnout kdyz ses pesak, muze te vykazat z mista verejneho atd jak je vyjmenovano nic jinyho, nebo te strcit na zachytku kdyz budes sam a hodne nasrot ;) jinak jako obycejneho pesaka nemuze, ani po mladistvych chtit foukat ;)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#35 » pon 28. črc 2014, 13:37

To je pravda, stejně tak jsou ovšem proti zmíněnému zákonu (379/2005 Sb.) i plošné testy na alkohol/drogy při silničních kontrolách, kterými se neustále ohánějí nějací policejní potentáti a které běžně probíhají. Zákon totiž předpokládá důvodné podezření (lze se důvodně domnívat), pokud takový důvod neexistuje, je test protiprávní.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#36 » pon 28. črc 2014, 13:52

Pupak:Myslim že je to v pořadku že při silniční kontrole plošně probyhaj kontrola na drogy a alkohol nebo v tom vydíš naky Problem.Za mně osobně sem rad nemam rad fetky na silnicich kdy neviš kdy te sundaj ze silnice

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#37 » pon 28. črc 2014, 13:53

david33: ciste statisticky mas 3-4x vetsi sanci ze te trefi strizlivej nez nekdo nachcanej nebo sfetovanej :D ;)



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#38 » pon 28. črc 2014, 14:16

Int1m1thy: maš pravdu to nezpochybniju jen aby se ten poměr nepřevahl ale bylo to v kontextu plošné testy na alkohol/drogy při silničních kontrolách, kterými se neustále ohánějí nějací policejní potentáti a které běžně probíhají.V době nedavne doby kdy zemřela policistka a další udalosti si myslim že je to v pořadku že kontrolujou drogy.Přece když maš zbrojní prukaz tak je hodně nerozumne cestou z hospody rozbíjet vylohy nebo sedat za volant je to jen muj nazor jen sem hrozně haklivej na tyhle věci ja stim nemam problem si dejchnout při silníční kontrole



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#39 » pon 28. črc 2014, 14:17

David33: Napsal jsem to česky a jasně, nevím, co je na tom k nepochopení. Neměl jsem a nemám v úmyslu tady ventilovat svůj názor na kontroly, řešil jsem jen právní rámec věci.



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#40 » pon 28. črc 2014, 14:42

Pupak:v pořadku ja tomu rozumim jen ja sem řekl svuj nazor na silniční kontroly.Neber to osobně ale myslim že tvuj nazor znam nebo je to jinak když tak se omluvam nechci se v tom dal pitvat

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#41 » pon 28. črc 2014, 17:43

Int1m1thy píše:Na zaklade zadneho pravniho predpisu nemuze po tobe pozadovat dejchnout kdyz ses pesak

Skoda, ze tvuj nazor neni zakonem.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#42 » čtv 31. črc 2014, 12:00

doporucuju si poslechnout tohle:
Držení střelných zbraní. Ano, nebo ne? Kolik je jich u nás vůbec legálně? Hosté: plk. Mgr. Bc. Ivo Tesař (Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje) a odpůrce držení střelných zbraní Josef Pova. Moderuje Karolína Koubová.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3166561



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#43 » čtv 31. črc 2014, 12:14

já jsem to teda zatím neslyšel celé (najednou na to prostě nemám žaludek), ale nepřijde vám to kapku nevyvážené...?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#44 » čtv 31. črc 2014, 12:20

pominu-li, ze zeleny soudruh je mimon, je to celkem prijemny poslech

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#45 » čtv 31. črc 2014, 13:24

Mě přijde jako pitomost si pozvat odpůrce zbraní, kterej je, IMHO, naprosto mimo a policistu. Policista tam není za sebe, ale za policii, tudíž nehájí "druhou stranu barikády", ale jen vysvětluje stávající legislativu. A ani ze své pozici nemůže nic předjímat, zpochybňovat a pod.

Mimochodem, všimli jste si té dikce toho zelenáče? Zakážeme zbraně, musíme víc věřit policii? To je stejná rétorika, jako když si někdo myslí, že když zdraží benzín, začne víc lidí jezdit na kole.
Přece nejdřív musí lidé začít víc věřit tomu, že je policie ochrání a pak se třeba rozhodnou odložit hromové hole. Ale obráceně to nikdy nefungovalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů