Nový web loslex.cz

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#46 » stř 6. bře 2024, 18:23

On je vyplňuje už teď :-)
Píše tam na které to je střelnici, píše povolené zbraně a kategorie, píše jestli baterka ...

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » stř 6. bře 2024, 18:25

Tak já teda děkuju všem za podnětné připomínky, nějak to zpracujeme. :)

getsome píše:Zato teď je to skvělé, protože "stačí" rozkliknout 3-4 detaily závodu a v nich rozkliknout další zanořený odkaz na mapu, abych zjistil, kde vlastně leží Žalany, Krhanice, nebo Skalice...

Wow, much UX.

A pak se divíme, že je digitalizace státní správy v tom stavu, v jakém je :lol:


Těch střelnic, kde se střílí zase tolik není, aby sis je nejpozději napodruhé nezapamatoval, kde jsou, které jsou tvé oblíbené a které méně. :)
A do digitalizace státní správy neděláme, děkuju za optání, to leží na bedrech někomu jinému. :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#48 » stř 6. bře 2024, 18:50

Tak my předem děkujeme a zkusíme ještě pár nesmyslů vymyslet :-)

Tam hlavně jde o to, co umožní ten web za filtry a třídění. Asi nedává smysl to celé předělávat jen aby se dalo něco filtrovat.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#49 » čtv 7. bře 2024, 06:55

ilicz píše:Tak já teda děkuju všem za podnětné připomínky, nějak to zpracujeme. :)

Těch střelnic, kde se střílí zase tolik není, aby sis je nejpozději napodruhé nezapamatoval, kde jsou, které jsou tvé oblíbené a které méně. :)
A do digitalizace státní správy neděláme, děkuju za optání, to leží na bedrech někomu jinému. :)


Určitě jsem rád, že reaguješ :-) Jen z pohledu člověka co LOSíka nejede, zajímá se a třeba by ho chtěl i zkusit, je ten web velmi uživatelsky a informačně nepřátelský. Chápu, že jako informační server pro účastníky je to vyhovující, ale prostě jako propagace a PR závodů/soutěže fakt nic moc. Když jsem se na to koukl, tak mne fakt nebaví neustále něco rozklikávat a hledat, navíc ne všichni mají v popisu místo (obec) atd. pro "nového" uživatele popřípadě "návštěvníka" je to opravdu nevhodné.


Prosím, neber to jako hejtování, je to myšleno v dobrém jako rada, pokud to chceš využít k propagaci, pokud je to jen informační portál pro závodníky, tento můj příspěvek virtuálně zmuchlej a hoď do virtuálního koše! :-)

Jinak každé podobné činnosti fandím a obdivuji lidi, co dokáží dělat něco podobného i v dnešní době, kdy moc toho času není a druhým svojí práci servíruješ na zlatém podnose! :-) Proto ten můj feedback jako "třeba" rada.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#50 » čtv 7. bře 2024, 07:38

Propagace ?
Třeba závod v Jablonném, kde loni bylo místo ještě několik dní, byl zcela obsazen za 4 minuty ....

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » čtv 7. bře 2024, 08:50

Sobiho píše:Určitě jsem rád, že reaguješ :-) Jen z pohledu člověka co LOSíka nejede, zajímá se a třeba by ho chtěl i zkusit, je ten web velmi uživatelsky a informačně nepřátelský. Chápu, že jako informační server pro účastníky je to vyhovující, ale prostě jako propagace a PR závodů/soutěže fakt nic moc. Když jsem se na to koukl, tak mne fakt nebaví neustále něco rozklikávat a hledat, navíc ne všichni mají v popisu místo (obec) atd. pro "nového" uživatele popřípadě "návštěvníka" je to opravdu nevhodné.

Prosím, neber to jako hejtování, je to myšleno v dobrém jako rada, pokud to chceš využít k propagaci, pokud je to jen informační portál pro závodníky, tento můj příspěvek virtuálně zmuchlej a hoď do virtuálního koše! :-)

Jinak každé podobné činnosti fandím a obdivuji lidi, co dokáží dělat něco podobného i v dnešní době, kdy moc toho času není a druhým svojí práci servíruješ na zlatém podnose! :-) Proto ten můj feedback jako "třeba" rada.


Z pohledu člověka, co na LOS nejezdí... (LOS nebo LOSík? to jsou dvě rozdílné věci) Co víc k tomu chceš říct? Kdo jezdí velice záhy si pamatuje, kde která střelnice je. Co přesně prosímtě myslíš tím "ne všude je v popisu místo/obec"? U každé střelnice jsou souřadnice a především MAPA! U mapy je dokonce tlačítko, které jedním klikem na tvém telefonu otevře Waze a nastaví navigaci na konrétní střelnici.
Samozřejmě nmějaké vývojové plány jsou a postupně je plníme, ale web programujeme ve svém volném času, taky po večerech a v noci. Mimoto máme svá normální denní zaměstnání (kde se taky občas věci zjančí, ale to střelce jako "zákazníka" vlasně zajímat nemusí, žejo). Sem tam nám taky plány malinko zhatí nějaký nesmysl s vyšší důležitostí jako je třeba projednávaná novela zákona, nebo střílející šílenec tam nebo onde.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#52 » čtv 7. bře 2024, 09:20

Třeba zde (viz obrázek)
LOS/LOSík nevím rozdíl, protože mne to doteď nezajímalo, až teď jsem se na to chtěl podívat. Tady musíš aktivně hledat to co chceš (co ještě nevím co chci hledat, nic mi to nenabízí, neláká) a ten web je uživatelsky nepříjemný, a myslím si, že je to škoda pro možnou propagaci činnosti.

Každou položku rozkliknout a hledat. Ty filtry a mapa by opravdu pomohla. Také nějaké informace pro zájemce a ne jen pravidla, obecné stručné vysvětlení (smysl, záměr, informace jak to vůbec funguje). Já prostě na to koukám jako člověk, co se o to doteď nezajímal, chce si o tom něco zjistit, proto si prostě nerozumíme. A už jsem to psal výše, moc dobře vím co to je dělat něco "dobrovolně" a proto tohle beru jako feedback ku pomoci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#53 » čtv 7. bře 2024, 09:42

Nojo, ale lidem, co to střílí a hlásí se na ty závody to je naprosto jasné :-)

Je to LOS, počítá se do poháru, kde to je tam máme a pravidelní účastníci vědí. Jediné, co se musí rozkliknout je vybavení a další podrobnosti.

Nechci být jedovatý, ale prověřuješ a připomínkuješ takhle i další weby ?

Ten web je nový a dodělává se. Řeší se hlavně funkčnost pro účastníky. Dříve byla registrace tady, podkladů bylo zhruba stejně jako teď.

Pokud tam časem přibude nějaký výkladový text pro neznalce, bude to jistě lepší, ale zatím nic takového není. Je to podnět na vylepšení.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » čtv 7. bře 2024, 10:27

Sobiho píše:Třeba zde (viz obrázek)
LOS/LOSík nevím rozdíl, protože mne to doteď nezajímalo, až teď jsem se na to chtěl podívat. Tady musíš aktivně hledat to co chceš (co ještě nevím co chci hledat, nic mi to nenabízí, neláká) a ten web je uživatelsky nepříjemný, a myslím si, že je to škoda pro možnou propagaci činnosti.

Každou položku rozkliknout a hledat. Ty filtry a mapa by opravdu pomohla. Také nějaké informace pro zájemce a ne jen pravidla, obecné stručné vysvětlení (smysl, záměr, informace jak to vůbec funguje). Já prostě na to koukám jako člověk, co se o to doteď nezajímal, chce si o tom něco zjistit, proto si prostě nerozumíme. A už jsem to psal výše, moc dobře vím co to je dělat něco "dobrovolně" a proto tohle beru jako feedback ku pomoci.


Tak zrovna tady všechno důležitý vidíš - Je to pohárový závod (tedy nikoliv klubovka, nebo LOSík), je to z krátkou zbraní (pohárové závody jsou jen v divizích krátké a PDW, to je v pravidlech LOS), je tam i datum a střelnice, kdy se to koná.
Jak jsem řekl, filtr bude, mapa s celkovým přehledem není aktuálně na pořadu dne.

Tak trošku bych předpokládal, že jako člověk, který to nezná a neví o co jde si nejprve přečteš pravidla, abys vůbec věděl do čeho jdeš a jak se tam (ne)chovat. Jasně, není to jednostránkové shrnutí, ale jestli se chceš těch závodů zúčastnit, tak si je stejně přečíst musíš.
Ve skutečném světě si bohužel ale spousta lidí čte pravidla, návody a manuály, až když narazí (a následně pak třeba zjistí, že to velký červený tlačítko s lebkou a zkříženými hnáty fakt mačkat neměli).

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#55 » čtv 7. bře 2024, 10:36

Plně respektuji, je to Váš přístup a Vaše vize. Pro mne je to krajně nepřívětivé a abych získal základní informace, které mne mohou zaujmout, abych se o to zajímal víc, tak nechci číst detailní pravidla, a neustále něco prohledávat. To až potom, pokud mne to zaujme, tak se "vnořím" a tohle se bohužel nestalo, protože to není přívětivé k novým zájemcům, nejsem pro Vás cílová skupina. Jen jsem na to chtěl poukázat a pomoci Vám pohledem z venčí.

Přeji Vám určitě úspěch, mnoho povedených soutěží a tím považuji téma z mé strany za vyčerpané.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#56 » čtv 7. bře 2024, 10:45

Souhlas a proto jsem i já reagoval, myslel jsem, že to tu má být jako pro návrhy a připomínky. Něco se řeklo a zatím jsme se akorát od některých dozvěděli, že za rok dva se v tom zorientujeme a budeme znát střelnice nazpaměť.
Jasně, ten kdo už to zná je to pro něho zbytečné, ale myslím, že jsme všichni rádi, pokud si někdo nový najde cestu na LOS/LOsík a je pravda, že prohrabávat se závody bez ladu skladu uživatelsky příjemné není.
Dám příklad, zajímá mě zatím pouze LOSík a třeba ještě půl roku bude. Navíc asi nepojedu dál něž hodinu vzhledem k tomu, jak je LOSík krátký. Řekněme konkrétně, že mě zajímá Přerov. Když jdu do kalendáře musím číst každý závod a hledat, jestli se už něco neobjevilo. Kdyby byl filtr prostě zaškrtnu LOSík/Kraj a hned vidím jestli něco bude.
A jsem rád, že je to na pořadu aspoň filtr závodů, to bez debaty ;)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » čtv 7. bře 2024, 11:04

Desert, je potřeba cist cely text. Říkal jsem, že filtry budou, byť potrebne informace lze najit uz ted. Pro kategorii zavodu nemusis klikat, staci hledat (ocima mebo vyhledavanim) "LOSik", nebo treba "pohar". Kraj ke strelnico pridat muzu taky. Kdo tu kterou strelnici nezna, udela dva kliky navic, uvidi podrobnosti strelnice vcetne adresy, telefonu a mapy.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#58 » čtv 7. bře 2024, 12:38

Já souhlasím a chápeme se, takhle to samozřejmě dělám (to jsem psal již v prvním příspěvku). Jen konstatuju, že to je uživatelsky nepřívětivé. A že filtry budou jsem také zachytil, reagoval jsem spíš na to, že tu někteří argumentují, že to není potřeba. Oceňuji práci a když bude filtr za rok tak taky přežiju :-D

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#59 » ned 10. bře 2024, 01:53

Kdyby náhodou někdo nevěděl, co je LOS, jaké jsou formy závodu a tak...
Tady jsou pravidla: https://www.loslex.cz/assets/pravidla/P ... S_2024.pdf - v bodě 3 na straně 6 popsáno. Popis LOSíku pak opět v samostatných pravidlech: https://www.loslex.cz/assets/pravidla/P ... k_2024.pdf

Kdyby někdo potřeboval najít střelnici a bylo mu líto kliknout na odkaz u závodu: www.mapy.cz

Děkuji klukům programátorům, že řeší podstatné věci (práce s daty - importy/exporty, přihlašovací formuláře, potřebná napojení, Pohár).

Filtry budou určitě: Kategorie závodu (Mistrovství/Pohár/klub/Losík/HS/nestřelecké) - to je priorita.
Pak (už ne taková priorita) Krátká/Puška/Brokovnice.

Cokoliv dalšího nemá prioritu.

Pokud byste někdo měl odkaz na termínovou listinu střeleckých závodů, které odpovídají zde vámi specifikovaným požadavkům, sem s tím, rádi na to mrkneme ;-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#60 » pon 11. bře 2024, 10:14

LOSik-vyhledavani.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti