Nový web loslex.cz

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz


Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#1 » čtv 10. srp 2023, 20:07

Ahoj,
předně díky za nový web. Nikde jsem nenašel další "obvyklé" informace, tak si dovolím založit vlákno sem.

1.) Nikde jsem nenašel více informací k novému webu. Jaký je aktuální milník a jaké jsou další.. První krůček. Co to jako je? Na čem se aktuálně pracuje a co se tam dále plánuje. První závod je za 2 týdny, tak se prostě ptám.

2.) Nezlobte se na mě, ale aktuální věci bez kterých se střelec neobejde, tak v žádném případě nepatří na FB či jinou soukromou sociální síť. Chápu, že někdo to má rád, ale je tu nemalá skupina co nechce nebo (pracovně!) nemůže nebo jen prostě ví co se s těmi daty děje a říká rozhodně ne. To jako na webu jsem pod hvězdičkama, ale datově se prolinkju na FB?

3.) Ve verifikačním e-mailu jak na tlačítku, tak na linku končím na 403, Invalid signature

4.) Na hlavní straně to bude jeden dlouhý seznam co budu kilometr scrolovat? Nějaký filtr Region, LOS, Losík, Volné?

5.) Počet volných míst na hl. stránce v seznamu je nějaká logika, ale uvnitř v detailu je jiná a pak dole u squadu zase původní. Je to zmatečné, lepší sjednotit na jednu (neříkám jakou). Pokud i v detailu bude to číslo zelené, tak super.

6.) U profilu mám doplněný kod pro Lex (hodil by se prolink, na ověření). Cesta je stejná, tak když už jsem to vyplnil, tak u toho hyperlink.

7.) Vyplnil jsem hodnotu kod lex, ale u závodu tu musím znova zatrhnout. Mělo by se to automaticky.

8.) Když se na závod musím přhlásit, tak to zná moje jméno a členství lex. Pokud je tam vyplněný účet, tak lze přeci rovnou generovat qr platby. Volný generátor existuje, údaje to má, tak stačí zobrazit nebo aspon po kliknutí.

9.) iCal jsem již někde zahlédl. Časově/prioritně? Nahoře, dole?

10.) V profilu by mohla být i volba "Oblíbená divize", tak aby si mi po výběru závodu hned předvyplnila.

11.) Bude tam přesunuté fórum? Minimálně stránka pro Sdělení ředitele LOS by se hodilo.

12.) Diskuze k závodům? Možnost nabídky výměny místa, spolujízda? Zůstane na starém?

13.) Má admin závodu možnost u users zatrhnout, že zaplaceno? Líbilo by se mi u plných závodů vidět, kdo je potvrzený/zaplacený a jeslti je tam třeba 10 lidí co nic a je šance, že je smažou.

14.) V detailu závodu je střelnice. Nějaký odkaz kde leží?

15.) Výsledky budou potom vidět zde nebo na starém?

Tak zatím díky.
S.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#2 » pát 11. srp 2023, 08:48

Pokud jsem to správně pochopil, tak termín spuštění stránek byl právě k registraci do Jablonného a web je stále ve výstavbě. Například aktuálně jsou tam už závody až do konce roku.

Pozitvně hodnotím to, že není vidět jména účastníků u závodů, to ve staré verzi webu nebylo.

Na ostatní s v klidu počkám, protože nepředpokládám, že by web někdo tvořil na dobře zaplacenou zakázku. A předpokládám, že Ti, co se o LOS starají, mají dost i svojí práce.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3 » pon 14. srp 2023, 19:01

To, že nejsou vidět jména přihlášených, je co?? Asi nebudu sám, kdo má mezi střelci kamarády, se kterýma by rád sdílel squad. No to podle hvězdiček nedám :shock: :shock: :roll: :roll: . Výsledková listina bude taky "vyhvězdičkovaná"? Nějakých 15 let to normálně fungovalo se jmény a teď se demokraticky podřídí většina menšině?? To snad ne...

Akorát jsem se přihlásil a jména jsou normálně vidět. Příspěvek nelze mazat, smazal bych, už je zbytečný, ale nelze.
Naposledy upravil(a) Tomak dne pon 14. srp 2023, 19:08, celkem upraveno 1 x.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#4 » pon 14. srp 2023, 19:07

Taky se přimlouvám za plná jména bez hvězdiček.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#5 » pon 14. srp 2023, 19:53

Aha, pro přihlášené uživatele jména vidět jsou... No. Jestli to vyhovuje požadavkům na hodnocené střelby, je to asi možnost.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#6 » pon 14. srp 2023, 22:16

Já myslím, že je dobře, že bez přihlášení ta jména vidět nejsou.
Pokud se chcete někam registrovat, tak se stejně musíte přihlásit a pak už ta jména vidíte.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 16. srp 2023, 16:08

Dobré odpoledne. Pro ty z vás, co mě ještě neznají, jmenuju se David Klementa, jsem předseda Kontrolní komise LEX, jedním ze členů Rady LOS a v tuto chvíli také jedním z návrhářů a vývojářů nového webu LOS.

Sly píše:1.) Nikde jsem nenašel více informací k novému webu. Jaký je aktuální milník a jaké jsou další.. První krůček. Co to jako je? Na čem se aktuálně pracuje a co se tam dále plánuje. První závod je za 2 týdny, tak se prostě ptám.

První krůček je to, že jsme vám publikovali web, na kterém se můžete přihlašovat na závody počínaje závody od nového ročníku poháru LOS. Nemá smysl tříštit registrace, proto i registrace na MČR bude na tomto novém webu. Ve vývoji neustáváme, pracujeme dnem i nocí. Ačkoliv to třeba nnění vidět, každých pár dní publikujeme někdy větší, někdy menší změny, opravy a vylepšení. Ty větší si zatím programujeme stranou a vypustíme je jak budou připravené.

Sly píše:2.) Nezlobte se na mě, ale aktuální věci bez kterých se střelec neobejde, tak v žádném případě nepatří na FB či jinou soukromou sociální síť. Chápu, že někdo to má rád, ale je tu nemalá skupina co nechce nebo (pracovně!) nemůže nebo jen prostě ví co se s těmi daty děje a říká rozhodně ne. To jako na webu jsem pod hvězdičkama, ale datově se prolinkuju na FB?

Nezlobíme. :wink: Spousta lidí dneska žije s mobilním telefonem v ruce a na sociálních sítích a je to tak nejrychlejší cesta, jak k nim dostat informace. Fóra (i ta soukromá) se pomalu dostávají za zenit, mnohdy proto, že řešení jako phphbb nepodporují responzivní design a na telefonech se "blbě čtou". Přesto však máš pravdu, mohli a snad i měli jsme přesun závodů komunikovat lépe a to i zde. (Omluvou mi budiž fakt, že já osobně jsem se sem přihlásil poprvé snad po několika měsících, fakt ta fóra nestíhám).
U všech příslušných závodů předem vypsaných v kalendáři LOSu tady na ZBK byla jako ale první věta v instrukcích k závodu: "Registrace bude probíhat na novém systému". Dnes je tam už i těžko přehlédnutelný závod s návodným názvem:
zavod.png

A na profil LOSu na Facebooku se dostaneš i bez registrace, žádná data nikomu (pro)dávat nemusíš. :wink: https://www.facebook.com/loslex

Sly píše:3.) Ve verifikačním e-mailu jak na tlačítku, tak na linku končím na 403, Invalid signature

Prověřím. Díky.

Sly píše:4.) Na hlavní straně to bude jeden dlouhý seznam co budu kilometr scrolovat? Nějaký filtr Region, LOS, Losík, Volné?

Bude. Stránkování po měsích, filtr typů závodů a další. S každou položkou, kterou ze seznamu k napsání odstraním mě napadne jedna nebo dvě nové, které tam průběžně přidávám (ale vidět ho nechceš, je to ajťácká hantýrka).

Sly píše:5.) Počet volných míst na hl. stránce v seznamu je nějaká logika, ale uvnitř v detailu je jiná a pak dole u squadu zase původní. Je to zmatečné, lepší sjednotit na jednu (neříkám jakou). Pokud i v detailu bude to číslo zelené, tak super.

Tohle už je opravené. U závodů, kde ještě není spuštěná online registrace se zobrazuje kapacita. U těch, kde registrace už běží se zobrazuje počet zaregistrovaných závodníků (plus počet rozhodčích extra). A malá ikonka postavičky s tužkou, registrace už běží.
V základu je číslo zelené - míst je dost. Jakmile číslíčko s počtem zaregistrovaných zežloutne, měl bys zpozornět zbývá ne více, než 20% volných míst. Pokud číslíčko zčervená, závod je plný a nezbývá než počkat, jestli se neuvolní místo.

Sly píše:6.) U profilu mám doplněný kod pro Lex (hodil by se prolink, na ověření). Cesta je stejná, tak když už jsem to vyplnil, tak u toho hyperlink.

Píšu si do seznamu.

Sly píše:7.) Vyplnil jsem hodnotu kod lex, ale u závodu tu musím znova zatrhnout. Mělo by se to automaticky.

Tohle už je opraveno.

8.) Když se na závod musím přhlásit, tak to zná moje jméno a členství lex. Pokud je tam vyplněný účet, tak lze přeci rovnou generovat qr platby. Volný generátor existuje, údaje to má, tak stačí zobrazit nebo aspon po kliknutí.

Lze. QR kód bude.

Sly píše:9.) iCal jsem již někde zahlédl. Časově/prioritně? Nahoře, dole?

iCal v tuhle chvíli přijde s potvrzením registrace a kliknutím si ho sám naimportuješ do svého kalendáře. Další featury s iCalem chystáme. (nech se překvapit).

10.) V profilu by mohla být i volba "Oblíbená divize", tak aby si mi po výběru závodu hned předvyplnila.

Píšu si, ale tohle je fakt už jenom kosmetika, před kterou je mnoho jiných důležitějčích featur.

Sly píše:11.) Bude tam přesunuté fórum? Minimálně stránka pro Sdělení ředitele LOS by se hodilo.
12.) Diskuze k závodům? Možnost nabídky výměny místa, spolujízda? Zůstane na starém?

Sdělení ředitele bude. Komentáře taky. Fórum ne. Nemá smysl tříštit už zavedenou komunitu tohoto fóra vyráběním nového.

Sly píše:13.) Má admin závodu možnost u users zatrhnout, že zaplaceno? Líbilo by se mi u plných závodů vidět, kdo je potvrzený/zaplacený a jeslti je tam třeba 10 lidí co nic a je šance, že je smažou.

Nejenom admin, ale i pořadatel daného závodu. Data o tom, zdali ten který závodník má zaplaceno uvidí jen on sám a pořadatelé. Nicméně nevěš se, bude jiná funkce.

Sly píše:14.) V detailu závodu je střelnice. Nějaký odkaz kde leží?

Bude. I s mapou.

Sly píše:15.) Výsledky budou potom vidět zde nebo na starém?

Když se budeš registrovat na novém, není důvod, aby se výsledky zobrazovaly někde jinde. :wink:

K ostatním komentářům tady ve vláknu:
Nepřihlášený návštěvník jména střelců registrovaných do závodu neuvidí. Není pro to žádný dobrý důvod. Celá jména střelců uvidíte po přihlášení do systému. Stejná anonymizace jmen pro nepřihlášené návštěvníky webu bude aplikována i na module komentářů, až ho nasadíme.

Tenhle příspěvek je už tak dlouhý jako týden před výplatou, takže k ostatním modulům stávajícím i budoucím jen telegraficky:
  • Systém umožňuje organizátorům dát vám jedním kliknutím vědět, že vaše startovné do závodu dorazilo. Stav platby uvidíte na webu a dorazí vám email.
  • Web by mělo být jednoduché a příjemné zobrazit na drtivé většině telefonů. K dispozici je světlý a tmavý styl zobrazení.
  • K informaci o platbě převodem přidáme i QR kód.
  • Chystáme modul jednoduchých komentářů pod každý závod.
  • V případě, že se něco důležitého organizačně změní, pořadatelé budou mít možnost poslat registrovaným střelcům notifikaci.
  • Přidáme nástěnku, kde pěkne pohromadě uvidí své aktivní registrace (a třeba i ty notifikace), prokliknou se k výsledkům minulých závodů...
  • Chystáme i funkci, který vám v případě zájmu pošle email o uvolnění místa v závodě, který měl již plnou kapacitu.
  • Jedna z naplánovaných funkcí je i registrace v zastoupení - na závod vás bude moct zaregistrovat i váš kamarád.
...a spoustu dalších věcí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#8 » stř 16. srp 2023, 18:20

Ahoj Iliči,
díky za reakce. Některých úprav jsem si již všimnul. Popsané body chápu, ok.

Neznáme/nevidíme backlog ani jejich priority, třeba stránku s changelogem/news také nevidím, tak se prostě ptám kde mám co hledat, aby mi něco zásadního neuteklo.

Opravím tě jen v jedné věci a to "A na profil LOSu na Facebooku se dostaneš i bez registrace, žádná data nikomu (pro)dávat nemusíš.". Že se nezaloguji neznamená, že jsem data neodevzdal.. a poměrně hodně. Dnes je zcela běžné, že si firmy najímají agentury, které jim dodávají automatické reporty, kdo chodí na jejich stránky, co je to za lidi, firmy a co je ta firma zač až do 5 kolene. Toto nemyslím GA a podobné, ale vysloveně třeba obchodní leedy. FB toto dělá x10. Oba známe ty stejné osoby, kteří jezdí na závody, ale takové věci jako FB mají zakázaný..

Jedna kosmetická připomínka do backlogu (shodneme se, že hodně hodně nízko). Já si to nevymyslel, to pánové odborníci. Dle posledních trendů na webu a jazykových mutací se již pár let nedávají vlaječky. Vlaječka státu je k obchodnímu/nabídkovému/obsahovému regionu nebo země, nikoliv jazyku. Navíc se trochu polarizuje společnost, tak USA vlajka.. hm proč ne GB? Je to stejné jako DE se mi nelíbí, tak dám AT vlajku. Tedy pokud se to týká překladu, tak tam má být zkratka nebo slova English/Česky/Deutch.

Hezký den.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#9 » stř 16. srp 2023, 19:07

Já myslím, že to je prima, že je nový web a Ti, co se bojí, že když zapnou počítač, že už na sebe něco vyzradili, tak sice mají pravdu, ale těžko s tím mohou něco dělat :-(
FB žije z toho, že sbírá data o příchozích a pak jim cpe reklamy. A není sám.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 16. srp 2023, 19:32

Jestli mas chytry telefon stejne uz jsi vsechna data odevzdal. Na tuhle paranoiu nehraju :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#11 » čtv 17. srp 2023, 06:11

Na phpbb responzivní design funguje. Už jsem taková fóra viděl.

Na mobilu ale stejně používám tapatalk.

Facebook ani jiné takové sociální sítě nepoužívám vůbec. Mám email a chodím na fóra, která mě zajímají.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 17. srp 2023, 06:22

Tapatalk je externi napojeni ktere forum opakovane scanuje a posila data pres vlastni servery. O soukromi dat tak v dusledku nemuze byt rec. Kazdopadne phpbb je zcela mimo tema noveho weboveho systemu pro LOS ;)
Jednou z motivaci pro tvorbu noveho a vlastniho systemu pro kalendar zavodu byl i fakt ze system uz nekolik let nutne potreboval upravy a to nebylo ve spojeni s MarKovou dlouhodobou casovou vytizenosti mozne.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#13 » čtv 17. srp 2023, 14:10

Ale to je v pořádku, jsem rád, že je nový systém evidencí závodů, který se bude vyvíjet. Doufám, že jen kupředu a stále k lepšímu.



miloš1912
Příspěvky: 9

Příspěvek#14 » stř 23. srp 2023, 17:40

Chtěl bych se zeptat na klubovku 23.9.2023 v Karhanicích. Na nových stránkách není, proč?
Znáte někdo odpověď. díky

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 23. srp 2023, 18:26

Ahoj Miloši.
popravdě, nemám nejmenší tušení. :( Nejspíš nám proklouzl pod rukama, když jsme závody migrovali z jednoho kalendáře do druhého. Závod jsem překopíroval, PeSiho nastavil jako pořadatele. Petr závod zrevuduje a publikuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti