Ochrana soukromí střelců - výsledková listina závodů

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz
Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#16 » úte 7. črc 2020, 08:09

Blacky: mám jednu známou, která má jméno i příjmení stejné jako jedna celebrita - vygooglit onu moji známou je zhola nemožné ;).

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#17 » úte 7. črc 2020, 08:24

Nepodceňujte to.

Súhlasím s tým, že ochrana osobných údajov by mala byť vyššia. Aktuálne to nie je problém a nič sa nedeje, ale musíme myslieť dopredu. Koniec koncov, preto aj nosíme - chceme byť pripravení na možný, aj keď veľmi nepravdepodobný prúser, ktorý dúfame že nikdy nepríde. Život a zdravie sú to najdôležitejšie, ale podobnú ochranu si určite zaslúžia aj naše sociálno-ekonomické záujmy.

Niektoré firmy sú už dnes diskriminované ak riešia zbrane a strelivo. Iné firmy či inštitúcie ako banky s nimi nechcú spolupracovať. Je podľa vás naozaj isté, že sa niečo také nerozšíri aj na súkromné osoby? Viď Čína a ich social credit system...

Meno + info, že tento človek je strelec a pravdepodobne ozbrojený je citlivá informácia. Dá sa to zneužiť rôznymi automatizovanými systémami - bot príde, naskenuje hárok a zrazu s vami niektoré firmy nebudú chcieť spolupracovať, pretože sa objavíte v nejakom registri sociálne či politicky nepohodlných ľudí. Ako keby ste na sociálnej sieti popierali holokaust alebo za starého režimu zaparkovali viackrád pred kostolom či nechodili na schôdze. Ak v takomto registri budete, môže to ohroziť vaše postavenie v spoločnosti. A niečo také môže prísť v rámci EU či v rámci zmeny politickej alebo spoločenskej nálady v ČR.

Okrem toho, ak sa nemýlim, tak niekde sa na fóre písalo že v prípade že by bolo Česko obsadené inou silou, tak sa zničí CRZ pre ochranu obyvateľstva. Pretože samozrejme prvé čo "nový management" spraví bude, že obyvateľstvu znemožní odpor odzbrojením. Čo je síce fajn, ale ak naši najlepší strelci budú ľahko dohladateľní na googli, tak je to obrovská škoda pre nás všetkých. A zmazať to rýchlo potom je úplne zbytočné, internet má dlhú pamäť. Šanca je len ak sa to spraví roky vopred a informácie následne nebudú dostatočne aktuálne.

Na menovcov sa tiež nespoliehajte. IT je hodne v predu. Ak máte v republike 100 menovcov, 10 ich žije v blízkosti závodu. Z nich 5 bude moc mladých alebo moc starých. 1 - 2 vylúčia kvôli zdraviu či politickej sympatickosti. Ostanú 3 ľudia. Ste jedným z nich. A fašistické režimy radšej obvinia a potrestajú všetkých 3, ako by im mal jeden ujsť. A tiež preklepnúť si 3 ľudí u susedov či v práci, či nespomínali zbrane (s hrozbou sankcie ak vás neudajú), to nie je taký problém.

Prvá situácia hovorí o vnútornej hrozbe, druhá o vonkajšej. Obe sú krajne nepravdepodobné. Ale to je aj použitie zbrane v režime NO. Moje riešenie je, že by strelci boli identifikovaní náhodne prideleným permanentým číslom súťažiaceho. Meno by malo byť zverejnené len pri víťazoch a v prípade, že si to sami želajú.
Naposledy upravil(a) Arc dne úte 7. črc 2020, 08:33, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#18 » úte 7. črc 2020, 08:27

Obavam sa ze v sucasnej dobe 100% 'utajenie' neexistuje. Samozrejme ze sa da spravit zobrazovanie zoznamu ucastnikov podmienene registraciou a prihlasenim, vysledkova listina sa da skryt pred botmi za captcha a podobne. Ale kto chce tak si vas dohlada. A to sa este nebavime o pripade ze je clovek na volne pristupnych propoziciach pisany ako organizator ;).

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#19 » úte 7. črc 2020, 08:34

Nejde mi o nějaké 100% superutajení, ale o to, aby to nebylo dostupné prohledávacím botům. Nick odlišný od nicku na ZK by byl pro mě zcela OK.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#20 » úte 7. črc 2020, 08:35

Tohle jsem zjistil nějakou dobu zpět, a dost mě to na tohle fórum a komunitu překvapilo, obzvláště když jsem se chtěl přihlásit na soutěž, kde bylo i jasně vidět, co za zbraň i za typ musíte mít. Zhodnotil jsem tehdy kriticky svou uroveň treninku a nepřihlásil se, z pistolových soutěží mě Google nevidí, přesto si myslím, že tohle by chtělo nějaké řešení, pro začátek možnost vidět tato data pouze pro registrované uživatele fóra + opatření proti vyhledávačům, ale hned vzápětí něco důkladnějšího.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#21 » úte 7. črc 2020, 08:36

Vlastně by úplně stačilo psát místo jména a příjmení pseudonym, ale pokud se pamatuji, tak organizátoři měli se jménem John Doe problém. Ale třeba nocompromise.house s John Doe problém nemá; tak se vážně zamysleme.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#22 » úte 7. črc 2020, 08:41

Hele nepřeháníte to trochu s paranoiou? Výsledovky s číslem a nebo s nickem? Dovedete si představit jak by vypadaly obecně sportovní výsledky (atletika, fotbal, golf) kdyby se řídily podobnýmy nápady? A ty komentovaný přenosy, paráda.... :D ..... XYZ najíží na OKJL a ten kličkou uniká a přihrává 1624. :D

A přesně jak píše MM, v době elektronických státních rejstříků a povinných seznamů žádná anonymita neexistuje. I poučený laik s minimální námahou dohledá téměř kohokoli.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#23 » úte 7. črc 2020, 08:45

@sided: beru, ale bez ohledu na to, kdo co dnes umí najít, mít tyhle informace k dispozici pro každého, není úplně ideální u tohoto druhu hobby. Minimálně je to zbytečné ulehčení pro méně zdatné škodiče.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#24 » úte 7. črc 2020, 08:48

@sided: Ne, nepřeháníme. I u něčeho tak banálního, jako talentovky na ZUŠ, jsou veřejné výsledky s ohledem na soukromí účastníků jen seznam čísel. A tam na rozdíl od zbraní nehrozí nikomu nic. Soutěžící v LOSu nejsou veřejně známé mediální osobnosti. Srovnání s vrcholovým sportem je demagogie.

Ale klidně si to k vlastní škodě dál zlehčujte.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#25 » úte 7. črc 2020, 08:50

Nezamenoval bych statni rejstriky s ostatnima. Na stat se GDPR vztahuje, ale oni to maji osetreny.

Nick je malo podle me. Osobni udaj je neco, co umi unikatne identifikovat osobu, coz nick asi bude (nebo by to tak minimalne slo napadnout).

On ten hlavni problem by mohl byt i z jine strany. Jsme strelci, mame zle teroristicke nastroje a na soutezich se to primo trenuje. A ted by nekoho napadlo rict, ze se nedodrzuje GDPR smernice? Ti strelci jsou neuveritelna hrozba spolecnosti (asi vite kam tim mirim, v dnesni dobe, kdy ruzne strany hledaji vsechny mozne zaminky bych toto nepodcenoval).



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#26 » úte 7. črc 2020, 08:54

Může být, že náhodou německý kolega šoupne jméno českého kolegy do googlu, ten mu ukáže, že pan Vošlejšek soutěží ve střelbě z pistole (což on v práci tají) a to se samozřejmě neslučuje s firemními hodnotami. To nemusí být žádná cílená investigace ...
Chyba ale podle mě není v ZK, LOS nebo výsledkových listinách, ten průser já vidím trochu jinde... ale jestli máte pocit, že to vyřeší GDPR a nicky....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#27 » úte 7. črc 2020, 08:58

Tu poslednu vetu podpisujem. Inak som zvedavy ci pride niekto s niecim konstruktivnym, kedze akurat robim registracny system pre nasu strelnicu (uz len koli gulasu / parkom) :).



pesi
Příspěvky: 304

Příspěvek#28 » úte 7. črc 2020, 09:26

Dokud je rodné číslo DIČ, tak je celá tato diskuse o ničem.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#29 » úte 7. črc 2020, 09:32

Jak souvisí DIČ s účastí na střelecké soutěži?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#30 » úte 7. črc 2020, 09:59

Nijak. Ale míchá zivnost s ucasti a infem, ze ma zbran., :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti