Ochrana soukromí střelců - výsledková listina závodů

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#31 » úte 7. črc 2020, 10:07

A jaké že to držitelům zbraní hrozí nebezpečí? A co chudáci myslivci? Ti aby začali chodit kanálama. ;)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#32 » úte 7. črc 2020, 10:11

MM píše:Tu poslednu vetu podpisujem. Inak som zvedavy ci pride niekto s niecim konstruktivnym, kedze akurat robim registracny system pre nasu strelnicu (uz len koli gulasu / parkom) :).


Použij něco takovýho: https://www.phpcaptcha.org/ a bez vyplnění ať se data z DB nenačtou, nesmí se tedy na webu válet po neošetřených adresářích žádné texťáky s citlivými daty a pod.
Jo a taky si vyber něco open-source, "nejslavnější" reCAPTCHA je od google a sice se data ve vyhledávačích přestanou objevovat ale už samotné nasazení musí google upozornit na potenciálně zajímavý obsah ...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#33 » úte 7. črc 2020, 10:37

Vdaka za tip, nejake to desatrocie sa IT zivim, i ked ja som skor cez "backend" ;).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#34 » úte 7. črc 2020, 11:14

MM píše:Vdaka za tip, nejake to desatrocie sa IT zivim, i ked ja som skor cez "backend" ;).

No to je sice pěkný, ale chce to důvěru že se bot relevantně identifikuje. Tu já nemám, proto k přístupu k citlivému obsahu požaduji interakci uživatele.

EDIT: pokud jsem ti tedy správně porozuměl že to chceš řešit filtrováním dotazů na serveru.
Naposledy upravil(a) gogan dne úte 7. črc 2020, 11:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » úte 7. črc 2020, 11:17

greehorn: viz citace od ViralWinter na první straně. Jedná se o citace dotazu na právníka Tomáše Gawrona a jeho doporučení pod jedním z dílů o NO na zbrojnice.com.

Doporučuji ty články přečíst, i když z toho je člověku slušně zle.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#36 » úte 7. črc 2020, 11:28

Články jsem četl podrobně a poté jsem dumal, jestli brát do ruky i třeba klacek, protože když jsem byl malej (před 40 lety...), tak jsme se jimi mlátili hlava nehlava, krev tekla někdy dost. Mám tedy min. částečný výcvik a někde na fotce s klackem můžu být :lol:
Ale vážně. Na jednu stranu soudce u Googlu, hledající pachatele obrany a ideálně nenacházejícího, na druhou stranu i v rámci dědického řízení o vás, resp. zemřelém zjistí notář vše, takže bych se divil, kdyby soud měl menší pravomoc. A co odpovědět na přímý dotaz ohledně "výcviku" se zbraní (LOS, IPSC...), když vás nenajde Googlem, s rizikem, že následně po "žádný nebyl", soud zjistí a možná lehce, že byl? Jde o dotaz ne-ajťáka a ne-právníka ;)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#37 » úte 7. črc 2020, 11:37

Prcek: máš pravdu, ale protože je to otázka vynaloženého úsilí k zjišťování faktů, je rozhodně lepší tomu nejít naproti.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#38 » úte 7. črc 2020, 11:50

Cemada píše:greehorn: viz citace od ViralWinter na první straně. Jedná se o citace dotazu na právníka Tomáše Gawrona a jeho doporučení pod jedním z dílů o NO na zbrojnice.com.

Doporučuji ty články přečíst, i když z toho je člověku slušně zle.


Nejhorší smrt je z vyděšení. A že nás ti právníci umí děsit. :lol:

A mimochodem. Nejhorší na NO není fakt, že ponesu jako obránce právní důsledky svého jednání (i když třeba nespravedlivě). Nejhorší je msta (oko za oko, zub za zub). A s tím nelze udělat vůbec nic.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » úte 7. črc 2020, 12:44

No nevím jestli nás Tomáš Gawron děsí, ale asi ví proč doporučuje co doporučuje.
Pokud soud nahlíží na účast na akcích typu LOS, IPSC apod. jako na spíše přitěžující okolnost, tak se není čemu divit, že vzniklo tohle vlákno a řeší se tu veřejné výsledkové listiny. Nemyslím si, že je to chaos, panika, vyděšení nebo tak něco. Spíše něco jako preventivní ochrana.
Ale jestli to někomu nevadí, tak proč se na internetu schovává za přezdívkou?

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#40 » úte 7. črc 2020, 13:15

Tak si tak říkám, že když jsem byl na vojně, tak to jsem pěkně v hajzlu, proti tomu nějaký LOS, nebo IPSC jsou jen klukovské hrátky ...
A ten kdo byl navíc v PSVB nebo v Lidových milicí, tak ten rovnou dopředu může nastoupit do krimu :)



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#41 » úte 7. črc 2020, 13:27

Ale kdybys byl i členem KSČ, tak bys měl zase otevřené dveře do nejvyšších pater české i evropské politiky... třeba i na presidenta.



pesi
Příspěvky: 304

Příspěvek#42 » úte 7. črc 2020, 15:33

@ViralWinter: Tak, že soukromí je tím daleko více ohroženo, než jen uvedením jména v nezajímavé taulce. Řeší se tu, že prosakuje přehrada na jedné straně a přitom na druhé straně už teče plným proudem.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#43 » stř 8. črc 2020, 10:56

1)
pesi píše:. . . . . Řeší se tu, že prosakuje přehrada na jedné straně a přitom na druhé straně už teče plným proudem.

Původně jsem ani nechtěl nijak reagovat, ale když už tu čtu ty různé konspirační teorie, tak by mne fakt zajímalo, co je tím výše citovaným myšleno. Jsou nějaké kauzy (nebo nějaká taková událost) které se dají nějak dohledat nebo něco, o čem by se dalo říct (napsat), že se na ně ta citovaná věta dala vztáhnout ? Nebo je to jen takové obecné konstatování osobního pocitu ?


2) Popravdě řečeno u pár soudních stáních jsem byl a nikdy jsem neslyšel ani náznakem, že by se u soudu řešilo, zda byl(i) dotyčný(ní) někde na střeleckých závodech. A to ani z doslechu. Má snad někdo jinou zkušenost ?
Když už se řeší zveřejněná jména závodníků, tak je potřeba dokázat (věrohodně prokázat), že dotyčný se těchto závodů opravdu účastnil a nejedná se o shodu jmen a že tato účast má vliv (příčinnou souvislost) měla účast na nějakém závodu na konkrétně probíranou událost u soudu ? A kdo toto dokazování a prokazování je oprávněn provádět ?

3) Když už se chce někdo zúčastnit střeleckých závodů a má nepřekonatelný strach o zveřejnění jeho jména, není snad problém se při registraci po dohodě s pořadatelem nahlásit pod jiným jménem. Ještě jsem neslyšel o závodu, kde by to nešlo.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#44 » stř 8. črc 2020, 11:32

Záleží hodně na tom, jak moc blízko to musí být a jak moc stejné z hlediska předmětu.
Krátce - zatím asi nic.

Delší odpověď:
Není moc států, kde by probíhal LOS, byly držené zbraně a byla takhle zakotvená NO a KN.
Takže přesně takhle to asi nenapasujeme, i když pan Gawron by nejspíš mohl najít případy, kdy obžaloba chtěla přitížit poukazem na to, že dotyčný se zbraní cvičil, připravoval se, tudíž ..... (jak by obžaloba komentovala stav, kdy majitel zbraně nikdy necvičil a zbraň nedržel v ruce dlouhé roky ... tj. druhý konec té stejné hole)

Když ale popojdeme do zahraničí a opustíme striktně LOS/IPSC, tak bychom mohli najít poměrně hodně případů, když dostal člověk vyhazov nebo byl předmětem zájmu či šikany za to, že byl v nějakém seznamu, něco napsal na FB, řekl, oblékl si, existuje fotka, nebo naopak neřekl, když to po něm chtěli, nebo bylo jeho jméno prostě uvedeno někde.

Dával jsem příklad, kdy pravověrní němečtí nadřízení pocítí potřebu rozšiřovat svoje hodnoty mezi Čechy a kolegu, který nejeví dost nadšení pro jejich věc, si hodí do google a vypadne jim, že se účastnil jakési soutěže a ještě k tomu má video na YT, kde střílí do firurín ze zlé útočné pušky.
A opět, mnohem méně stačilo v řadě i téměř sousedních zemí k tomu, aby byl člověk sociálně a karierně zlikvidovaný.

Kdo bude mít na někom zájem, zlikviduje ho stejně, tady jde spíš o to, aby letmé špiclování nevracelo materiál jak na zlatém podnose.
Druhá věc je, že jestli tohle budeme považovat za řešení a šikanu za normální chování, tak to nějaké nicky neřeší a ta voda na nás udeří z jiné strany, a mnohem ničivěji.

Už pláčou i ti, co ten systém spolutvořili
viewtopic.php?f=50&t=8449&p=226415#p226415



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#45 » stř 8. črc 2020, 11:54

Georg píše:u pár soudních stáních jsem byl a nikdy jsem neslyšel ani náznakem, že by se u soudu řešilo, zda byl(i) dotyčný(ní) někde na střeleckých závodech. A to ani z doslechu. Má snad někdo jinou zkušenost ?
O střeleckých závodech doufejme zatím žádný soud nemeditoval.
Vzpomínám si ale z různých diskusí na dvě až strašidelně podobné záležitosti:
- v jednom případě soud přičítal obžalovanému k tíži, že nosil zbraň skrytě (tedy zákeřně) - co na to říct? Iura novit curia :o
- jindy se zase soud pohoršeně pozastavil nad tím, že obžalovaný měl u sebe zbraň, PŘESTOŽE (sic!) mohl očekávat fyzickou konfrontaci :shock:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host