Ochrana soukromí střelců - výsledková listina závodů

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz


stram
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pon 6. črc 2020, 15:40

Pěkný den,

Vzhledem k tomu, že jména ve výsledkových listinách střeleckých závodů jsou viditelná pro vyhledávače, kdokoli vyhledá dané jméno si dokáže dovodit, že daný člověk vlastní zbraň.

Bylo by možné lépe chránit soukromí nás střelců?

Např. pomocí robots.txt na http://los.zbranekvalitne.cz/
User-agent: *
Disallow: /zavody/

nebo v kódu stránky se závodem uvést
<meta name=“robots“ content=“noindex“/>



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2 » pon 6. črc 2020, 16:43

Meno a dokonca aj priamo osobu, olympionicku a jednu z najlepsich svetovych brokarok Bartekovu zverejnuju aj noviny a televizia. To je hrozne. Co ochrana jej udajov? :-D Ked chces byt tajny agent, nepchaj sa na preteky.
Naposledy upravil(a) MRBLUE dne pon 6. črc 2020, 17:05, celkem upraveno 1 x.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#3 » pon 6. črc 2020, 16:45

A teď si představ, že u nás jsou ve výsledkových listinách zapsáni i střelci, kteří žádnou zbraň nevlastní a na závody jím ji někdo půjčil. Dokonce tam jsou i střelci bez ZP.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#4 » pon 6. črc 2020, 16:48

Tohle má dobře pořešené IDPA.cz. V registraci si nastavíte, zda chcete být anonymní nebo pak. Pokud si zvolíte anonymitu, ořihlášeným uživatelům se jméno zobrazí. Nepřihlášeným se zobrazí "Anonymní střelec". Dobře to funguje proti vyhledávačům.

Velmi bych se přimlouval za nějakou obdobu i pro LOS. Jak víme, účast na závodech (a s dobrými výsledky obzvlášť) může být přitěžující okolnost v případě nutné obrany.

Nějaké Disallow:/ atd. předpokládá, že roboti to budou respektovat (což se ovšem předpokládat nedá).



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#5 » pon 6. črc 2020, 17:16

Kdyby jen v pripade nutne obrany...vsichni vime, ze strelci jsou pro spoustu lidi pomalu prasivi ci magori a zbrane nejvetsi zlo na svete. Takze uz jen samotny fakt, ze si nekdo muze verejne zjistit, ze mam treba pusku (pomijim ty, co si ji pujci jen na zavody), je v dnesni dobe GDPR celkem zneklidnujici. Kor pokud se nejmenujete Josef Novak a mate nejake mene caste jmeno. Ono uplne staci, kdyz se vam bude chtit pomstit soused...proste si vymysli, ze jste ho ohrozovali zbrani, nebo ze jste s ni manipulovali na verejnosti to lita...sice se nic neprokaze, ale za to sr*ni to fakt nestoji. Nevim, jak ostatni, mozna jsem trosku paranoidni, ale ani vsichni moji znami ci kamaradi nevi, ze mam doma plnej trezor...natoz sousedi...a chci, aby to tak zustalo. A pro pripadne rypaly-ne, nezavodim, takze moje jmeno na vysledkovkach neni, ale chystam se zacit a proto me to zajima;-)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#6 » pon 6. črc 2020, 20:03

Opravdu v době GDPR, kdy už jen registrace do banálního kroužku v družině vyžaduje podpis několika a4 a výsledný seznam členů jsou anonymní čísla, si LOS dovolí vyvěsit on-line jmenný seznam? Páni, a já myslel, že panický strach z kolimátorů je divný :-D

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#7 » pon 6. črc 2020, 20:22

Vnímám to rizikové jen mírně. Čili jsem na pochybách, zda je nutné vůbec vyvíjet energii na změnu, nebo ponechat stávající stav. (zda užitek ze změny bude vyšší než vynaložené energie na změnu)

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#8 » pon 6. črc 2020, 21:35

pedro, antonspelec: +1

Ostatním, co tady roky debatují na téma skryté nošení, zabezpečení zbraní, apod a poté zlehčují potencionální škodlivost na netu veřejně přístupných seznamů tisíců lidí s největší pravděpodobností vlastnících nějakou zbraň, chybí mimo jiné prostě jen představivost, když to řeknu hodně slušně :roll:

Ututlat účast na akci o desítkách lidí nejde pořádně nikdy, ale je zásadní rozdíl, když má k nějaké informaci přístup naprosto kdokoliv, nebo "jen" pár stovek až tisíc lidí se stejným koníčkem. Pro ilustraci, když dám do google v anonymním okně (své) "jmeno prijmeni zbrane" (zkuste si všichni sami na sobě), hned na první stránce najdu 2 odkazy na závody, kterých jsem se přímo já účastnil (na jmenovce moc štěstí nemám). Nějakému kolegovi/sousedovi/zlodějovi/ex vaší přítelkyně/apod tedy stačí jen podezření, že byste něco mohli vlastnit a za minutu na googlu si to může kvalitně a nekompromisně potvrdit :) Případný škůdce tak i rovnou může sledovat, na jaké závody se během dalšího měsíce chystáte, tím pádem ví, kdy přibližně půjdete k autu, kam pojedete, jak dlouho podle dojezdové vzdálenosti asi budete mimo dům/byt (kde možná máte trezor, zbytek rodiny,...) apod. Polemizovat nad tím, jak moc „mírně rizikové” pro vás je, abyste ani nevěděli, kdo takovými informacemi disponuje, může každý sám a není to zrovna moc časově náročné ;)



LaRi
Příspěvky: 16

Příspěvek#9 » pon 6. črc 2020, 22:13

Hmm, fakt to funguje. A to jsem si říkal, že jsou někteří mí kamarádi zbytečně paranoidní. Asi nejsou. To spíš já jsem naivní :o

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#10 » pon 6. črc 2020, 22:46

vosicz píše:Pro ilustraci, když dám do google v anonymním okně (své) "jmeno prijmeni zbrane" (zkuste si všichni sami na sobě), hned na první stránce najdu 2 odkazy na závody, kterých jsem se přímo já účastnil (na jmenovce moc štěstí nemám).

u mě když dám jméno příjmení pistole, tak nejdříve na druhé straně googlu je zobrazen odkaz na pohár los. Další strany jsem neprověřoval. Na dotaz jméno příjmení zbraně mě google nezná.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#11 » úte 7. črc 2020, 05:15

@audis: tak to máš zatím štěstí, ale může se to kdykoliv změnit. Zatímco někteří ostatní už teď s jistotou ví, že tím, že se dobrovolně účastní LOSu, zadělávají si kvůli nějaké amatérské soutěži na notnou dávku problémů a vyšší pravděpodobnost, že půjdou sedět kvůli NO.

Otázka: Přihlížel by soud k tomu, že pravidelně cvičím se zbraní pod dohledem instruktora, tj. včetně sebeobranných situací (nůž, pistole, víc útočníků, sebeobrana z auta…)?

Mohu vám dát pouze obecné doporučení vymazat jakékoliv podobné zmínky (včetně fotek, resp. hlavně fotek) ze všech sociálních sítí a požádat o výmaz jména ze všech výsledkových listin dostupných online. Pak se přesvědčte přes vyhledávače, že to je opravdu nedohledatelné. V závislosti na konkrétní situaci nechť o ne/uvedení této skutečnosti rozhodne váš obhájce.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#12 » úte 7. črc 2020, 05:55

Na většině závodů je, že zápisem ve startovní listině a podpisem, dáváte souhlas s tím, že jste četli Řád, že budete zveřejnění ve výsledcích a můžete být na fotkách. Nevím, jak je to u vás.....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#13 » úte 7. črc 2020, 07:46

OK, to řeší aspekt souhlasu účastníka. Ne to, co je pravdu problém, tedy veřejná a volně přístupná databáze vlastníků, respektive trénovaných uživatelů zbraní. A z minulosti víme, že nedotknutelní a zákonem se neřídící soudci rádi dělají přitěžující okolnost z faktu, že se někdo aktivně připravuje na NO.

Není to tak dávno, co se řešilo, že je problém, že úřad na základě zákona o informacích poskytne na dotaz info o tom, kolik je v dané lokalitě obyvatel se ZP. Tehdy se to nikomu nelíbilo a to byla anonymní čísla.

Teď už chybí jen ten arogantní argument „Když se vám to nelíbí, založte si vlastní soutěž“

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#14 » úte 7. črc 2020, 08:05

Já mám naštěstí dost frekventovaný jméno, takže mě google nenajde. Ale v obecný rovině, bych se taky nebránil, aby na výsledkovkách byly třeba jen iniciály.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#15 » úte 7. črc 2020, 08:08

No u nás platí i zákony ČR a ač to píšu nerad, platí u nás i GDPR.

Co kdyby nějaký e-shop měl v obchodních podmínkách napsáno, že nákupem zboží souhlasíte s tím, že vaše osobní údaje budou zveřejněny? Bylo by to OK? Asi ne...

GDPR je, obdobně jako asi všechna díla Nejsvětější Komise Evropské, napsané debilně, takže je těžké toto odvodit. Ale právo být zapomenut je tam napsané celkem jednoznačně. Tedy pokud hned po podepsání přihlášky požádám o výmaz zveřejněných osobních údajů, bude to správce muset udělat.

Jelikož nechci být potížista, tak to nedělám, ale když už někdo toto téma nakousl, tak dávám najevo, že moje jméno zveřejněné na výsledkových listinách a v seznamu závodníků mi vadí.

Existuje nějaký důvod, proč by namísto jména a příjmení nemohl být zveřejněn pseudonym (nick)?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti