Ochrana soukromí střelců - výsledková listina závodů

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz
Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#46 » stř 8. črc 2020, 11:58

Myslím si, že bychom se neměli nechat zastrašit.
A pokud se necháme, tak si ani ty zbraně neobhájíme.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#47 » stř 8. črc 2020, 12:04

Já ten požadavek na anonymizaci chápu, ale čekal bych od takových lidí taky jakýsi moment prozření - jakože tohle je poslední kapka a když už musíme soutěžit anonymně, tak je potřeba tvrdě řešit příčiny, které to zavinily a podle toho se chovat.
Ne že pan Rosenheim od pondělí do soboty podporuje NSDAP a v neděli se podepíše jako Růžička v domnění, že je tím v pohodě.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#48 » stř 8. črc 2020, 14:43

Kto ide na strelecky kurz, toho meno nikde nesvieti. Ak ide niekto na verejny pretek, tak predsa musi ocakavat ze vysledky budu verejne. Ved napriklad futbalisti by tiez mohli ziadat aby neboli zverejnene ich mena a sutazili v kuklach. Maju predsa nadstandardne primy a to moze prilakat zlodejov. :-D Ked chces byt v utajeni, nechod na preteky. To uz sme naozaj v takej prdeli, ze v televizii budu pretekari v trape, skeete, biatlonisti, pistoliari vedeni len ako cisla a budu mat rozostrene tvare pri prenose z Olympiady?



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#49 » stř 8. črc 2020, 14:54

To jistě ne ... ty závadové discipliny se z Olympiády časem samozřejmě stáhnou a kdo to provozuje soukromě, na toho bude potřeba si posvítit - ověřit, jestli zaměstnavatel ví a souhlasí, že soudruh XY se věnuje takovým věcem, jestli to odpovídá firemním hodnotám. Bance se musí dát vědět, aby zvážila, jestli povolí transakce, přece jen by takový člověk mohl nakupovat nebo prodávat předměty, které se neslučují s hodnotami společnosti, to je nepřípustné. I internetové připojení je k projednání, jestli si provider vezme na triko, že má připojeného takového člověka. Násilí, zbraně, terorismus.... hodnoty .... i zaměstnavatel manželky by se měl upozornit, přece jen hodnoty jsou dnes v ohrožení.... je nespočet možností, jak bdít nad čistotou a dodržováním hodnot a věřte, že se tím zabývá celá armáda aktivistů placených nejen Sorosem a EU, ale i z našich daní.
To není žádné fantazírování, stačí se podívat na západ od nás.



MojeTikka
Příspěvky: 1546

Příspěvek#50 » stř 8. črc 2020, 19:58

pavelg píše:Může být, že náhodou německý kolega šoupne jméno českého kolegy do googlu, ten mu ukáže, že pan Vošlejšek soutěží ve střelbě z pistole (což on v práci tají) a to se samozřejmě neslučuje s firemními hodnotami. To nemusí být žádná cílená investigace ...
Chyba ale podle mě není v ZK, LOS nebo výsledkových listinách, ten průser já vidím trochu jinde... ale jestli máte pocit, že to vyřeší GDPR a nicky....


Nemci na sportovni strelnice bezne chodi a myslivec je kazdej ctvrtej (hasic kazdej treti). Zrovna tohle v Nemecku az takovy problem neni, ale stranky se zbranemi jsou obvykle firmami a providery blokovany. To ale neni otazka firemni kultury. Tenhle web z Nemeckych firem videt neni. Ale kdyz Nemec strili treba IPSC, nikdo s tim nema problem.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#51 » stř 8. črc 2020, 20:05

Ono asi záleží firma od firmy a kus od kusu.
Já už jsem potkal jednoho, který odmítl se jen podívat na airsoftovku, jiného, který fanaticky tvrdil, že nikdo v EU nesmí mít pistoli a už vůbec ji nesmí nosit, protože to je nepřípustné ... a firmy občas zavádějí politická školení a různé hodnoty. Vůbec bych se nedivil, kdyby do antihodnot patřilo cvičení sebeobranných akcí s pistolí a její nošení - což je LOS.



MojeTikka
Příspěvky: 1546

Příspěvek#52 » stř 8. črc 2020, 20:07

Hm, na vola takoveho formatu ale narazis i v Cesku. Nemci jsou v ledascem trhli, zejmena pokud jde o ochranu zdravi, ale stran zbrani to az takovej extrem neni. Dokonce od te doby, co jim tam Mutti Merkel taha ty odborniky, co jim maji vyfutrovat duchodovej system, jsou Nemci ke zbranim cim dal tim vice pozitivne naladeni...

Kadopadne od Nemcu bych se nejakeho zneuziti dat nebal, cara je cara.

Eh... jsem offt. Howgh.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#53 » stř 8. črc 2020, 20:13

Tojo, volové jsou všude, ale Čech většinou nemá v sobě zarytý hitlerismus, aby byl skálopevně přesvědčený, že je oprávněný rozkazovat a určovat, co bude v sousedním státu. Tohle je mentální nastavení většiny Němců - a ještě mají ze sebe dobrý pocit, že konají dějinné a civilizační dobro.

Takže tak jak jsem to napsal - Němec, který náhodou objeví, že český podřízený má takovou nevhodnou zábavu, to je mnohem nebezpečnější, než kdyby to zjistil na Němce. Sebeobrana palnou zbraní je pro ně nepřípustná, zejména kdyby se měl bránit Neněmec.



MojeTikka
Příspěvky: 1546

Příspěvek#54 » stř 8. črc 2020, 20:37

No, ja s Nemci pracuju 25 let, znam jich hodne, v Nemecku pracuju a zkusenost mam jinou. Nejvetsi svine jsem zazil v Cesku a ostatne i Gestapo chodilo pro lidi predevsim na zaklade ceskych udani.

Urcite nepovazuju za paranoiu chranit si svoje soukromi, ale nepritele vidim za plotem sveho domu, ne za hranicema. Ano, EK je nepritel cislo jedna, ale to i pro ty bezne Nemce.



trace
Příspěvky: 7

Příspěvek#55 » stř 8. črc 2020, 21:36

Podle mě je z důvodu předběžné opatrnosti lepší, aby zobrazení jména bylo na dobrovolnosti (ala IDPA). Případně aby se výsledky před vyhledávači schovaly (noindex/captcha/autentizace), ale jinak zůstaly veřejné.

Přeci jen dynamická střelba není sport jako třeba kuželky a kdo má zbraň je podle mne citlivá informace. Někteří také podnikají na adrese svého bydliště, a tu lze snadno najít dle jména v tomto veřejném rejstříku: https://www.rzp.cz.

Prudit ředitele závodu s nějakým pseudonymem, nebo později s odstraněním jména z výsledkové listiny nepovažuji za dobré řešení.

Mohli by se k tomuto tématu vyjádřit také moderátoři/lidé co se starají o tento web?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#56 » čtv 9. črc 2020, 20:15

V kontextu toho, že na sebe na sociálních sítích lidi vykecají úplně všechno, mi tvrzení, že vlastnění zbraně je citlivá informace připadá směšné. Kdo chce být anonymní, nemůže vystupovat ve veřejném sektoru. Jinak to prostě nejde. A platilo to vždycky a dneska to platí obzvlášť.
Naposledy upravil(a) greenhorn dne čtv 9. črc 2020, 20:38, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#57 » čtv 9. črc 2020, 20:18

Tak třeba někdo pod svým občanským jménem působí v neziskovce a podporuje Směrnici a pod nickem GunsToAll píše na webu proti ní. No a nerad by, aby přišel o teplé místo v neziskovce kvůli LOSu.
Co byla dřív paranoia, stává se pomalu standardem.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#58 » čtv 9. črc 2020, 20:24

Já jsem pro jistotu slova paranoia a stihomam raději nechtěl používat, aby se zdejší citlivky nezačaly pohoršovat. :lol:

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#59 » čtv 9. črc 2020, 21:17

Zbytečná paranoia je kontraproduktivní a pokud někdo střílí na veřejných soutěžích tak s dohledatelností musí počítat.
Tady jde o něco jiného a to je indexování webovými roboty a následné nabízení ve výsledcích vyhledávání.
Když se stanete zájmovou osobou pro státní moc tak si stejně snadno všechno zjistí z rejstříků, jde o to aby když jméno zadá do googlu někdo z plezíru neměl činnost dotyčného jak na talíři.
To byl také konec konců předmět úvodního příspěvku a dá se tomu předejít poměrně snadno.
Požadovat zajištění neindexace osobních údajů roboty není v dnešní době žádná paranoia, ale normální obezřetnost.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#60 » pát 10. črc 2020, 04:35

Sorry jako, viete koľkí zamestnávatelia si vás ako uchádzača pred pohovorom poriadne vygooglujú a pozrú na sociálnych sieťach? Alebo susedia len tak zo zvedavosti? Či niekto, koho ste nejako nasrali? Čo hodíte na fejsbúk kontrolujete, ale čo o vás nájdu inde už nie. A hlavne veľké firmy dajú spravidla prednosť niekomu, kto nie je z tých "ozbrojených magorov"... Neindexácia (aby pri googlovaní vášho mena nevybehol link na LOS) by mala byť absolútne minimum.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti