Novela zákona o zbraních a nové testové otázky od srpna 2016

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům


makopako
Příspěvky: 1

Příspěvek#31 » ned 21. srp 2016, 21:59

dobrý večer,
dnes jsem zjistil že máte pravděpodobně chybu v testových otázkách,
po porovnání vašich otázek s tímto odkazem
http://www.mvcr.cz/soubor/testove-otazk ... 6-pdf.aspx
sedí otázky 1-137, 138 máte stejnou jako 137 a tím pádem je číslování otázek posunuté,
otázka 139 dle Vás je 138 dle odkazu a otázka 491 chybí i když počet otázek je stejný,
doufám že jsem to napsal srozumitelně, předpokládám že v aplikaci pro android je to stejné,
na učení to asi zásadní vliv mít nebude ale je v tom trochu " bordel ",
i když je možné že je chyba na webu ministerstva vnitra a Já zbytečně plaším ?

R.Procházka

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 22. srp 2016, 20:01

Dobrý večer i vám, díky za upozornění, dnes jsem i díky upozornění návštěvníka na naší FB stránce zjistil, že MV provedlo opět změnu otázek (nevydržely ani týden), takže se pustím opět do aktualizace.
(Byl jsem pár dní pryč a změny jsem si nevšiml.)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#33 » pon 22. srp 2016, 20:38

Když ono si MV občas něčeho tak nějak nevšimne a pak to potichoučku uklízí. ;)



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#34 » pon 22. srp 2016, 21:34

Již jsem to ve své aplikaci aktualizoval. Změna je jen vypuštění otázky 138. Další otázky jsou posunuty o 1 nahoru. Otázky 472 a dál jsou lehce přeformulovány. Správné odpovědi se neměnily nikde. Na konci přibyla nová otázka č. 491

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » sob 27. srp 2016, 00:19

Nová verze na webu online, aplikace bude taky brzy.
Sorry za zdržení, mix dovolené a přeinstalování pc je špatná kombinace :D



petulapj
Příspěvky: 1

Příspěvek#36 » sob 27. srp 2016, 21:14

Jen pro informaci, kdo se chysta na testy. Aby Vas to nezaskočilo. Byly provedeny změny (v tichosti)

Puvodni otázka 480 zrusena

Ověřování pyrotechnických výrobků se podle zákona o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů provádí formou
a) posuzování shody, (spravně)
b) homologace a opakovaného zkoušení,
c) homologace nebo autorizace.

a nahrazena otazkou novou 485.

Stanoveným doplňkem podléhajícím ověřování podle zákona o ověřování střelných zbraní a střeliva je
a) tlumič hluku výstřelu pro zbraně používající střelivo se středovým zápalem, (správně)
b) úsťové zařízení (například kompenzátor, tlumič výšlehu plamene nebo nástavec pro střelbu cvičným střelivem) pro zbraně používající střelivo se středovým zápalem,
c) montáže pro uchycení optických zaměřovacích zařízení na zbraně komorované pro náboje s úsťovou energií vyšší než 1500 Joule.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » sob 27. srp 2016, 22:34

http://zbranekvalitne.cz/clanky/2016/08 ... ych-otazek

Otázky na webu i v Androidí app aktualizovány.



Libor48
Příspěvky: 10

Příspěvek#38 » čtv 22. zář 2016, 16:31

zbranekvalitne je velmi funkční možnost nauky a všechny otázky jsem se zde naučil. Těžko bych se to naučil jinde lépe



Libor48
Příspěvky: 10

Příspěvek#39 » čtv 22. zář 2016, 16:33

Libor48 píše:zbranekvalitne je velmi funkční možnost nauky a všechny otázky jsem se zde naučil. Těžko bych se to naučil jinde lépe



fowler07
Příspěvky: 1

Příspěvek#40 » sob 26. lis 2016, 20:35

Zdravím,
prosím o přezkoumání otázek 170 a 170.
Zdá se mi, že znění otázek v článku neodpovídá skutečnému znění otázek v seznamu testových otázek!

Pro porovnání - viz níže: (uvedeno v článku)

Otázka č. 170: Držitel zbrojního průkazu skupiny B je mimo jiné oprávněn
a) nosit na místech veřejnosti přístupných za účelem ochrany života, zdraví nebo majetku skrytě nejvýše 2 sportovní zbraně,
b) používat dlouhou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo kategorie C k lovu, je-li držitelem loveckého lístku podle zvláštního právního předpisu, vždy však pouze v doprovodu držitele zbrojního průkazu skupiny C nebo zbrojní licence skupiny J,
c) nosit zbraň kategorie B, na kterou mu byl vydán průkaz zbraně, nebo kategorie C na místech, kde je k tomu oprávněn, a to například na střelnici; zbraň není povinen na takových místech nosit skrytě.

Otázka č. 171: Držitel zbrojního průkazu skupiny C je oprávněn lovit zvěř
a) na schválené střelnici,
b) pouze v souladu se zvláštním právním předpisem, kterým je zákon o myslivosti,
c) pouze zbraní kategorie C v odpovídajícím technickém stavu.

Viz seznam testových otázek - Verze 2016/8/10 Platná od 10. srpna 2016 - viz níže:

Otázka č. 170
Držitel zbrojního průkazu skupiny C je oprávněn lovit zvěř
a) na schválené střelnici,
b) pouze v souladu se zvláštním právním předpisem, kterým je zákon o myslivosti,
c) pouze zbraní kategorie C v odpovídajícím technickém stavu.

Otázka č. 171
Držitel zbraně zkonstruované pro střelbu s použitím černého loveckého prachu nesmí přechovávat větší množství tohoto prachu
a) než 1 kilogram a více než 500 zápalek; zápalky nemusí být uloženy odděleně v samostatné schránce,
b) než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce,
c) než 3 kilogramy a více než 2 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.

Pokud je tomu skutečně tak, prosím o úpravu zmíněných otázek, ať zbytečně neuvádíme nové žadatele v omyl!!

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#41 » sob 26. lis 2016, 21:18

Skutečností je, že v otázkách (jejich úpravách) se v současnosti dějí celkem zvěrstva, která vůbec nechápu kdo vymýšlí. Přeci jsou snad na OBP MVČR všichni odborně způsobilí nebo ne?

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » ned 27. lis 2016, 15:54

Platí už pasáž z novely o zdravotním posudku? Tj. musí být dodán při podání žádosti o ZoZ nebo ještě platí, že až s papírem o zkoušce jdu k doktorovi?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#43 » ned 27. lis 2016, 16:19

Nepleť si platnosti jednotlivých částí novely. Ke zkoušce OZ je doktor povinný až od 1. 8. 2017. Taky nechápu, proč nezačalo platit vše najednou.



Giovani119
Příspěvky: 4

Příspěvek#44 » ned 16. črc 2017, 14:25

V testu je jako správná odpověd na platnost zp. 10 let. Není to jenom 5 let? podle poslední novelizace?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#45 » ned 16. črc 2017, 15:27

Podle poslední prave 10. To neimplementovana smernice eu to zase omezuje na max 5

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti