Forma zobrazení výsledků závodu

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz


Miroslav-A
Příspěvky: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 21. lis 2011, 13:44

Nešlo by výsledkovku sem hodit i stáhnutelnou? V této formě se v tom studuje hrozně nepřehledně. Je fakt, že tam je hodně lidí

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 21. lis 2011, 14:09

Miroslave, jaká forma by byla přehlednější? Pokusím se to nějak zlepšit, ale rád bych slyšel jak - osobně si v prohrabávání detailních výsledků moc nelibuju, takže bych rád od ostatních slyšel, jak to udělat co nejpraktičtěji ;)

Stáhnutelná výsledkovka by se dala udělat jako CSV, kterou umí přechroupat excel, ale lepší řešení by bylo určitě přímo na stránce, než to muset řešit přes třetí aplikaci.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#3 » pon 21. lis 2011, 14:24

bylo by prima kdyby se při rolováné doleva zasouval řádek pod jména. Bylo by pořád vidět komu ty výsledky patří.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 21. lis 2011, 14:34

To by sice šlo, ale nebylo by pak vidět horizontální rolovadlo (při zachování vertikálního posouvání). A ne každý má myšidlo s horizontálním posuvem kolečka.

Napadlo mě nechat na stránce jen základní data (pořadí, celková procenta, procenta ze stages - která většinu lidí zajímají nejvíce), čímž by to bylo bez horizontálního posouvání. A pro detailnější data by se zobrazila nová stránka, kde by se to nemuselo mačkat do relativně úzkého sloupce.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#5 » pon 21. lis 2011, 14:48

CSV je imho zbytečné, tak jak to publikuješ teď, to ctrl+c ctrl+v přetáhnu do xls rychleji, než excelu vysvětlím, čím jsou odděleny hodnoty a co má dělat s prázdnejma buňkama...

Mě se nejvíc líbí xls tak, jak jej vyplňuje pořadatel. Uzamknu si příčky, kde uznám za vhodné, můžu si simulovat, jak jsem moh bejt dobrej kdybych nedal bábu, neřešil závadu nebo jak bych dopadl v jiné divizi. Můžu si počítat, kolik % v alfě mají nejlepší a kolik já, o kolik je rychlejší pistole než revolver a než malá pistole, atd. Na obrazovku mi toho vejde podle toho, jak si zmenším zobrazení, můžu si zobrazit souhrny nebo jednotlivé terče na jednotlivých stagích dle libosti.

Loňské CMKčkovy stránky mi přišly takřka ideální, vše o ročníku na jedné obrazovce a vše k závodu (propozice, registrace výsledky) na jedno kliknutí. Ale bude v současném přehledu závodů odkaz na stažení PDF a XLS, budu úplně spokojen.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 21. lis 2011, 14:52

No, propozice / registrace / výsledky k celému ročníku na jedno kliknutí z jedné stránky jsou i teď ;)

Zveřejňovat přímo XLS, které uploaduje pořadatel, není možné, protože do něj někteří zapisují i věci jako číslo ZP apod. Ledažeby si s tím cmk chtěl nadále dávat práci a každé xls zkontrolovat, upravit a znovu uploadovat.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 21. lis 2011, 14:52

Do toho výřezu ve stránce se moc nevleze, přitom monitor má leckdo obří. Možná něco jako "otevřít jen tyto výsledky" - zobrazit holou stránku s jednou tabulkou bez scrollbaru, bez zarovnání na konkrétní šířku a čehokoli kolem. Pak si uživatel může scrollovat, zoomovat a tisknout tabulku prostředky prohlížeče bez omezení.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#8 » pon 21. lis 2011, 14:57

MarK píše:No, propozice / registrace / výsledky k celému ročníku na jedno kliknutí z jedné stránky jsou i teď ;)
...

Právěže ne, nejdřív musíš rozkliknout závod a teprve z něj jsou odkazy na další dokumenty. Loni to bylo přímo z titulní stránky.
A navíc nutné otravné scrollování, jak píše ladaj. Prostě to začlenění do stránek ZK se mi moc nelíbí ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#9 » pon 21. lis 2011, 15:02

Joe: CtrlC/V, jak prosté, jenže negramota jako já to prostě nenapadlo :oops:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 21. lis 2011, 15:22

Joe píše:Právěže ne, nejdřív musíš rozkliknout závod a teprve z něj jsou odkazy na další dokumenty. Loni to bylo přímo z titulní stránky.

Ono to je vše na stránce závodu, žádných odkazů na další dokumenty si nejsem vědom. Samozřejmě je možná přidat odkazy na konkrétní místo na stránce přes # kotvy, ovšem nemyslím si, že by to nějak urychlilo přístup.

Joe píše:A navíc nutné otravné scrollování, jak píše ladaj.

V Excelu je také třeba scrollovat, ne?

Joe píše:Prostě to začlenění do stránek ZK se mi moc nelíbí ;)

To mě mrzí a proto se snažím vylepšovat dle přání závodníků.
Současná podoba registrací značně usnadnila a zkrátila předzávodní přípravu organizátorů (respektive mohou se věnovat podstatnějším věcem).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pon 21. lis 2011, 15:24

ladaj píše:Možná něco jako "otevřít jen tyto výsledky" - zobrazit holou stránku s jednou tabulkou bez scrollbaru, bez zarovnání na konkrétní šířku a čehokoli kolem. Pak si uživatel může scrollovat, zoomovat a tisknout tabulku prostředky prohlížeče bez omezení.

Tak jsem to myslel ;)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#12 » pon 21. lis 2011, 16:17

Já důvody integrace do ZK chápu, a zas tak moc neremcám;-)

Nene, loni bylo vše z titulní stránky sezóny. Tady musíš kliknout do závodu, tam si přečteš propozice, a teprve pak se přihlašuješ. Pravda, někomu to možná vyhovuje víc. A výsledky jsou pak vlastně na jedno kliknutí z titulky, akorát ne v excelu.

Jen bych se snažil maximálně odstranit scrollování. Například zobrazit jen pořadí, jméno, časy a procenta jednotlivých stagí a celkové. A podrobné údaje o jednotlivých stagích (čistý čas, zásahy, penalizace...) teprve na další kliknutí (nebo na stažení v excelu... já vím, už jsem s tím excelem otravný... tak pořadatelé můžou dostat instrukce, že nic než jméno a výsledky nemají v xls být).

Ad scrollování: vidíš rozdíl ;-)?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 21. lis 2011, 16:40

Joe píše:Já důvody integrace do ZK chápu, a zas tak moc neremcám;-)

Konstruktivní remcání nevadí ;)

Joe píše:Nene, loni bylo vše z titulní stránky sezóny. Tady musíš kliknout do závodu, tam si přečteš propozice, a teprve pak se přihlašuješ. Pravda, někomu to možná vyhovuje víc. A výsledky jsou pak vlastně na jedno kliknutí z titulky, akorát ne v excelu.

To úplně nechápu. Propozice číst nemusíš. Prostě na stránce závodu sjedeš na registraci.
Jak jsem psal, je samozřejmě možné udělat odkaz na ...#registrace už z rozpisové stránky, ale nevidím v tom žádné pozitivum, jen znepřehlednění rozpisu.

Joe píše:Jen bych se snažil maximálně odstranit scrollování. Například zobrazit jen pořadí, jméno, časy a procenta jednotlivých stagí a celkové. A podrobné údaje o jednotlivých stagích (čistý čas, zásahy, penalizace...) teprve na další kliknutí

Tak to také vidím, viz výše...

Joe píše:tak pořadatelé můžou dostat instrukce, že nic než jméno a výsledky nemají v xls být).

To je hodně naivní. Pořadatelé dostávají různé instrukce a nakonec si to stejně často udělají podle svého (a mnohdy naprosto nekompatibilně). Při takovémto porušení to ale stejně budeme my, kdo ta data "zveřejnil", ne ten pořadatel, kdo je tam blbě nahrál...
Mimochodem, stačí se třeba jen podívat do jakékoli registrace, kolik závodníků nechápe jednoduchou instrukci "Použijte diakritiku a normální velikost písmen, např. Aleš" a kolikrát vymýšlejí neuvěřitelné věci, které do kolonky zapsat. Dávat potom takové výsledky do poháru je velmi náročné a nám to zase jen bere čas.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#14 » pon 21. lis 2011, 16:49

Nechtěl jsem to otvírat, ale jednoznačná identifikace závodníka tím, že pokaždé zadá bitově stejně řetězce Jména, Příjmění a Doplnění mi přijde takové... no není to dobrý primární klíč, že ;) Až tu budou dva jmenovci a nedomluví se na rozlišení, bude v tom teprv bordel.

Já vím, jednoznačný identifikátor, který by nebyl osobním údajem, je tak maximálně číslo průkazky LEXu, a pro nelexáky uměle vytvořený kód. Teď mě napadlo, nemohlo by přihlašování na závody být vázané na přihlášení na stránky ZK? Že by mi to předvyplnilo jméno, příjmení, číslo zbrojáku, divizi (např podle posledního přihlášení), a já bych to jen překontroloval. Ušetřilo by to trochu práce a snížilo riziko omylu.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 21. lis 2011, 18:07

Že jméno/příjmení/doplnění není jednoznačný identifikátor je nám samozřejmě jasné. Ovšem LOS (respektive vedení) momentálně nechce vyžadovat žádnou registraci pro účast v poháru. Je to v jednání, ale zatím to zůstává takto.
Ale to jsme u trochu jiného tématu. Zmiňoval jsem to jen proto, že očekávat o lidí či organizátorů, že budou nějaké formální instrukce, je prostě utopie.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host